Průvodce letištěm

Letiště Lamezia Terme

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Lamezia Terme

Největší a hlavní letiště v Kalábrii se nachází 11 kilometrů od lázeňského města Lamezia Terme na výhodném místě, odkud se dá po celé oblasti dojet do hodiny vlakem i autem. Letiště slouží především letním dovolenkovým letům, během zimní sezony převažuje vnitrostátní provoz doplněný několika málo low cost linkami.

Terminál je poměrně starý a temný, letiště však není velké a orientačně jednoduché. Otevírací doba se řídí odlety a přílety, přespání přes noc obvykle není možné.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1254 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
04:27
aktuální čas

Letenky

Lamezia Terme je z Česka poměrně špatně a draze dostupná destinace. Běžná cena letenky činí asi 6.500 Kč většinou s přestupem v Římě. Od jara 2017 sem Eurowings provozují linku z Vídně za ceny okolo 4.000 Kč, v průběhu prázdnin se pak může objevit last minute charterová letenka i z Prahy (většinou kolem 3.000 Kč).

Akční letenky do Kalábrie sledujeme, nastavte si náš hlídač letenek, abyste se o nich dozvěděli jako první. Doba přímého letu z Prahy trvá asi 140 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Lamezie Terme, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

K nádraží Lamezia Terme Centrale: k nejbližší vlakové stanici, odkud se pohodlně dostanete po celé Kalábrii, jezdí každých 30 minut od 5:45 do 23:15 autobusová linka 90 „Navette Aeroporto“ (detailní jízdní řád). Cesta trvá pouhých 5 minut. Jízdenka stojí 1,30 €.

Catanzaro: na východní pobřeží Kalábrie jede z letiště autobus různých dopravců jednou až dvakrát za hodinu, jízda trvá 40 minut a za lístek v průměru zaplatíte 5 €.

Cosenza: přímo z letiště jezdí několik autobusových dopravců, celkem zhruba jednou za hodinu. Cesta trvá asi 70 minut a průměrná cena jízdenky stojí 7 €.

V případě Kalábrie je asi nejlepší varianta půjčení auta.

Služby na letišti

Wifi využijete bez časového omezení a zdarma, rychlost není závratná.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, můžete mi poradit, jaké je spojení z letiště Lamezia Terme do městečka ?

před měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Marto Vy neumíte číst? Všechny informace o transferu jsou výše v článku, překvapivě v sekci s názvem "Doprava z/na letiště"....

před měs

jj, číst ještě umím, ale jsem už starší dáma a nevidím všechno hned. Ale dík za upozornění. Jen je uvedeno pouze spojení na centrální nádraží, které je jestě dost daleko od města Lamezia terme samého (aspoň podle mapy)

před měs
Kryštof Hájek

Z nádraží Lamezia Terme Centrale, kam se dostanete výše zmíněnou autobusovou linkou, jezdí přímo do centra (stanice Lamezia Terme-Nicastro) cca jednou za hodinu vlak za 1,20 €, jízdní řády na https://www.trenitalia.com/en.html

Dobrý den, 21.6.2019 přistaneme v Lamezia Terme. Můžete mi poradit, jestli jezdí z letiště nějaký autobus do Falerna Marina?

Děkuji za odpověď.

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano jezdí přímo autobusová linka 8 (jízdní řády zde: http://www.autoservizipreite.it/...name=Orari), 8x denně ve všední dny, 2x denně o víkendech, nevím, jaký máte čas příletu.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu