IATA (ICAO) kód letiště
DBV (LDDU)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:48
Vzdálenost od Prahy
892 km

O letišti Dubrovník

Nejjižnější chorvatské letiště najdete poblíž obce Čilipi asi 22 km od centra Dubrovníku. Slouží především letním sezonním letům, kdy malý terminál často nestíhá a bývá nepříjemně přeplněný. Naopak v zimních měsících je letiště příjemně prázdné a klidné pouze s několika málo lety po Chorvatsku či do Itálie.

Terminál dubrovnického letiště je moderní a přehledný. Má jen jedno podlaží, stojíte-li čelem k terminálu, pak odletové check-in přepážky jsou v pravé části, zatímco přílety vlevo.

Letenky

Z Prahy do Dubrovníku létá v sezoně každý den přímý let společnosti SmartWings z Prahy za stabilní ceny kolem 6 000 až 7 500 Kč. Levnější letenky nabídnou například aerolinky KLM či LOT s 1 přestupem, stojí běžně mezi 4–5 000 .

Levnější letenky nabídnou nízkonákladovky Wizz Air a Ryanair z Vídně, kdy ve vedlejší sezoně seženete letenky i pod 1 500 Kč, o prázdninách pak obvykle v rozmezí 3 000 až 4 000 Kč.

Doba přímého letu Praha – Dubrovník trvá asi 90 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Dubrovníku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Pokud je pro vás cesta do Chorvatska autem dlouhá, ale zároveň chcete cestovat po jižní Dalmácie bez závislosti na jízdních řádech, pak je nejlepší volbou si rovnou na letišti půjčit auto. Působí zde většina známých mezinárodních autopůjčoven.

Cena týdenního půjčení o prázdninách je však vysoká a pohybuje se kolem 14 000 Kč, mimo sezonu klesá i pod 9 000 Kč za 7 dní.

Autobus MHD

Nejlevnější dopravu představují oranžové příměstské autobusy dubrovnické MHD Libertas. Na letišti zastavují linky 11 a 27, které v Dubrovníku staví na hlavním autobusovém nádraží na úplném západě města. Odtud se do centra dostanete frekventovanou linkou MHD 1A a 1B.

Obě dvě linky jedou jen 3-4x denně a na jízdních řádech je uveden vždy pouze čas odjezdu z konečné. Při cestě do centra Dubrovníku počítejte s tím, že oběma linkám trvá cesta z konečných Molunat nebo Vitaljina cca 15-20 minut, které je třeba přičíst k času odjezdu z konečné a získáte zhruba čas odjezdu z letiště.

Jízdenka stojí 25 HRK a kupuje se u řidiče pouze v hotovosti. Zastávka autobusů Libertas se nachází vlevo od východu z příletové haly.

Více informací o MHD v Dubrovníku se dočtete v našem průvodci po městě.

Autobus Platanus

Oficiální letištní transfer, který na rozdíl od příměstských autobusů reflektuje letový řád, zajišťuje mikrobusy a v letní sezoně i klasickými autobusy společnost Platanus. Zastávka na letiště je přímo před příletovou halou, v Dubrovníku staví na hlavním autobusovém nádraží. Při cestě z letiště cestující vysazuje i u brány Pile v historickém centru, při cestě na letiště je zastávka také u dolní stanice lanovky na horu Srđ (přesná poloha na mapě) a u budovy Grawe (mapa).

Z centra na letiště má autobus pevně dané časy odjezdu, zatímco při cestě z letiště do centra jezdí obvykle cca 30 minut po příletu letadla, v praxi spíš v momentě kdy se autobus zaplní a už nepřicházejí žádní další cestující.

  • Časy odjezdů z centra
  • Cena jízdenky: 55 HRK 80 HRK otevřená zpáteční na jakýkoliv spoj platná 15 dní
  • Doba jízdy: 35 minut

Jízdenku na letišti koupíte u přepážky v příletové hale, kterou nemůžete minout. Při cestě na letiště i u řidiče autobusu. Lze platit kartou i hotovostí. Alternativou je koupě online přes web www.ticket.platanus.hr.

Hotely u letiště

V případě brzkého odletu nebo pozdního příletu se vzhledem k větší vzdálenosti od Dubrovníku může vyplatit hledat ubytování poblíž letiště. V pěší docházkové vzdálenosti najdete hned u hlavní silnice (cca 200-300 metrů) několik soukromých apartmánů s cenami kolem 1 100 až 1 500 Kč za noc. Majitelé jsou obvykle připravení na pozdní přílety a lze se s nimi domluvit na pozdním check-inu.

Příklady apartmánů do 300 metrů po chodníku:

Klasický hotel v blízkosti letiště nenajdete.

Služby na letišti

Wifi na letišti je zdarma.

Terminál je vybavený několika restauracemi a kavárnami a za bezpečnostní kontrolou najdete i malý duty free shop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu