Letiště London Southend

London Southend Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

SEN (IATA)
EGMC (ICAO)
Spojené Království

Nejmenší letiště s pravidelným provozem pyšnící se přívlastkem „London“ najdete v pobřežním městě Southend poblíž ústí Temže necelých 70 km východně od centra Londýna. Letiště se soustředí spíše na uspokojení lokální poptávky z okolí Southendu, pro cesty do Londýna ho využívá jen menšinový podíl cestujících.

Valnou většinu linek obstarávají společnosti Flybe (destinace v blízkém okolí) a easyJet (především dovolenkové trasy na jih). Terminál připomíná spíše budovu skladiště, je malý, přehledný a uzpůsobený tak, aby v něm cestující trávili co možná nejkratší dobu.

Letištní hala se na noc zavírá.

 


Letenky

Nejlevnější letenky do Southendu pořídíte u společností Flybe nebo nově easyJet (od července 2018) na přímé lince z Prahy. Standardně se pohybují kolem 2.500 Kč, v akcích lze však sehnat i letenka pod 1.500 Kč za zpáteční cestu. Uvidíme, zda nástup konkurence od léta 2018 pohne s cenami směrem dolů.

Dob letu z Prahy do Southendu činí 2 hodiny.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do Southendu

Nejrychleji se do centra dostanete vlakem, železniční stanice leží přímo u terminálu. Spoje odjíždí každých 15–20 minut od 6:30 do 0:50 a nejlevnější jízdenka se dá v předprodeji online koupit za 3,10. https://www.greateranglia.co.uk/. Jízda trvá asi 5 minut.

Alternativní dopravu do všech částí Southendu zajišťují autobusové linky číslo 7 a 8 (zastávka je situována na hlavní ulici asi 100 metrů rovně od terminálu). Jezdí každých 10 minut od 5:30 do 22:00, cesta do centra zabere asi 15 minut a za jízdenku zaplatíte 2 libry.

Do Londýna

Jedinou relevantní cestu do centra Londýna zajišťují vlaky. Přímé spoje vás zavezou na stanici Liverpool Street za 55 minut při intervalu 15–20 minut. První vlak jede ve 4:10, poslední ve 23:07. Nejlevnější jízdenky pořídíte za 16,20, levnější jízdenka vyjde při odjezdu z centra Southendu (stanice Victoria), a sice od 11,90 GBP.

Na Stansted a do Chelmsfordu

Spojení směrem na sever do Chelmsfordu, dalších okolních obcí a na letiště Stansted zajišťuje páteřní autobusová linka X30. Zastávka se nachází vlevo od východu z terminálu (asi 50 metrů), autobusy jezdí každou hodinu a cesta na Stansted trvá 60–90 minut při ceně 18 liber. Do Chelmsfordu zaplatíte za jízdenku 8 liber.


Služby na letišti

Oficiální wifi zdarma na letišti nefunguje.

V terminálu najdete pouze směnárnu, bankomat, občerstvení a malý duty free shop.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Velké Británie? Nastav si hlídače