Průvodce letištěm

Letiště Lamezia Terme

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Lamezia Terme

Největší a hlavní letiště v Kalábrii se nachází 11 kilometrů od lázeňského města Lamezia Terme na výhodném místě, odkud se dá po celé oblasti dojet do hodiny vlakem i autem. Letiště slouží především letním dovolenkovým letům, během zimní sezony převažuje vnitrostátní provoz doplněný několika málo low cost linkami.

Terminál je poměrně starý a temný, letiště však není velké a orientačně jednoduché. Otevírací doba se řídí odlety a přílety, přespání přes noc obvykle není možné.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1254 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
04:04
aktuální čas

Letenky

Lamezia Terme je z Česka poměrně špatně a draze dostupná destinace. Běžná cena letenky činí asi 6.500 Kč většinou s přestupem v Římě. Od jara 2017 sem Eurowings provozují linku z Vídně za ceny okolo 4.000 Kč, v průběhu prázdnin se pak může objevit last minute charterová letenka i z Prahy (většinou kolem 3.000 Kč).

Akční letenky do Kalábrie sledujeme, nastavte si náš hlídač letenek, abyste se o nich dozvěděli jako první. Doba přímého letu z Prahy trvá asi 140 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Lamezie Terme, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

K nádraží Santa Eufemia: k nejbližší vlakové stanici, odkud se pohodlně dostanete po celé Kalábrii, jezdí každých 30 minut od 5:45 do 23:15 autobusová linka 90 „Navette Aeroporto“. Cesta trvá pouhých 5 minut. Jízdenka stojí 1,30 €.

Catanzaro: na východní pobřeží Kalábrie jede z letiště autobus různých dopravců jednou až dvakrát za hodinu, jízda trvá 40 minut a za lístek v průměru zaplatíte 5 €.

Cosenza: přímo z letiště jezdí několik autobusových dopravců, celkem zhruba jednou za hodinu. Cesta trvá asi 70 minut a průměrná cena jízdenky stojí 7 €.

V případě Kalábrie je asi nejlepší varianta půjčení auta.

Služby na letišti

Wifi využijete bez časového omezení a zdarma, rychlost není závratná.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu