Letiště Lamezia Terme

Lamezia Terme Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

SUF (IATA)
LICA (ICAO)
Itálie

Největší a hlavní letiště v Kalábrii se nachází 11 kilometrů od lázeňského města Lamezia Terme na výhodném místě, odkud se dá po celé oblasti dojet do hodiny vlakem i autem. Letiště slouží především letním dovolenkovým letům, během zimní sezony převažuje vnitrostátní provoz doplněný několika málo low cost linkami.

Terminál je poměrně starý a temný, letiště však není velké a orientačně jednoduché. Otevírací doba se řídí odlety a přílety, přespání přes noc obvykle není možné.

 


Letenky

Lamezia Terme je z Česka poměrně špatně a draze dostupná destinace. Běžná cena letenky činí asi 6.500 Kč většinou s přestupem v Římě. Od jara 2017 sem Eurowings provozují linku z Vídně za ceny okolo 4.000 Kč, v průběhu prázdnin se pak může objevit last minute charterová letenka i z Prahy (většinou kolem 3.000 Kč).

Akční letenky do Kalábrie sledujeme, nastavte si náš hlídač letenek, abyste se o nich dozvěděli jako první. Doba přímého letu z Prahy trvá asi 140 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

K nádraží Santa Eufemia: k nejbližší vlakové stanici, odkud se pohodlně dostanete po celé Kalábrii, jezdí každých 30 minut od 5:45 do 23:15 autobusová linka 90 „Navette Aeroporto“. Cesta trvá pouhých 5 minut. Jízdenka stojí 1,30 €.

Catanzaro: na východní pobřeží Kalábrie jede z letiště autobus různých dopravců jednou až dvakrát za hodinu, jízda trvá 40 minut a za lístek v průměru zaplatíte 5 €.

Cosenza: přímo z letiště jezdí několik autobusových dopravců, celkem zhruba jednou za hodinu. Cesta trvá asi 70 minut a průměrná cena jízdenky stojí 7 €.

V případě Kalábrie je asi nejlepší varianta půjčení auta.


Služby na letišti

Wifi využijete bez časového omezení a zdarma, rychlost není závratná.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Itálie? Nastav si hlídače