Průvodce letištěm

Letiště London Southend

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti London Southend

Nejmenší letiště s pravidelným provozem pyšnící se přívlastkem „London“ najdete v pobřežním městě Southend poblíž ústí Temže necelých 70 km východně od centra Londýna. Letiště se soustředí spíše na uspokojení lokální poptávky z okolí Southendu, pro cesty do Londýna ho využívá jen menšinový podíl cestujících.

Valnou většinu linek obstarávají společnosti Flybe (destinace v blízkém okolí) a easyJet (především dovolenkové trasy na jih). Terminál připomíná spíše budovu skladiště, je malý, přehledný a uzpůsobený tak, aby v něm cestující trávili co možná nejkratší dobu.

Letištní hala se na noc zavírá.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
965 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
04:32 (-1 )
aktuální čas

Letenky

Nejlevnější letenky do Southendu pořídíte u společností Flybe nebo nově easyJet (od července 2018) na přímé lince z Prahy. Standardně se pohybují kolem 2.500 Kč, v akcích lze však sehnat i letenka pod 1.500 Kč za zpáteční cestu. Uvidíme, zda nástup konkurence od léta 2018 pohne s cenami směrem dolů.

Dob letu z Prahy do Southendu činí 2 hodiny.

Najdi nejlevnější letenky

Doprava z/na letiště

Do Southendu

Nejrychleji se do centra dostanete vlakem, železniční stanice leží přímo u terminálu. Spoje odjíždí každých 15–20 minut od 6:30 do 0:50 a nejlevnější jízdenka se dá v předprodeji online koupit za 3,10. greateranglia.co.uk. Jízda trvá asi 5 minut.

Alternativní dopravu do všech částí Southendu zajišťují autobusové linky číslo 7 a 8 (zastávka je situována na hlavní ulici asi 100 metrů rovně od terminálu). Jezdí každých 10 minut od 5:30 do 22:00, cesta do centra zabere asi 15 minut a za jízdenku zaplatíte 2 libry.

Do Londýna

Jedinou relevantní cestu do centra Londýna zajišťují vlaky. Přímé spoje vás zavezou na stanici Liverpool Street za 55 minut při intervalu 15–20 minut. První vlak jede ve 4:10, poslední ve 23:07. Nejlevnější jízdenky pořídíte za 16,20, levnější jízdenka vyjde při odjezdu z centra Southendu (stanice Victoria), a sice od 11,90 GBP.

Na Stansted a do Chelmsfordu

Spojení směrem na sever do Chelmsfordu, dalších okolních obcí a na letiště Stansted zajišťuje páteřní autobusová linka X30. Zastávka se nachází vlevo od východu z terminálu (asi 50 metrů), autobusy jezdí každou hodinu a cesta na Stansted trvá 60–90 minut při ceně 18 liber. Do Chelmsfordu zaplatíte za jízdenku 8 liber.

Služby na letišti

Oficiální wifi zdarma na letišti nefunguje.

V terminálu najdete pouze směnárnu, bankomat, občerstvení a malý duty free shop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

je potřeba jízdenky na vlak kupovat dopředu? Děkuji. PJ

před 23 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, potřeba to není, ale online můžou být levnější.

Přidat odpověď
před 23 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu