O letišti v okolí Londýna

  • LON (IATA)
  • (ICAO)
  • Spojené Království

Londýn je známý jako město s nejvíce komerčními letišti v okolí. Aktuálně se jich ke dnešnímu dni nachází v blízkosti šest. Nezáleží-li vám, na jakém letišti přistanete, vyhledávejte letenky pod společným kódem „LON“, systém vám najde nejvýhodnější letenky nezávisle na letišti. Dejte však pozor, přílet může být z jiného letiště než odlet.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1021 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
06:06 (-1 )
aktuální čas

Heathrow (LHR)

Největší letiště v Evropě je umístěno v západní části Londýna asi 25 km od centra. Vyjma letiště London-City, má Heathrow nejrychlejší napojení na centrum města, slouží také jako jeden z hlavních evropských přestupních bodů pro cesty dále do světa. Z Prahy sem létají British Airways.

Informace o letiště Heathrow >>

Gatwick (LGW)

Druhé největší londýnské letiště se nachází 45 km jižně od Londýna a stejně jako Heathrow má rychlé železniční spojení s centrem města. Slouží především nízkonákladovým aerolinkám, jedná se o jedno z nejrušnějších letišť v Evropě. Gatwick by měl být kromě cest Londýna první volbou při cestách do celé jižní Anglie.

Informace o letišti Gatwick >>

Stansted (STN)

Mezi českými cestovateli jedno z nejoblíbenějších letišť, především díky nízkým cenám společnosti Ryanair, která zda má největší základnu. Stansted se nachází 62 km severovýchodně od Londýna a je dobrou volbou i pro cesty do Cambridge (50 km) nebo východní části Anglie. Doprava do centra Londýna je i přes největší vzdálenost ze všech letišť nejlevnější.

Informace o letišti Stansted >>

Luton (LTN)

Letiště Luton umístěné 54 km severně od centra Londýna je doménou společnosti Wizz Air, která sem provozuje linky z celé střední a východní Evropy. Podobně jako ze Stanstedu se i z Lutonu dostanete do centra Londýna poměrně levně, letiště je tak ideální pro low-cost cestovatele nebo ty, kteří míří do oblasti mezi Londýnem a Birminghamem.

Informace o letišti Luton >>

City (LCY)

Známé letiště London-City se nachází v bývalých docích na Temži poblíž finančního distriktu Canary Wharf a je tak oblíbené především mezi business klientelou, čemuž také odpovídají vyšší ceny letenek. Z Česka na City zatím žádná přímá linka nemíří.

Informace o letišti City >>

Southend (SEN)

Nejmenší z letišť zastřešených souhrnným kódem „LON“ je Southend. Ze všech šesti londýnských letišť je nejdále od centra (67 km) a využívá se spíše pro cesty do města Southend a okolí ústí Temže. Z Česka a okolí sem žádná linka nelétá.

Informace o letišti Southend >>

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu