Tower Bridge
Letiště v okolí Londýna

Londýn všechna letiště v kostce

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

Londýn je známý jako město s nejvíce komerčními letišti v okolí. Aktuálně se jich ke dnešnímu dni nachází v blízkosti šest. Nezáleží-li vám, na jakém letišti přistanete, vyhledávejte letenky pod společným kódem „LON“, systém vám najde nejvýhodnější letenky nezávisle na letišti. Dejte však pozor, přílet může být z jiného letiště než odlet.

IATA Kód
LON
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
21:44 (-1)
Vzdálenost z ČR
1021 km

Heathrow (LHR)

Největší letiště v Evropě je umístěno v západní části Londýna asi 25 km od centra. Vyjma letiště London-City, má Heathrow nejrychlejší napojení na centrum města, slouží také jako jeden z hlavních evropských přestupních bodů pro cesty dále do světa. Z Prahy sem létají British Airways.

Informace o letiště Heathrow >>

Gatwick (LGW)

Druhé největší londýnské letiště se nachází 45 km jižně od Londýna a stejně jako Heathrow má rychlé železniční spojení s centrem města. Slouží především nízkonákladovým aerolinkám, jedná se o jedno z nejrušnějších letišť v Evropě. Gatwick by měl být kromě cest Londýna první volbou při cestách do celé jižní Anglie.

Informace o letišti Gatwick >>

Stansted (STN)

Mezi českými cestovateli jedno z nejoblíbenějších letišť, především díky nízkým cenám společnosti Ryanair, která zda má největší základnu. Stansted se nachází 62 km severovýchodně od Londýna a je dobrou volbou i pro cesty do Cambridge (50 km) nebo východní části Anglie. Doprava do centra Londýna je i přes největší vzdálenost ze všech letišť nejlevnější.

Informace o letišti Stansted >>

Luton (LTN)

Letiště Luton umístěné 54 km severně od centra Londýna je doménou společnosti Wizz Air, která sem provozuje linky z celé střední a východní Evropy. Podobně jako ze Stanstedu se i z Lutonu dostanete do centra Londýna poměrně levně, letiště je tak ideální pro low-cost cestovatele nebo ty, kteří míří do oblasti mezi Londýnem a Birminghamem.

Informace o letišti Luton >>

City (LCY)

Známé letiště London-City se nachází v bývalých docích na Temži poblíž finančního distriktu Canary Wharf a je tak oblíbené především mezi business klientelou, čemuž také odpovídají vyšší ceny letenek. Z Česka na City zatím žádná přímá linka nemíří.

Informace o letišti City >>

Southend (SEN)

Nejmenší z letišť zastřešených souhrnným kódem „LON“ je Southend. Ze všech šesti londýnských letišť je nejdále od centra (67 km) a využívá se spíše pro cesty do města Southend a okolí ústí Temže. Z Česka a okolí sem žádná linka nelétá.

Informace o letišti Southend >>

Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Petra B
před 3 měs

Dobrý den, prosím které letiště by bylo lepší? Luton nebo Gatwck?

Mame v plánu navštívit ateliéry HP, což jsem se zde docetla, ze by bylo lepší Luton. Ale zároveň chceme navštívit i takové ty klasiky v Londýně. Rada bych se podívala i do Oxfordu třeba. 
Budeme mít s sebou roční dítě, takže ideálně doprava poté vlakem a co nejblíže všemu no.

Nebo by bylo třeba lepší mít více ubytování? Nejdříve v blízkosti třeba ateliéru a poté se presunout blíže k památkám? A tím pádem mít třeba na odlet Luton a na přílet Gatwick? 🤔

Moc moc dekuju za rady

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 měs

Heathrow. Jste na metru. Do HP pak vlakem z Euston. Chudak dite a chudaci okoli.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí