IATA (ICAO) kód letiště
AOI (LIPY)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:51
Vzdálenost od Prahy
724 km

O letišti Ancona

Malé regionální letišťátko Ancona – Falconara najdeme na jadranském pobřeží Itálie asi 12 km západně od Ancony. Počtem odbavených pasažérů jen mírně převyšuje Brno, stejně jako počtem pravidelných linek. Malý moderní terminál připomíná velikostí spíše menší supermarket. Letiště se každý den otevírá ve 4:00, zavírá pak o půlnoci.

Letenky

Do Ancony se nejrychleji dostanete s Alitalií přes Řím nebo s Lufthansou přes Mnichov, obě aerolinky létají za podobné ceny – z Prahy kolem 4.500 Kč za zpáteční letenku. Doba letu se přitom pohybuje mezi 4 a 5 hodinami i po započtení přestupů. 

Levněji může vyjít cesty s Ryanairem z Bratislavy či Prahy do Boloni a následně pak vlakem do Ancony.

Inspirujte se akcemi na letenky do Ancony, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravu na letiště obstará speciální linka Aerobus, která jezdí od 7:00 do 22:30 v nepravidelných intervalech podle letového řádu (viz jízdní řády). Jízdenka se prodává u řidiče a stojí 3,30 € do Falconary, resp. 5,50 € do Ancony, platí se u řidiče, který přijímá jen hotovost (nemusí být přesná).

Služby na letišti

Wifi je dostupná zdarma a bez omezení.

V terminálu najdete tři bary a jeden duty free shop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu