IATA (ICAO) kód letiště
DBV (LDDU)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
03:34
Vzdálenost od Prahy
892 km

O letišti Dubrovník

Nejjižnější chorvatské letiště najdete poblíž obce Čilipi asi 22 km od centra Dubrovníku. Slouží především letním sezonním letům, kdy malý terminál často nestíhá a bývá nepříjemně přeplněný. Naopak v zimních měsících je letiště příjemně prázdné a klidné pouze s několika málo lety po Chorvatsku či do Itálie.

Terminál se na noc zavírá a není možné zde přenocovat.

Letenky

Z Prahy do Dubrovníku létá v sezoně každý den přímý let společnosti SmartWings z Prahy za stabilní ceny kolem 6.000 Kč. Levnější letenky nabídne společnost Croatia Airlines s přestupem v Záhřebu, stojí běžně mezi 4–5.000 korunami.

Doba přímého letu Praha – Dubrovník trvá asi 90 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Dubrovníku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Oficiální transfer do centra města zajišťují autobusy Atlas Croatia (jízdní řády a informace). Spoje z letiště čekají na každý pravidelný přílet, naopak z města vyjíždí cca 2 hodiny před odletem, zastávka se nachází na hlavním autobusovém nádraží.

Je nutné si přímo na místě ověřit jízdní řád, některé sezonní lety totiž společnost nemusí brát jako pravidelné a nevypravit autobus přímo podle jejich letového řádu.

Jednosměrná jízdenka stojí 40 kun, zpáteční 70 kun. Cesta trvá asi 45 minut.

V letní sezoně vypomáhají se zhruba 5–6 denními spojením autobusy Autotrans, lístek stojí rovněž 40 kn a je možné ho koupit online.

Služby na letišti

K internetu se prostřednictvím wifi připojíte pouze za poplatek.

Terminál je malý s velice omezenými občerstvovacími i nákupními možnostmi, v roce 2019 by však měl být dokončena větší a modernější odbavovací budova.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu