IATA (ICAO) kód letiště
STN (EGSS)
Aktuální počasí
16.1 °C
Aktuální čas
05:07 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1000 km
Obvyklá cena letenky
3 000 Kč

O letišti Londýn Stansted

Stansted je třetí největší londýnské letiště sloužící především nízkonákladovým společnostem a jako hlavní základna Ryanairu. Nachází se skoro přesně na půli cesty mezi Londýnem a Cambridge.

Letiště tvoří jediný terminál. Odlety i přílety jsou přitom na stejném patře (při vchodu zvenčí jsou odlety nalevo, přílety napravo). Po průchodu bezpečnostní kontrolou se ocitnete ve velké hale s obchody a restauracemi, kde musíte vyčkat, až se na odletové tabuli objeví číslo vašeho gatu. Děje se obvykle hodinu před odletem, někdy i méně. Ke vzdálenějším letadlům pak musíte dojet automatickým vláčkem, který je zdarma a jezdí každé 4 minuty.

Autobusové i vlakové stanice jsou v docházkové vzdálenosti do 3 minut od příletové i odletové části terminálu.

Letiště se od 11.6.2018 přes noc v čase 0:00 až 02:00 uzavírá, a to včetně veřejné části. Přenocování tak není možné, využijte některý z hotelů v okolí.

Letenky

Z ČR a okolí se na Stansted létá přímo z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavy, Katovic, Krakova, Vratislavi, Norimberka, Lince a Budapešti a všechny lety jsou reprezentovány výhradně společností Ryanair. Z Prahy létá navíc ještě easyJet. Zpáteční letenky se běžně ze všech uvedených měst pohybují od 1.000 do 2.000 , často je však možné narazit na letenky i pod 1.000 Kč. Levnější jsou především termíny uprostřed týdne (úterý, středy a čtvrtky), častější akce pak můžete čekat v zimním období.

Doba letu z Prahy do Londýna činí asi 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Londýna, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Vzhledem ke vzdálenosti letiště od významných cílů je nutné počítat s větší časovou rezervou a z centrálního Londýna vyrazit minimálně 3,5 hodiny před odletem. V případě cesty autobusem nebude na škodu ani 4 hodinová rezerva.

Vlak do Londýna

Nejrychlejší je vlak Stansted Express, který na stanici Liverpool Street dojede za 50 minut, nejlevnější lístky pořídíte online za 9,70 GBP s nákupem alespoň 4-5 měsíců dopředu. Koupě online v kratším předstihnu (dny až cca 2 měsíce) vyjde na 14 až 15 GBP. Jízdenka zakoupená až na nádraží stojí 19 GBPZpáteční lístky se prodávají se slevou 1 až 2 GBP.  Vlaky jezdí od 3:30 do 23:30 každých 15 až 30 minut a lístek se vztahuje na konkrétní den, nikoliv spoj.

Vlaky zastavují na nádraží London Liverpool Street v centru města a dále ve stanicích Stratford a Tottenham Hale na okraji Londýna.

 • doba jízdy centrum-letiště: 47 minut
 • interval spojů: 10-30 minut
 • cena jízdenky9,70 GBP15 GBP podle času koupě

Autobusy do Londýna

Nejlevnější variantou cesty do Londýna jsou pak autobusy. Jízdenky v předstihu online se dají sehnat už od 7 GBP, autobusy jezdí běžně jednou za 15 až 20 minut po 24 hodin. Pozor si však musíte dát na jízdní dobu, do centra většinou pojedete déle než 2 hodiny.

Autobusové stanice najdete v přízemí před terminálem, od východu z letiště je vše přehledně značeno a ujdete maximálně 200 metrů.

Nejlevnější jízdenky za 7 GBP pořídíte obvykle při koupi alespoň měsíc dopředu, s blížícím se datem odjezdu cena stoupá až na 10 GBP. Jízdenky kupujte online přes web nationalexpress.com, ze seznamu vyberte "Stansted Airport London".

Dále na trase do Londýna jezdí i společnost Terravision, ceny jsou však vyšší a pohybují se mezi 12 GBP a 14 GBP.

Odkazy ke koupi jízdenek a jízdním řádům:

 • National Express (7 GBP)
 • Terravision  (12 GBP)
 • Autobusy zastavují vždy na více místech v Londýně, nejvíce centrální polohu má hlavní autobusové nádraží "London Victoria", "Liverpool Street" nebo "Baker Street". Mapu všech zastávek v Londýně, ze kterých se jezdí na letiště Stansted, najdete níže v mapě.

Jízdenky zakoupené online není nutné tisknout, stačí potvrzení v mobilu.

V případě všech dopravců lze jízdenky nakupovat výhodněji s předstihem online. Lístky se kupují na konkrétní čas, ale v případě zpoždění letadla zpravidla není problém nastoupit i na pozdější spoj, pokud jsou v něm volná místa. Pozor, jízdenku, ať koupenou na místě nebo vytištěnou, si ponechte po celou dobu trasy, kontrola může probíhat až při výstupu!

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Cambridge

Ze Stanstedu jezdí do Cambridge přímé vlaky společností Crosscountry zhruba každou hodinu a jízdenku pořídíte od 7,75 GBP.

Každé dvě hodiny se dá do tohoto univerzitního města dostat také autobusy National Expressu, a to od 5 GBP.

Vlak do Cambridge jede 35 minut, autobus cca 50.

Na letiště Luton, Heathrow a Gatwick

Přímý přesun ze Stanstedu na všechna tři letiště zajišťuje autobusový dopravce National Express.

 • na Heathrow cesta trvá 2 až 2,5 hodiny, zaplatíte za ní od 19 GBP do 28 GBP a intervaly jsou zhruba 40minutové,
 • na Luton jezdí autobusy cca jednou za 1–2 hodiny, jízda trvá 90 minut a stojí od 14 GBP.
 • na Gatwick pojedeme při ideálním provozu 3 hodiny, autobusy jezdí každé 2 hodiny a stojí 25 GBP, s přestupem od 11 GBP.

Levnější cesta vede přes centrum Londýna při využití easyBusu (od 2,99 liber) a metra (2,40 GBP mimo špičku, resp. 2,90 GBP ve špičce).

Na letiště City je nejrychlejší cesta autobusem do Stratfordu a následně lehkým metrem DLR přímo na City.

Do okolních měst a obcí

Přímo před terminálem zastavuje několik autobusových linek směřujících do blízkých měst a obcí. V průměru jezdí jednou za hodinu až dvě, jízdenky stojí obvykle okolo 8-10 GBP

Linky:

 • X30: Chelmsford, Southend, Letiště Southend, 24 hodin, každých 30 až 60 minut,
 • 42A: Takeley, Banrston, Broomfield, Chelmsford, Galleywood, 5:15–19:00, každých 60 minut,
 • 133: Braintree, Takeley; 6:00–0:15, každých 60 minut,
 • 308 a 309: Bishop's Stortford, Thorley: 3:00–0:00, každých 30 minut,
 • 508: Takeley, Bishop's Stortford, Harlow: 7:00–18:20, každých 30 minut,
 • 509: Parsonage, Bishop's Stortford, Harlow: 6:30–19:30, každých 30 až 40 minut,
 • 510: Bishop's Stortford, Harlow: 24 hodin, 30 až 60 minut.
 • Mapa lokálních autobusových linek

Do ostatních anglických měst

Z letiště Stansted jezdí frekventované přímé autobusové spoje i do dalších měst napříč Anglií. Nejčastější spojení vede například do Birminghamu, Norwich, Leicesteru, Northamptonu a mnoha dalších. Téměř všechny spoje zajišťuje společnost National Express, u které platí pravidlo "čím dřív koupím, tím levněji pojedu". Jízdenky nakupujte na webu nationalexpress.com.

Služby na letišti

Wi–fi je bezplatná na 4 hodiny po registraci. V terminálu je otevřeno několik obchodů po celou noc.

Úschovna zavazadel se nachází v příletové části terminálu, je otevřena nonstop a za 24 hodin úložného zaplatíte 5 GBP.

V příletové části najdete klasický obchod s potravinami Spar i Marks & Spencer.

Hotely u letiště

V případě brzkých ranních odletů se mnoha z vás bude hodit přespání v hotelu přímo u letiště. Musíte totiž počítat s tím, že doprava z centra Londýna zabere klidně 2 hodiny, což může mít brzy ráno značně limitující. Nově od roku 2018 navíc není možné přenocovat v letištní hale. 

Přímo u terminálu (do 5 minut pěšky) najdete jen dva drahé hotely: Hampton by Hilton a Radisson Blu s cenami kolem 3.500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Levnější hotely v podobě Premier Inn a Holiday Inn Express se nacházejí asi 1,5 km od terminálu. Tady počítejte s částkami mezi 1.500 a 2.000 Kč za noc. Jedná se určitě o nejlepší poměr ceny, kvality a vzdálenosti k letišti. Pěšky se sem dostanete jen velmi obtížně, protože na silnici od terminálu chybí chodník. Využít však můžete kyvadlového autobusu, který zastavuje přímo před východem z terminálu (ne na autobusové stanici, odkud jezdí spoje do Londýna) a jezdí 24 hodin denně každou půlhodinu. Jízdenka stojí 3 GBP a lze platit pouze v hotovosti u řidiče.

Spoustu levnějších hotelů najdete ve vesničkách v okolí letiště, nicméně i tam si vždy připravte minimálně 1.200 až 1.500 Kč na noc. Jejich nevýhoda je přitom jasná: doprava k terminálu. Většina z nich nabízí vlastní hotelové transfery, částky se však pohybují od 10 až po 30 GBP, což se nevyplatí.

Přestup

Kvůli převažující nízkonákladové dopravě můžete na Stanstedu využít převážně negarantované přestupy.

Při přestupu musíte vždy projít pasovou kontrolou, opustit tranzitní prostor a přes odletovou halu a bezpečnostní se vrátit zpět do tranzitního prostoru ke gatům. Minimální doba čistého času, za kterou se dá projít po příletu od letadla k druhému letadlu na odletu, je zhruba 50 minut. Z toho důvodu si u negarantovaného přestupu "na vlastní pěst" nenechávejte méně než 3 hodiny

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

175 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Informácie pravdepodobne nie sú úplne aktuálne. Na stránkach easybus.com mi to neponúka možnosť Airport Bus Express, iba National Express. Linky na Stansted Express v článku sú nefunkčné (správny link sa dá vygooglit).

Odpovědět
před 7 měs

London Gatwick Airport Transfer Services

Gatwick Airport (IATA: LGW, ICAO: EGKK) is 29.5 miles (47.5 km) south of Central London. It has two terminals (North and South) and nearly 40 million passengers pass through Gatwick per year. It is London’s second-largest international airport in the UK after Heathrow. For point to point flights Gatwick is Europe’s leading airport. Gatwick airport is a base for scheduled airlines like British Airways (BA), EasyJet, Monarch Airlines and Virgin Atlantic as well as charter operators such as Thomson Airways and Thomas Cook.

gatwick airport transfer!

Odpovědět
před 8 měs

Dobry den, chtela bych se zeptat jestli nevite jak se dostanu nejrychleji a nejlevneji ze Stanstedu na letiste do Lutonu? A popripade kde je podle vas nejlepsi hledat ubytovani aby to bylo od vseho daleko. Dekuju moc

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

"Žádná otázka není hloupá ani špatná"......, ale na některé je fakt těžké odpovědět :-)

Co je nejrychlejší většinou nebývá nejlevnější a najít ubytování, zřejmě v Londýně a okolí, to je vskutku oříšek....

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Jan Pirič

Rád bych se podělil o aktuální zkušenosti ze Stanstedu.

Let do Londýna, přílet pátek cca 21:30 jejich času. Fronta na pasové kontrole absolutně žádná! Šli jsme na občanku. Ale i kdybychom šli s pasy, bylo by to stejné. Autobus NationalExpress (easyBus) přijel cca o 10 minut později, dobré vědět nástupiště (např. na google maps se to ukazuje), ale u terminálu je dostatek lidí, kteří poradí. Cesta busem do Londýna bez problému a rychlá, cca hodinu a deset minut na Liverpool street, bez jakýchkoliv komplikací.

Cesta zpět: Plno lidí nás strašilo, jak je třeba vyjíždět s velkou časovou rezervou, že bus může jet dlouho a na letišti dlouhá kontrola, tak jsme jeli z centra Londýna v 5:05 busem (letadlo letělo 8:35). Cesta trvala hodinu (je jasné, že ve špičce to může být déle, ale věřím, že déle než 2 hodiny to fakt nepojede nikdy). Na letišti? Fronta u kontroly 15 minut. Takže jsme tam byli cca o hodinu a půl dříve, než by bylo třeba. Na celé návštěvě Londýna co se týče letiště, přesunů z a na letiště, apod., není se vůbec čeho bát, všechno šlape jak hodiny. Jediné, na co si dát pozor, jsou dopravní zácpy, které prostě v těch exponovaných časech můžou být.

Pokud cestujete ve skupině 4 lidí a jedete do Londýna na víkend, pravděpodobně se Vám vyplatí si půjčit auto, i kdybyste ho měli použít jen pro přesun do hotelu a zpět. Doporučuji zde: https://cars-scanner.com/en/scan...searchcars

Kdybychom to udělali my, tak kromě výrazného rozdílu v komfortu a časové úspoře bychom ušetřili polovinu nákladů za autobus. Za busy jsme ve 4 lidech dali 1500 celkem (a to může být mnohem hůř), za auto na víkend obvykle cca do 600 Kč + cca 200 Kč za palivo, pokud se ubytujete na severovýchodní části Londýna.

před 3 lety
Avatar uživatele tmx
tmx

Co se týče auta, tak ti v kalkulaci chybí parkování. Co si pamatuju, většina hotelů v zóně 2/3/4 chce 15 - 20 GBP za noc. A na ulici obvykle volně nemůžeš a za placené parkování jsi taky aspoň na 20 GBP za den.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

"je jasné, že ve špičce to může být déle, ale věřím, že déle než 2 hodiny to fakt nepojede nikdy"

To je dost odvážné tvrzení...

před 3 lety
Avatar uživatele
Jan Pirič

tmx: Pravda, měl jsem zmínit, že je třeba se starat o parkování. Teď jsem si jen tak dal vyhledat na airbnb byty s parkováním zdarma a našel jsem poblíž Stratfordu s parkováním v ceně pro 4 lidi za 5500 na víkend v prosinci, takže najít se dá, ale pravda, je třeba na to myslet:

Petr76: Pročítal jsem nějaké zkušenosti a nenarazil jsem na někoho, kdo by psal, že to trvalo déle. Ale možná jsem to přehlídl. Díky za doplnění, asi máte pravdu, že to někdy může trvat déle.

před 3 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Ze Stanstedu jsem jel jednou kolem půlnoci taxíkem do Londýna a překvapily mě silné kolony. Čas jízdy si ale již nepamatuji.

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravim, letim do Londýna poprvé a ráda bych se zeptala, jaký vybrat čas pro odjezd z letiště a odjezd na letiště. Na Stansted přiletíme v 7.12. 8:10 a máme s sebou kufr k odbavení, tudíž se chci zeptat, kolik mám cca počítat času, chteli bychom jet national Expressem a do Waterloo. Cesta zpět je opět z Waterloo na Stansted, letadlo nám letí letadlo 10.12. v 17:10 a s sebou opět kufr k odbavení.

Mnohokrát dekuji za radu:)

před 3 lety
Avatar uživatele
Jan Pirič
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 26 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-19T14:44:54+01:00)

Čas odjezdu autobusu z letiště bych vybral cca o hodinu a půl později, než přiletíte, protože vy můžete jet busem odjíždějícím až o hodinu dříve nebo později (je to napsané přímo na jízdence), takže to bych vůbec nehrotil. Pojedete tím, co stihnete, prostě si stoupnete do fronty k nástupišti a nějakej bus Vás sveze. Tam se není čeho bát. Ohledně cesty zpět bych si raději rezervu dal, protože budou pravděpodobně zácpy a vy se trochu zdržíte i s check-inem zavazadel. Na letišti bych tedy byl pro jistotu 1,5 hod. předem plus bych si vyhradil 1,5 hod na cestu, takže doporučuji vyrážet okolo 14:00. Dřív určitě není třeba. Kromě toho bych už s nákupem jízdenek na bus neotálel, budou čím dál dražší. Pokud jste 4, zvažte půjčení auta, viz můj příspěvek výše, pravděpodobně to vyjde levněji a s méně stresem.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

chci se zeptat na cenu dopravy z letiště Stansted do centra (Victoria station). Píšete, že cena se dá sehnat i za 2,99 Liber s předstihem zakoupená. My letíme v lednu (11.1.2020), ale bohužel dle Vašeho návodu na Easybus.com je nejnižší cena za jeden směr 6,99 Liber.

Nevíte z jakého důvodu je cena tak vysoká?

Díky za opověď.

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Zřejmě jsou již nejlevnější jízdenky vyprodané. Zkuste se podívat na jiné termíny, jak dlouho předem jsou za uváděnou cenu. Jinak cena " tak vysoká"...o 4 libry více...myslím, že v Londýně to utratíte za pár minut.

před 3 lety
Avatar uživatele
Jan Pirič

Zkuste si koupit jízdenku na jiný čas plus mínus jedna hodina pak vás vezmou třeba i do jiného busu, pokud bude místo. Nebo doporučuji zvážit půjčení auta, pokud jedete na víkend a je vás více.

Přidat odpověď
před 3 lety

dobrý den chci se zeptat jak nejlépe z letišté do tottenhamu ? vlakem?

Odpovědět
před 3 lety

Jen bych teda dodala, že jízdenky na vlak za 7 £ už jsou bohužel docela utopie, nejlevnější momentálně za 9,45. A zajímalo by mě, jestli vlaky mívají zpoždění? Odlítáme docela brzo, je mi jasné, že autobusem je taková dálka riskantní vždycky, ale jak na tom jsou ty vlaky?

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, zapomněli jsme v Londýně vrátit oyster cards a zůstalo nám na ni dost peněz. Nevíte jestli se dá vrátit i poštou? Nemáme ji komu dát a do Londýna asi už nepojedeme. Děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 422 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-22T13:11:36+02:00)

Do 10 GBP jste mohl dostat refund v automatu a nad tuto částku jen poštou. Při poštovním zaslání dostanete šek na ty zbývající libry. Stojí vám to za to?

https://www.visitlondon.com/trav...t-a-refund

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý deň, pristávame o 23:35 hod. z Bratislavy, ako sa mame dostať na Stratford? Idú v noci nejaké vlaky alebo autobusy? Ďakujem.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, easyBus (National Express) - viz odkaz výše, jezdí celou noc (00:05, 00:35, 01:30 atd.)

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, mame osm hodin na prestup. Dá se někam dojít po okolí třeba i pěšky? Nějaké nedaleké místo jak zaplacnout čas? Jízdenky do měst jsou vždy nejlevnější od 8GBP a věřím že na místě se za zpáteční nedostanu pod 20. Díky

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj,

letime v nedeli rano 17.11. ze Stanstedu v 8:35. Bus z Liverpool street jede v 6:05, cca 7:15 ma byt na letisti. Mame sanci stihnout nase letadlo? Dekuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, pokud autobus pojede na čas, tak šanci máte. Ale rezervu pro případné zpoždění máte dost malou.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, příští týden letíme do Londýna na Stansted. Pro dopravu do Londýna jsme si vybrali Stansted express a zpáteční jízdenky objednali přes net. Chceme navštívit Tower. Můžete mi poradit jestli se dá využívat při koupi vstupenek akce 2 for 1 a stačí mi jízdenka z netu? Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 422 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-12T16:30:44+02:00)

Ahoj, Tower jsem navštívil na 2FOR1 letos v květnu s jízdenkou Stansted Express a všechno fungovalo jak mělo. Vytiskni si voucher a ukaž jízdenku na které je logo National Rail.

před 3 lety

Děkuji. Mám ještě jeden dotaz dá se akce 2for1 použít i na víc vstupů ?

před 3 lety
Avatar uživatele
opt

Ano, ale na každý vstup je třeba mít voucher (buď z netu, nebo z brožury 2FOR1). Jízdenka stačí jedna.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, příští týden letíme poprvé do Londýna na Stansted. Vracíme se ráno letem v 8:05, můžete mi poradit, kdy je potřeba být ráno na letišti? Budeme mít jenom příruční zavazadlo. Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ideálně bych byl na letišti alespoň ty klasické 2 hodiny před odletem. Takže z Londýna vyrazit nejpozději kolem páté ranní / okolo 5:30 pokud pojedete vlakem.

před 3 lety
Avatar uživatele
mirjur

I s příručními zavazadly doporučuji 2 hod předem. Pokud tam pojedete po silnici, tak raději ještě dřív.

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, poradíte prosím, jak nejlépe z letiště Stansted do Harry Potter Studios?

Díky.

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

https://www.google.com/maps/dir/...d+Airport+(STN),+Bassingbourn+Road,+Stansted,+Velk%C3%A1+Brit%C3%A1nie/Warner+Bros.+Studio+Tour+London+%E2%80%93+The+Making+of+Harry+Potter,+Studio+Tour+Dr,+Watford+WD25+7LR,+Spojen%C3%A9+kr%C3%A1lovstv%C3%AD/@51.7098775,-0.3593247,10z/am=t/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x487604b8a52a1bb7:0x30a4d0976b352648!2m2!1d0.2388661!2d51.8860181!1m5!1m1!1s0x4876402f2fe350ad:0x6944cdcc4c412ec8!2m2!1d-0.4180598!2d51.6903287!3e3

před 3 lety

Myslel jsem jestli někdo nemá zkušenost, třeba jestli se už nevyplatí taxi, než cestovat takhle složitě přes Londýn, kterému jsem se chtěl vyhnout. Ale i tak díky za odpověď.

před 3 lety

Zdravím, vyřešil jste to nějak? Řeším stejný "problém".. že bychom jeli rovnou do Harry Pottera.

před 3 lety

Zatím ne. Budu ještě "lovit". :-) Když něco zjistím, určitě napíšu.

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, máme přílet na letiště 31.10. v 8:15. Autobus do centra jede v 8:30 za £6.98/2 osoby a pozdější jsou pak už za £11.98/2 osoby. Nepředpokládám, že se můžu úplně u Ryanair spolehnout na přesný přílet a úprk na zastávku tak, abychom stihli. Tedy budu muset koupit dražší lístky na pozdější čas. Nicméně jak se řeší rozdíl v ceně pak na místě? Doplácí se třeba, když máte levnější lístek, ale spoj jede dražší? Díky!

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj, letíme 4.9.-8.9. 4 do Londýna se společností Ryanair z Prahy na letiště Stansted. Měly bychom být na letišti v Londýně v 7:35. Vyjde nás nejlevněji koupit si jízdenku přes easybus? A když si přes easybus objednáme jízdenky třeba na 9:55 hodin, ale letadlo bude mít zpoždění a přiletíme později, propadne nám to, nebo to platí jak ČR, že můžeme jet i dalším spojem? :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, všechny odkazy máte výše, kde si můžete porovnat aktuální ceny jízdenek. Na vaše datum vyjde nejlevněji easybus. Pokud je letadlo zpožděné, vezmou vás i dalším autobusem, budou-li volná místa, což většinou jsou.

Přidat odpověď
před 3 lety

Využít však můžete kyvadlového autobusu zdarma, který zastavuje přímo před východem z terminálu (ne na autobusové stanici, odkud jezdí spoje do Londýna) a jezdí 24 hodin denně každou půlhodinu. Jízdenka stojí 3 GBP a lze platit pouze v hotovosti u řidiče.

Tak je tedy ten autobus kyvadlový zdarma či nikoliv?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Uf :D Díky za upozornění, zdarma bohužel není.

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahojte, chcem sa spytat skusenych cestovatelov, ktori maju prehlad v casoch cestovania, kolko podla vasich skusenosti trva cesta busom z letiska Stanstad na Waterloo v nedelu rano po 8.hod? Chcem totiz kupit aj listok na vlak z Waterloo do Dover, ale neviem, ktory cas mam vybrat. Dik.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, oficiálně to jede hodinu 35 minut, v neděli ráno bych nečekal velké zpoždění, tak max 10-15 min.

před 3 lety

Ahoj Kryštof Hájek, dakujem :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

pokud po příletu budeme chtít autobusem National Express na Victoria Station, můžu v autobuse zaplatit Oyster card?

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, Oyster Card platí pouze na MHD v Londýně, jehož National Express není součástí (ostatně na letiště Stansted žádný druh londýnské MHD nezajíždí). Kupte si jízdenku ideálně online dopředu, bude levnější.

před 3 lety

Děkuji

Přidat odpověď
před 3 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu