IATA (ICAO) kód letiště
SUF (LICA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:22
Vzdálenost od Prahy
1254 km

O letišti Lamezia Terme

Největší a hlavní letiště v Kalábrii se nachází 11 kilometrů od lázeňského města Lamezia Terme na výhodném místě, odkud se dá po celé oblasti dojet do hodiny vlakem i autem. Letiště slouží především letním dovolenkovým letům, během zimní sezony převažuje vnitrostátní provoz doplněný několika málo low cost linkami.

Terminál je poměrně starý a temný, letiště však není velké a orientačně jednoduché. Otevírací doba se řídí odlety a přílety, přespání přes noc obvykle není možné.

Letenky

Lamezia Terme je z Česka poměrně špatně a draze dostupná destinace. Běžná cena letenky činí asi 6.500 Kč většinou s přestupem v Římě. Od jara 2017 sem Eurowings provozují linku z Vídně za ceny okolo 4.000 Kč, v průběhu prázdnin se pak může objevit last minute charterová letenka i z Prahy (většinou kolem 3.000 Kč).

Akční letenky do Kalábrie sledujeme, nastavte si náš hlídač letenek, abyste se o nich dozvěděli jako první. Doba přímého letu z Prahy trvá asi 140 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Lamezie Terme, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

K nádraží Lamezia Terme Centrale: k nejbližší vlakové stanici, odkud se pohodlně dostanete po celé Kalábrii, jezdí každých 30 minut od 5:45 do 23:15 autobusová linka 90 „Navette Aeroporto“ (detailní jízdní řád). Cesta trvá pouhých 5 minut. Jízdenka stojí 1,30 €.

Catanzaro: na východní pobřeží Kalábrie jede z letiště autobus různých dopravců jednou až dvakrát za hodinu, jízda trvá 40 minut a za lístek v průměru zaplatíte 5 €.

Cosenza: přímo z letiště jezdí několik autobusových dopravců, celkem zhruba jednou za hodinu. Cesta trvá asi 70 minut a průměrná cena jízdenky stojí 7 €.

V případě Kalábrie je asi nejlepší varianta půjčení auta.

Služby na letišti

Wifi využijete bez časového omezení a zdarma, rychlost není závratná.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, zítra 29.6.2019 přistaneme v Lamezia Terme. Mohla bych se prosím zeptat, zda a případně jaký spoj do Loc. Torre Mezza Praia SS18, Curinga, Provincie Catanzaro?

Mockrát děkuji.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, můžete mi poradit, jaké je spojení z letiště Lamezia Terme do městečka ?

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Marto Vy neumíte číst? Všechny informace o transferu jsou výše v článku, překvapivě v sekci s názvem "Doprava z/na letiště"....

před 3 lety

jj, číst ještě umím, ale jsem už starší dáma a nevidím všechno hned. Ale dík za upozornění. Jen je uvedeno pouze spojení na centrální nádraží, které je jestě dost daleko od města Lamezia terme samého (aspoň podle mapy)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Z nádraží Lamezia Terme Centrale, kam se dostanete výše zmíněnou autobusovou linkou, jezdí přímo do centra (stanice Lamezia Terme-Nicastro) cca jednou za hodinu vlak za 1,20 €, jízdní řády na https://www.trenitalia.com/en.html

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, 21.6.2019 přistaneme v Lamezia Terme. Můžete mi poradit, jestli jezdí z letiště nějaký autobus do Falerna Marina?

Děkuji za odpověď.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano jezdí přímo autobusová linka 8 (jízdní řády zde: http://www.autoservizipreite.it/...name=Orari), 8x denně ve všední dny, 2x denně o víkendech, nevím, jaký máte čas příletu.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu