Londýn

Letiště Londýn Stansted

O letišti

Stansted je třetí největší londýnské letiště sloužící především nízkonákladovým společnostem a jako hlavní základna Ryanairu. Nachází se skoro přesně na půli cesty mezi Londýnem a Cambridge.

I přes vzdálenost přes 64 km od centra Londýna je letiště Stansted oblíbené pro svoz jednoduchost jediného terminálu a kratší pěší vzdálenosti než na letištích Gatwick či Heathrow.

Autobusové i vlakové stanice jsou v docházkové vzdálenosti do 3 minut od příletové i odletové části terminálu.

Oficiální stránky letiště jsou www.stanstedairport.com

IATA Kód
STN
Aktuální počasí
17.4 °C
Místní čas
19:23 (-1)
Vzdálenost z ČR
1000 km

Letenky

Z ČR a okolí se na Stansted létá přímo z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavy, Katovic, Krakova, Vratislavi, Norimberka, Lince a Budapešti a všechny lety jsou reprezentovány výhradně společností Ryanair.

Ostatně právě Ryanair zde má svoji hlavní bázi a létá ze Stanstedu po celé Evropě.

Významnou základnu s lety do mnoha destinací zejména v jižní Evropě zde má také aerolinka Jet2.

Zpáteční letenky se běžně ze všech uvedených měst pohybují od 1 000 do 2 000 , často je však možné narazit na letenky i pod 1 000 Kč. Levnější jsou především termíny uprostřed týdne (úterý, středy a čtvrtky), častější akce pak můžete čekat v zimním období.

Doba letu z Prahy do Londýna činí asi 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Londýna, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Jak se nejrychleji a nejlevněji dostat z letiště Stansted do centra? Je výhodnější vlak nebo autobus? Kolik stojí jízdenky a jak dlouho trvá cesta do Londýna?

Vlak Stansted Express do Londýna

Nejrychlejší je vlak Stansted Express, který na stanici Liverpool Street dojede za 50 minut, nejlevnější lístky pořídíte online za 9,90 GBP s nákupem alespoň 4-5 měsíců dopředu. Koupě online v kratším předstihnu (dny až cca 2 měsíce) vyjde na 14,50 GPB až 21 GBPZpáteční lístky se prodávají se slevou 1 až 2 GBP

Jízdenka zakoupená až na nádraží stojí 20 GBP. Vlaky jezdí od 3:30 do 23:30 každých 15 až 30 minut a lístek se vztahuje na konkrétní den, nikoliv spoj.

Vlaky zastavují na nádraží London Liverpool Street v centru města a dále ve stanicích Stratford a Tottenham Hale na okraji Londýna.

 • doba jízdy centrum-letiště: 47 minut
 • interval spojů: 10-30 minut
 • cena jízdenky9,90 GBP21 GBP podle času koupě
 • první spoj z Liverpool St. na letiště: 4:40
 • poslední spoj z letiště na do Londýna: 00:30
 • oficiální webstanstedexpress.com

Výhody vlaku jsou v jeho rychlosti a při koupi v předstihu i nejnižší ceně. Nevýhoda je v tom, že v Londýně zastavuje pouze na 2 stanicích a nejezdí 24 hodin denně.

Autobusy do Londýna

Nejlevnější variantou cesty do Londýna s nejvíce zastávkami jsou autobusy. Jízdenky v předstihu online (4-5 měsíců) se dají sehnat už od 7 GBP, autobusy jezdí běžně jednou za 15 až 20 minut po 24 hodin. Pozor si však musíte dát na jízdní dobu, do centra většinou pojedete déle než 2 hodiny.

Velkou výhodou autobusů je mnohem více zastávek po celém Londýně, takže oproti vlaku se do spousty destinací dostanete z letiště přímo bez přestupu, viz mapa zastávek níže.

Autobusové stanice najdete v přízemí před terminálem, od východu z letiště je vše přehledně značeno a ujdete maximálně 200 metrů.

Nejlevnější jízdenky za 7 GBP pořídíte obvykle při koupi alespoň měsíc dopředu, s blížícím se datem odjezdu cena stoupá až na 16 GBP.

Lístky za 7 GBP však zakoupíte jen do určitých stanic v Londýně a pouze u National Express (koupit lístek): Liverpool Street, Bethnal Green, Bow Road, Mile End, Shoreditch, Stratford, Whitechapel.

Jízdenky kupujte online přes web nationalexpress.com nebo terravision.com, ze seznamu vyberte "Stansted Airport London".

 • doba jízdy centrum-letiště: 90-120 minut
 • interval spojů: 5-15 minut
 • cena jízdenky7 GBP16 GBP podle času koupě
 • první spoj / poslední spoj: obě společnosti jezdí 24 hodin denně
 • koupit jízdenku od 7 GBP přes National Express
 • koupit jízdenku od 14 GBP přes Terravision

Jízdenky zakoupené online není nutné tisknout, stačí potvrzení v mobilu.

V případě všech dopravců lze jízdenky nakupovat výhodněji s předstihem online. Lístky se kupují na konkrétní čas, ale v případě zpoždění letadla zpravidla není problém nastoupit i na pozdější spoj, pokud jsou v něm volná místa. Pozor, jízdenku, ať koupenou na místě nebo vytištěnou, si ponechte po celou dobu trasy, kontrola může probíhat až při výstupu!

Do Cambridge

Ze Stanstedu jezdí do Cambridge přímé vlaky společností Crosscountry zhruba každou hodinu a jízdenku pořídíte od 7,75 GBP.

Každé dvě hodiny se dá do tohoto univerzitního města dostat také autobusy National Expressu, a to od 10 GBP.

Vlak do Cambridge jede 35 minut, autobus cca 50.

Na letiště Luton, Heathrow a Gatwick

Přímý přesun ze Stanstedu na všechna tři letiště zajišťuje autobusový dopravce National Express.

 • na Heathrow cesta trvá 2 až 2,5 hodiny, zaplatíte za ní od 19 GBP do 28 GBP a intervaly jsou zhruba 40minutové,
 • na Luton jezdí autobusy cca jednou za 1–2 hodiny, jízda trvá 90 minut a stojí od 14 GBP.
 • na Gatwick pojedeme při ideálním provozu 3 hodiny, autobusy jezdí každé 2 hodiny a stojí 25 GBP, s přestupem od 11 GBP
 • koupit jízdenku u National Express

Levnější cesta vede přes centrum Londýna při využití easyBusu (od 2,99 liber) a metra (2,40 GBP mimo špičku, resp. 2,90 GBP ve špičce).

Na letiště City je nejrychlejší cesta autobusem do Stratfordu a následně lehkým metrem DLR přímo na City.

Do okolních měst a obcí

Přímo před terminálem zastavuje několik autobusových linek směřujících do blízkých měst a obcí. V průměru jezdí jednou za hodinu až dvě, jízdenky stojí obvykle okolo 8-10 GBP

Linky:

 • X30: Chelmsford, Southend, Letiště Southend, 24 hodin, každých 30 až 60 minut,
 • 42A: Takeley, Banrston, Broomfield, Chelmsford, Galleywood, 5:15–19:00, každých 60 minut,
 • 133: Braintree, Takeley; 6:00–0:15, každých 60 minut,
 • 308 a 309: Bishop's Stortford, Thorley: 3:00–0:00, každých 30 minut,
 • 508: Takeley, Bishop's Stortford, Harlow: 7:00–18:20, každých 30 minut,
 • 509: Parsonage, Bishop's Stortford, Harlow: 6:30–19:30, každých 30 až 40 minut,
 • 510: Bishop's Stortford, Harlow: 24 hodin, 30 až 60 minut.
 • Mapa lokálních autobusových linek

Do ostatních anglických měst

Z letiště Stansted jezdí frekventované přímé autobusové spoje i do dalších měst napříč Anglií. Nejčastější spojení vede například do Birminghamu, Norwich, Leicesteru, Northamptonu a mnoha dalších. Téměř všechny spoje zajišťuje společnost National Express, u které platí pravidlo "čím dřív koupím, tím levněji pojedu".

Jízdenky nakupujte na webu nationalexpress.com.

Půjčení auta na letišti

Budete-li se vypravovat rovnou z letiště na anglický venkov, půjčení auta je nejvíce flexibilní varianta. Přímo v terminálu sídlí autopůjčovny Alamo, Enterprise, Europcar, Hertz, National a Sixt.

Ceny startují na 35 GBP za den při týdenním půjčení.

Doprava v Londýně

Vzhledem k tomu, že letiště leží přes 60 km od Londýna, nezajíždí sem klasická městská MHD a neplatí pro jízdu na Stansted žádné jízdenky londýnské MHD.

Jak funguje doprava po hlavním britském městě zjistíte v průvodci po Londýně - doprava.

Hotely u letiště

Letiště je sice formálně otevřeno 24 hodin denně (například ke kavárně Costa Coffe nebo supermarketu Marks & Spencer v příletové hale se opravdu dostanete 24/7), avšak není povolené zde přenocovat.

Přes noc se v čase 0:00 až 02:00 uzavírá většina terminálu a pasažéři zde nemají povoleno přenocovat, využijte některý z hotelů v okolí.

V případě brzkých ranních odletů se mnoha z vás bude hodit přespání v hotelu přímo u letiště. Musíte totiž počítat s tím, že doprava z centra Londýna zabere klidně 2 hodiny. Od roku 2018 navíc není možné přenocovat v letištní hale.

U terminálu (pěší vzdálenost)

Bez nutnosti využití hotelové přepravy lze přímo u terminálu využít tyto hotely:

Do 5 minut jízdy shuttlem

Zhruba 1,5 km od terminálu se ubytujete ve dvou levnějších hotelech, které představují nejlepší poměr ceny a kvality v okolí.

Pěší cesta je možná, ale není pohodlná, protože k hotelům nevede pořádný chodník. Oficiální hotelový shuttle k oběma hotelům stojí 3 GBP a jezdí 24/7.

Hotely v okolí

Do 10 minut jízdy autem od terminálu najdete mnoho levnějších hotelů s cenami od 1 700 Kč. Atraktivní se můžou jevit třeba blízké hotely Ramada by Wyndham nebo Days Inn by Wyndham, které však nemají vlastní hotelový shuttle a taxi k terminálu vyjde zhruba na 17 GBP jedním směrem, čím se stírá cenová výhodnost.

Jediný hotel, ke kterému zajíždí letištní shuttle 24 hodin denně, je Novotel London Stansted Airport **** 10 minut jízdy od terminálu s cenami od 2 500 Kč.

Terminály a přestup

Letiště London Stansted má pouze jediný velký terminál rozdělený na odletovou část (vlevo) a příletovou (vpravo), obě na stejném podlaží.

Po průchodu bezpečnostní kontrolou se ocitnete ve velké hale s obchody a restauracemi, kde musíte vyčkat, až se na odletové tabuli objeví číslo vašeho gatu. Děje se obvykle hodinu před odletem, někdy i méně.

Za bezpečnostní kontrolou zamíříte buď pěšky ke gatům 40-59 nebo automatickým vláčkem zdarma jezdícím cca každé 2-4 minuty ke gatům 1-19 (1 minuta jízdy), resp. 20-39 (3-4 minuty jízdy).

Při příletu procházíte pasovou kontrolou, při odletu se pasovou kontrolou neprochází, a to ani když letíte mezinárodní let.

Oficiální web letiště neposkytuje mapu terminálu, ale pouze seznam služeb a obchodů.

Přestup mezi lety

Kvůli převažující nízkonákladové dopravě můžete na Stanstedu využít převážně negarantované přestupy.

Při přestupu musíte vždy projít pasovou kontrolou, opustit tranzitní prostor a přes odletovou halu a bezpečnostní se vrátit zpět do tranzitního prostoru ke gatům. Minimální doba čistého času, za kterou se dá projít po příletu od letadla k druhému letadlu na odletu, je zhruba 50 minut. Z toho důvodu si u negarantovaného přestupu "na vlastní pěst" nenechávejte méně než 3 hodiny

Služby na letišti

Wi–fi síť "FreeWifi" je bezplatná na 4 hodiny po registraci. Možnost připojení se obnoví po 24 hodinách.

Úschovna zavazadel momentálně na letišti Stansted nefunguje.

Supermarkety s potravinami najdete v příletové veřejné části.

 • Marks & Spencer – otevřeno denně 24/7
 • WHSmith – otevřeno denně 4:00 až 1:00

Restaurace najdete před i za bezpečnostní kontrolou. Ve veřejné části najdete Burger King (5:00–1:30), za bezpečnostní kontrolou pak několik luxusnějších restaurací, další Burger King (4:00–22:00) nebo oblíbený řetězec Pret-A-Manger (24 hodin denně).

Nonstop 24/7 je otevřená také kavárna Costa Coffee v příletové veřejné hale.

Obchody najdete ve velkém množství před i za bezpečnostní kontrolou a jedná se většinou o butiky s oblečením a doplňky (Boss, Superdry, Tommy Hilfiger, Accessorize), hračky (Hamley's, Lego) nebo klasické Duty Free Shopy.

Bankomaty najdete před i za bezpečnostní kontrolou.

Směnárny na letišti mají velmi nevýhodné kurzy a doporučujeme se jim zcela vyhnout. Vyberte si peníze z bankomatu nebo plaťte kartou (v Británii možné takřka všude).

Kouření je v celém prostoru letiště zakázáno a neexistují zde vnitřní kuřárny.

Přílety a odlety

Hledáte přílety nebo odlety na/z letiště Stansted online v reálném čase, abyste si ověřili zpoždění nebo čas nástupu? Nejpřesnější informace nabídnou vždy oficiální stránky letiště:

V případě zpožděného nebo zrušeného letu získejte až 600 EUR na kompenzaci.

Alternativní a zábavnější formu online sledování letů na letiště Stansted (STN) nabídne webová stránka Flightradar24.com, která sleduje živý letecký provoz na celém světě.

V levé části stránky tedy najdeme všechny aktuální lety. V případě, že je letadlo ještě/už ve vzduchu, je u daného letu malá ikonka s nápisem „Live“. Rozkliněte, následně klikněte na možnost „Show on map“ a hned vidíte aktuální polohu letadla i se všemi souvisejícími údaji.

Více o tom, jak to funguje a co vše můžeme najít, se dočtete v našem speciálním článku o sledování letů.

naposledy aktualizováno 03. 06. 2023
Navrhni úpravu

181 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele nsudo
nsudo
před 3 měs

Podle webu Stansted expresu už ceny tady uvedené neplatí? Na květen jsem si našel cestu za 14-20,70 liber.

Avatar uživatele
Jan Pirič
před 5 měs

Aktuální zkušenost: 

Pondělí dopoledne (takže trochu špička).

Po příletu (9:20) u pasovky bez fronty (automaty).

Odlet 11:25:

Fronta před bezpečnostní kontrolou 15 minut.

Ke gate pak klidnou chůzí taky 15 minut.

Při odletu žádná pasovka, to mě překvapilo, třeba mi to někdo vysvětlí.

Lucie _B
před 5 měs

UK, USA a Kanada nemají pasovou kontrolu při opuštění země. O tvém odchodu ví, aerolinky a vlakové společnosti to posílají někam na celní oddělení.

Avatar uživatele Matesi
Matesi
před 5 měs

Chci se zeptat..letíme v  únoru a máme na přestup 2:45 hod. Dá se to v pohodě stihnout, když musíme dvakrát přes pasovat kontrolu, jak jsem tady četla?

Avatar uživatele
Jan Pirič
před 5 měs

My šli přes pasovku jen po příletu, na přestup jsme měli 2:30 a ještě jsme si stihli dát snídani.

Avatar uživatele Matesi
Matesi
před 4 měs

Moc děkuji za odpověď a i za uklidnění ;)

Avatar uživatele
Martina
před rokem

Informácie pravdepodobne nie sú úplne aktuálne. Na stránkach easybus.com mi to neponúka možnosť Airport Bus Express, iba National Express. Linky na Stansted Express v článku sú nefunkčné (správny link sa dá vygooglit).

Avatar uživatele
gatwick airport transfer
před rokem

London Gatwick Airport Transfer Services

Gatwick Airport (IATA: LGW, ICAO: EGKK) is 29.5 miles (47.5 km) south of Central London. It has two terminals (North and South) and nearly 40 million passengers pass through Gatwick per year. It is London’s second-largest international airport in the UK after Heathrow. For point to point flights Gatwick is Europe’s leading airport. Gatwick airport is a base for scheduled airlines like British Airways (BA), EasyJet, Monarch Airlines and Virgin Atlantic as well as charter operators such as Thomson Airways and Thomas Cook.

gatwick airport transfer!

Avatar uživatele
Veronika
před 3 lety

Dobry den, chtela bych se zeptat jestli nevite jak se dostanu nejrychleji a nejlevneji ze Stanstedu na letiste do Lutonu? A popripade kde je podle vas nejlepsi hledat ubytovani aby to bylo od vseho daleko. Dekuju moc

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

"Žádná otázka není hloupá ani špatná"......, ale na některé je fakt těžké odpovědět :-)

Co je nejrychlejší většinou nebývá nejlevnější a najít ubytování, zřejmě v Londýně a okolí, to je vskutku oříšek....

Avatar uživatele
Jan Pirič
před 4 lety

Rád bych se podělil o aktuální zkušenosti ze Stanstedu.

Let do Londýna, přílet pátek cca 21:30 jejich času. Fronta na pasové kontrole absolutně žádná! Šli jsme na občanku. Ale i kdybychom šli s pasy, bylo by to stejné. Autobus NationalExpress (easyBus) přijel cca o 10 minut později, dobré vědět nástupiště (např. na google maps se to ukazuje), ale u terminálu je dostatek lidí, kteří poradí. Cesta busem do Londýna bez problému a rychlá, cca hodinu a deset minut na Liverpool street, bez jakýchkoliv komplikací.

Cesta zpět: Plno lidí nás strašilo, jak je třeba vyjíždět s velkou časovou rezervou, že bus může jet dlouho a na letišti dlouhá kontrola, tak jsme jeli z centra Londýna v 5:05 busem (letadlo letělo 8:35). Cesta trvala hodinu (je jasné, že ve špičce to může být déle, ale věřím, že déle než 2 hodiny to fakt nepojede nikdy). Na letišti? Fronta u kontroly 15 minut. Takže jsme tam byli cca o hodinu a půl dříve, než by bylo třeba. Na celé návštěvě Londýna co se týče letiště, přesunů z a na letiště, apod., není se vůbec čeho bát, všechno šlape jak hodiny. Jediné, na co si dát pozor, jsou dopravní zácpy, které prostě v těch exponovaných časech můžou být.

Pokud cestujete ve skupině 4 lidí a jedete do Londýna na víkend, pravděpodobně se Vám vyplatí si půjčit auto, i kdybyste ho měli použít jen pro přesun do hotelu a zpět. Doporučuji zde: https://cars-scanner.com/en/scan...searchcars

Kdybychom to udělali my, tak kromě výrazného rozdílu v komfortu a časové úspoře bychom ušetřili polovinu nákladů za autobus. Za busy jsme ve 4 lidech dali 1500 celkem (a to může být mnohem hůř), za auto na víkend obvykle cca do 600 Kč + cca 200 Kč za palivo, pokud se ubytujete na severovýchodní části Londýna.

Avatar uživatele tmx
tmx
před 4 lety

Co se týče auta, tak ti v kalkulaci chybí parkování. Co si pamatuju, většina hotelů v zóně 2/3/4 chce 15 - 20 GBP za noc. A na ulici obvykle volně nemůžeš a za placené parkování jsi taky aspoň na 20 GBP za den.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety

"je jasné, že ve špičce to může být déle, ale věřím, že déle než 2 hodiny to fakt nepojede nikdy"

To je dost odvážné tvrzení...

Avatar uživatele
Jan Pirič
před 4 lety

tmx: Pravda, měl jsem zmínit, že je třeba se starat o parkování. Teď jsem si jen tak dal vyhledat na airbnb byty s parkováním zdarma a našel jsem poblíž Stratfordu s parkováním v ceně pro 4 lidi za 5500 na víkend v prosinci, takže najít se dá, ale pravda, je třeba na to myslet:

Petr76: Pročítal jsem nějaké zkušenosti a nenarazil jsem na někoho, kdo by psal, že to trvalo déle. Ale možná jsem to přehlídl. Díky za doplnění, asi máte pravdu, že to někdy může trvat déle.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 4 lety

Ze Stanstedu jsem jel jednou kolem půlnoci taxíkem do Londýna a překvapily mě silné kolony. Čas jízdy si ale již nepamatuji.

Avatar uživatele
Lucie Vavrušková
před 4 lety

Zdravim, letim do Londýna poprvé a ráda bych se zeptala, jaký vybrat čas pro odjezd z letiště a odjezd na letiště. Na Stansted přiletíme v 7.12. 8:10 a máme s sebou kufr k odbavení, tudíž se chci zeptat, kolik mám cca počítat času, chteli bychom jet national Expressem a do Waterloo. Cesta zpět je opět z Waterloo na Stansted, letadlo nám letí letadlo 10.12. v 17:10 a s sebou opět kufr k odbavení.

Mnohokrát dekuji za radu:)

Avatar uživatele
Jan Pirič
před 4 lety

Čas odjezdu autobusu z letiště bych vybral cca o hodinu a půl později, než přiletíte, protože vy můžete jet busem odjíždějícím až o hodinu dříve nebo později (je to napsané přímo na jízdence), takže to bych vůbec nehrotil. Pojedete tím, co stihnete, prostě si stoupnete do fronty k nástupišti a nějakej bus Vás sveze. Tam se není čeho bát. Ohledně cesty zpět bych si raději rezervu dal, protože budou pravděpodobně zácpy a vy se trochu zdržíte i s check-inem zavazadel. Na letišti bych tedy byl pro jistotu 1,5 hod. předem plus bych si vyhradil 1,5 hod na cestu, takže doporučuji vyrážet okolo 14:00. Dřív určitě není třeba. Kromě toho bych už s nákupem jízdenek na bus neotálel, budou čím dál dražší. Pokud jste 4, zvažte půjčení auta, viz můj příspěvek výše, pravděpodobně to vyjde levněji a s méně stresem.

Avatar uživatele
Pavla
před 4 lety

Dobrý den,

chci se zeptat na cenu dopravy z letiště Stansted do centra (Victoria station). Píšete, že cena se dá sehnat i za 2,99 Liber s předstihem zakoupená. My letíme v lednu (11.1.2020), ale bohužel dle Vašeho návodu na Easybus.com je nejnižší cena za jeden směr 6,99 Liber.

Nevíte z jakého důvodu je cena tak vysoká?

Díky za opověď.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 4 lety

Zřejmě jsou již nejlevnější jízdenky vyprodané. Zkuste se podívat na jiné termíny, jak dlouho předem jsou za uváděnou cenu. Jinak cena " tak vysoká"...o 4 libry více...myslím, že v Londýně to utratíte za pár minut.

Avatar uživatele
Jan Pirič
před 4 lety

Zkuste si koupit jízdenku na jiný čas plus mínus jedna hodina pak vás vezmou třeba i do jiného busu, pokud bude místo. Nebo doporučuji zvážit půjčení auta, pokud jedete na víkend a je vás více.

Avatar uživatele
slávek
před 4 lety

dobrý den chci se zeptat jak nejlépe z letišté do tottenhamu ? vlakem?

Avatar uživatele
Adéla
před 4 lety

Jen bych teda dodala, že jízdenky na vlak za 7 £ už jsou bohužel docela utopie, nejlevnější momentálně za 9,45. A zajímalo by mě, jestli vlaky mívají zpoždění? Odlítáme docela brzo, je mi jasné, že autobusem je taková dálka riskantní vždycky, ale jak na tom jsou ty vlaky?

Avatar uživatele
Petr
před 4 lety

Dobrý den, zapomněli jsme v Londýně vrátit oyster cards a zůstalo nám na ni dost peněz. Nevíte jestli se dá vrátit i poštou? Nemáme ji komu dát a do Londýna asi už nepojedeme. Děkuji.

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

Do 10 GBP jste mohl dostat refund v automatu a nad tuto částku jen poštou. Při poštovním zaslání dostanete šek na ty zbývající libry. Stojí vám to za to?

https://www.visitlondon.com/trav...t-a-refund

Avatar uživatele
Adam
před 4 lety

Dobrý deň, pristávame o 23:35 hod. z Bratislavy, ako sa mame dostať na Stratford? Idú v noci nejaké vlaky alebo autobusy? Ďakujem.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, easyBus (National Express) - viz odkaz výše, jezdí celou noc (00:05, 00:35, 01:30 atd.)

Avatar uživatele
Marek
před 4 lety

Ahoj, mame osm hodin na prestup. Dá se někam dojít po okolí třeba i pěšky? Nějaké nedaleké místo jak zaplacnout čas? Jízdenky do měst jsou vždy nejlevnější od 8GBP a věřím že na místě se za zpáteční nedostanu pod 20. Díky

Avatar uživatele
Jan
před 4 lety

Ahoj,

letime v nedeli rano 17.11. ze Stanstedu v 8:35. Bus z Liverpool street jede v 6:05, cca 7:15 ma byt na letisti. Mame sanci stihnout nase letadlo? Dekuji.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Ahoj, pokud autobus pojede na čas, tak šanci máte. Ale rezervu pro případné zpoždění máte dost malou.

Avatar uživatele
Petr
před 4 lety

Dobrý den, příští týden letíme do Londýna na Stansted. Pro dopravu do Londýna jsme si vybrali Stansted express a zpáteční jízdenky objednali přes net. Chceme navštívit Tower. Můžete mi poradit jestli se dá využívat při koupi vstupenek akce 2 for 1 a stačí mi jízdenka z netu? Děkuji

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

Ahoj, Tower jsem navštívil na 2FOR1 letos v květnu s jízdenkou Stansted Express a všechno fungovalo jak mělo. Vytiskni si voucher a ukaž jízdenku na které je logo National Rail.

Avatar uživatele
Petr
před 4 lety

Děkuji. Mám ještě jeden dotaz dá se akce 2for1 použít i na víc vstupů ?

Avatar uživatele
opt
před 4 lety

Ano, ale na každý vstup je třeba mít voucher (buď z netu, nebo z brožury 2FOR1). Jízdenka stačí jedna.

Avatar uživatele
Petr
před 4 lety

Dobrý den, příští týden letíme poprvé do Londýna na Stansted. Vracíme se ráno letem v 8:05, můžete mi poradit, kdy je potřeba být ráno na letišti? Budeme mít jenom příruční zavazadlo. Děkuji

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, ideálně bych byl na letišti alespoň ty klasické 2 hodiny před odletem. Takže z Londýna vyrazit nejpozději kolem páté ranní / okolo 5:30 pokud pojedete vlakem.

Avatar uživatele
mirjur
před 4 lety

I s příručními zavazadly doporučuji 2 hod předem. Pokud tam pojedete po silnici, tak raději ještě dřív.

Avatar uživatele
Martin
před 4 lety

Ahoj, poradíte prosím, jak nejlépe z letiště Stansted do Harry Potter Studios?

Díky.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 4 lety

https://www.google.com/maps/dir/...d+Airport+(STN),+Bassingbourn+Road,+Stansted,+Velk%C3%A1+Brit%C3%A1nie/Warner+Bros.+Studio+Tour+London+%E2%80%93+The+Making+of+Harry+Potter,+Studio+Tour+Dr,+Watford+WD25+7LR,+Spojen%C3%A9+kr%C3%A1lovstv%C3%AD/@51.7098775,-0.3593247,10z/am=t/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x487604b8a52a1bb7:0x30a4d0976b352648!2m2!1d0.2388661!2d51.8860181!1m5!1m1!1s0x4876402f2fe350ad:0x6944cdcc4c412ec8!2m2!1d-0.4180598!2d51.6903287!3e3

Avatar uživatele
Martin
před 4 lety

Myslel jsem jestli někdo nemá zkušenost, třeba jestli se už nevyplatí taxi, než cestovat takhle složitě přes Londýn, kterému jsem se chtěl vyhnout. Ale i tak díky za odpověď.

Avatar uživatele
Petr
před 4 lety

Zdravím, vyřešil jste to nějak? Řeším stejný "problém".. že bychom jeli rovnou do Harry Pottera.

Avatar uživatele
Martin
před 4 lety

Zatím ne. Budu ještě "lovit". :-) Když něco zjistím, určitě napíšu.

Avatar uživatele
Terezzz
před 4 lety

Ahoj, máme přílet na letiště 31.10. v 8:15. Autobus do centra jede v 8:30 za £6.98/2 osoby a pozdější jsou pak už za £11.98/2 osoby. Nepředpokládám, že se můžu úplně u Ryanair spolehnout na přesný přílet a úprk na zastávku tak, abychom stihli. Tedy budu muset koupit dražší lístky na pozdější čas. Nicméně jak se řeší rozdíl v ceně pak na místě? Doplácí se třeba, když máte levnější lístek, ale spoj jede dražší? Díky!

Avatar uživatele
Linda
před 4 lety

Ahoj, letíme 4.9.-8.9. 4 do Londýna se společností Ryanair z Prahy na letiště Stansted. Měly bychom být na letišti v Londýně v 7:35. Vyjde nás nejlevněji koupit si jízdenku přes easybus? A když si přes easybus objednáme jízdenky třeba na 9:55 hodin, ale letadlo bude mít zpoždění a přiletíme později, propadne nám to, nebo to platí jak ČR, že můžeme jet i dalším spojem? :)

Kryštof Hájek
před 4 lety

Ahoj, všechny odkazy máte výše, kde si můžete porovnat aktuální ceny jízdenek. Na vaše datum vyjde nejlevněji easybus. Pokud je letadlo zpožděné, vezmou vás i dalším autobusem, budou-li volná místa, což většinou jsou.

Načíst všechny komentáře

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí