Průvodce letištěm

Letiště Jakarta Soekarno Hatta

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti Jakarta Soekarno Hatta

Letiště Soekarno–Hatta je pojmenováno po prvním indonéském prezidentovi a svým provozem zaujímá první pozici v Indonésii a současně patří mezi 20 nejrušnějších letišť světa. Nachází se 20 kilometrů severozápadně od Jakarty v regionu Cengkareng, díky čemuž si letiště vysloužilo třípísmennou iata zkratku CGK.

V současnosti je letiště modernizováno a rozšiřováno z důvodu nedostatečných kapacit.

Mezi nejvýznamnější aerolinky v Jakartě patří AirAsia, Citilink, Garuda Indonesia, Sriwijaya Air a Lion Air.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
10703 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
13:22 (+6 )
aktuální čas

Letenky

Letenky do Jakarty se v průměru pohybují okolo 16.000 Kč. Patří k nejdražším destinacím v jihovýchodní Asii při odletech z Prahy, proto je mnohdy levnější letět do okolních států a následně se přesunout lokální aerolinkou.

Odletová taxa byla v roce 2015 zrušena.

Akční nabídky však nabídnou zpáteční letenky do Jakarty i za méně jak 9.000 Kč, o takových akcích vás pravidelně informujeme.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Letiště v Jakartě provozuje tři terminály, z nichž terminál 1 je určen pro vnitrostátní provoz, terminál 2 pouze pro mezinárodní provoz a terminál 3 odbavuje lety aerolinek AirAsia a nově i Garuda Airlines.

Mezi terminály jezdí letištní autobus, není však problém se přesunout pěšky či vzít taxi za 50.000 Rp.

Vzhledem k tomu, že přestupovat budete nejspíše mezi dvěma na sobě nenavazujícími lety, doporučuje se nechat minimálně 3hodinovou rezervu pro přestup.

Doprava z/na letiště

Nejlepší volbou je využití taxi. V Jakartě jezdí taxikáři dle taxametru a ceny jsou stanoveny na 7.000 Rp, nástupní taxa a 4.000 Rp za každý kilometr. Při cestě z letiště do centra k Národnímu monumentu byste tak neměli zaplatit více než 150.000 rupií (275 Kč). Doporučujeme společnost Blue Bird Taksi a Express Taksi.

Při cestě na letiště počítejte s dostatečnou časovou rezervou, neboť se standardně půlhodinová jízda může protáhnout i na hodinu a půl kvůli dopravní špičce.

Využít můžete také autobusů DAMRI, které projíždí napříč celou Jakartou. Spoje odjíždí každých 15–40 minut a lístek zakoupíte za 40.000–60.000 rupií. V provozu je linka od 3 hodin ráno do 21:30 z města a do půlnoci z letiště. Více informací na oficiálním webu damri.

Služby na letišti

Wifi připojení je dostupné v celém areálu letiště.

V Jakartě, stejně tak jako všude v Indonésii, můžete využít velmi levné VIP salónky, které bývají přístupné za poplatek okolo 50.000 Rp v případě vnitrostátních letů. Získáte tak neomezené občerstvení (kvalitu omrkněte předem) a pohodlná místa k sezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 19 dny
Navrhni úpravu