IATA (ICAO) kód letiště
KFZ (LAKU)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
--:--
Vzdálenost od Prahy
1010 km

O letišti Kukës

Letiště Kukës leží asi 2 km od stejnojmenného města v horské oblasti severovýchodní Albánie poblíž hranic s Kosovem. Otevřeno bylo v roce 2021 a první linky získalo až na jaře roku 2022. Kukës je ideálním výchozím bodem pro cesty do albánských pohoří Korab či Prokletije, ale skvěle poslouží i pro návštěvu Kosova, například známé historické město Prizren je odsud vzdálené jen 40 km. Malý moderní terminál nedává šanci zabloudit, od vchodu k letadlu ujdete sotva 100 metrů.

Letenky

Kukës má aktuálně spojení s několika evropskými destinacemi, pravidelné lety sem provozují dvě letecké společnosti z následujících destinací:

Nejlevnější letenky nabízí obvykle Wizz Air v akcích už od 9 EUR jednosměrně, v letní sezoně očekávejte spíše ceny kolem 30 EUR40 EUR jednosměrně.

Doprava z/na letiště

Na letiště Kukës nejezdí žádná MHD, z centra města Kukës naopak funguje frekventovaná autobusová doprava do všech albánských i kosovských měst. Spojení vyhledáte například na webu gjirafa.com/Autobus.

Taxi

Z letiště do centra Kukës se dostanete pouze taxíkem, kterých bude po každém příletu na letišti velké množství. Očekávejte cenu kolem 3 500 ALL.

Půjčení auta

Nejjednodušší volbou je půjčení auta přímo na letišti, kde sídlí hned několik autopůjčoven. Můžete se pak vydat kamkoliv do hor a nebýt závislí na nejisté dopravě, autobusy v Albánii dobře fungují jen mezi většími městy.

Ceny půjčení auta se pohybují kolem 5 500 Kč na týden, resp. 3 000 Kč na 4 dny.

Hotely u letiště

Přímo na letišti a ani v jeho docházkové vzdálenosti žádné ubytování nenajdete. Nejbližší hotely jsou v centru města Kukës, kde se můžete ubytovat ve 2 zařízeních:

Služby na letišti

V příletové hale najdete bankomaty OTP Bank, Raiffeisenbank a Union Bank, stejně jako směnárnu Exchange s velmi nevýhodným kurzem. Najdete zde také stánek mobilního operátora One, kde si můžete koupit například datovou sim kartu.

Za bezpečnostní kontrolou si nakoupíte v malém obchodu se suvenýry.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Vincent Vega

Dobrý den, dá se na letišti KUKES udělat antigení test? Nikdy jsem v tento době nikde nebyl, takže nevím kde se dá udělat test před odletem. Předem děkuji za odpověď

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele