Průvodce letištěm

Letiště Londýn Stansted

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Londýn Stansted

Stansted je třetí největší londýnské letiště sloužící především nízkonákladovým společnostem a jako hlavní základna Ryanairu. Nachází se skoro přesně na půli cesty mezi Londýnem a Cambridge.

Letiště tvoří jediný terminál. Odlety i přílety jsou přitom na stejném patře (při vchodu zvenčí jsou odlety nalevo, přílety napravo). Po průchodu bezpečnostní kontrolou se ocitnete ve velké hale s obchody a restauracemi, kde musíte vyčkat, až se na odletové tabuli objeví číslo vašeho gatu. Děje se obvykle hodinu před odletem, někdy i méně. Ke vzdálenějším letadlům pak musíte dojet automatickým vláčkem, který je zdarma a jezdí každé 4 minuty.

Autobusové i vlakové stanice jsou v docházkové vzdálenosti do 3 minut od příletové i odletové části terminálu.

Letiště se od 11.6.2018 přes noc v čase 0:00 až 02:00 uzavírá, a to včetně veřejné části. Přenocování tak není možné, využijte některý z hotelů v okolí.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1000 km
od Prahy
3.5 °C
aktuální počasí
04:10 (-1 )
aktuální čas

Letenky

Z ČR a okolí se na Stansted létá přímo z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavy, Katovic, Krakova, Vratislavi, Norimberka, Lince a Budapešti a všechny lety jsou reprezentovány výhradně společností Ryanair. Z Prahy létá navíc ještě easyJet. Zpáteční letenky se běžně ze všech uvedených měst pohybují od 1.000 do 2.000 , často je však možné narazit na letenky i pod 1.000 Kč. Levnější jsou především termíny uprostřed týdne (úterý, středy a čtvrtky), častější akce pak můžete čekat v zimním období.

Doba letu z Prahy do Londýna činí asi 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Londýna, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Kvůli převažující nízkonákladové dopravě můžete na Stanstedu využít převážně negarantované přestupy.

Při přestupu musíte vždy projít pasovou kontrolou, opustit tranzitní prostor a přes odletovou halu a bezpečnostní se vrátit zpět do tranzitního prostoru ke gatům. Minimální doba čistého času, za kterou se dá projít po příletu od letadla k druhému letadlu na odletu, je zhruba 50 minut. Z toho důvodu si u negarantovaného přestupu "na vlastní pěst" nenechávejte méně než 3 hodiny

Doprava z/na letiště

Vzhledem ke vzdálenosti letiště od významných cílů je nutné počítat s větší časovou rezervou a z centrálního Londýna vyrazit minimálně 3,5 hodiny před odletem. V případě cesty autobusem nebude na škodu ani 4 hodinová rezerva.

Do Londýna

Nejrychlejší je vlak Stansted Express, který na stanici Liverpool Street dojede za 50 minut, nejlevnější lístky pořídíte online za 9,45 GBP s nákupem alespoň 4-5 měsíců dopředu. Koupě online v kratším předstihnu (dny až cca 2 měsíce) vyjde na 14 až 15 GBP. Jízdenka zakoupená až na nádraží stojí 19 GBPZpáteční lístky se prodávají se slevou 1 až 2 GBP.  Vlaky jezdí od 3:30 do 23:30 každých 15 až 30 minut a lístek se vztahuje na konkrétní den, nikoliv spoj.

Nejlevnější variantou cesty do Londýna jsou pak autobusy, jízdenky v předstihu se dají sehnat už od 2,99 GBP, autobusy jezdí běžně jednou za 15 až 20 minut po 24 hodin. Pozor si však musíte dát na jízdní dobu, do centra většinou pojedete déle než 2 hodiny.

Autobusové stanice najdete v přízemí před terminálem, od východu z letiště je vše přehledně značeno a ujdete maximálně 200 metrů.

Nejlevnější jízdenky za 2,99 GBP pořídíte obvykle při koupi alespoň měsíc dopředu, s blížícím se datem odjezdu cena stoupá až na 8 GBP. Jízdenky kupujte online přes web easybus.com, ze seznamu přitom vyberte variantu "London Stansted Airport (National Express)". Při výběru druhé možné varianty "London Stansted Airport (Airport Bus Express)" se dostanete vždy jen na cenu 8 GBP. 

Společnost easyBus je pouze prodejcem jízdenek, nebuďte tak překvapení, že pojedete autobusem jiné firmy (obvykle National Express).

Odkazy ke koupi jízdenek a jízdním řádům:

 • EasyBus (od 2,99 GBP)
 • Terravision  (8,90 GBP)
 • Autobusy zastavují vždy na více místech v Londýně, nejvíce centrální polohu má hlavní autobusové nádraží "London Victoria", "Liverpool Street" nebo "Baker Street". Mapu všech zastávek v Londýně, ze kterých se jezdí na letiště Stansted, najdete níže v mapě.

Jízdenky zakoupené online není nutné tisknout, stačí potvrzení v mobilu.

V případě všech dopravců lze jízdenky nakupovat výhodněji s předstihem online. Lístky se kupují na konkrétní čas, ale v případě zpoždění letadla zpravidla není problém nastoupit i na pozdější spoj, pokud jsou v něm volná místa. Pozor, jízdenku, ať koupenou na místě nebo vytištěnou, si ponechte po celou dobu trasy, kontrola může probíhat až při výstupu!

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Cambridge

Ze Stanstedu jezdí do Cambridge přímé vlaky společností Crosscountry zhruba každou hodinu a jízdenku pořídíte od 7,75 GBP.

Každé dvě hodiny se dá do tohoto univerzitního města dostat také autobusy National Expressu, a to od £ 8.

Vlak do Cambridge jede 35 minut, autobus cca 50.

Na letiště Luton, Heathrow a Gatwick

Přímý přesun ze Stanstedu na všechna tři letiště zajišťuje autobusový dopravce National Express.

 • na Heathrow cesta trvá 2 až 2,5 hodiny, zaplatíte za ní od 19 GBP do 28 GBP a intervaly jsou zhruba 40minutové,
 • na Luton jezdí autobusy cca jednou za 1–2 hodiny, jízda trvá 90 minut a stojí od 14 GBP.
 • na Gatwick pojedeme při ideálním provozu 3 hodiny, autobusy jezdí každé 2 hodiny a stojí 25 GBP, s přestupem od 11 GBP.

Levnější cesta vede přes centrum Londýna při využití easyBusu (od 2,99 liber) a metra (2,40 GBP mimo špičku, resp. 2,90 GBP ve špičce).

Na letiště City je nejrychlejší cesta autobusem do Stratfordu a následně lehkým metrem DLR přímo na City.

Do okolních měst a obcí

Přímo před terminálem zastavuje několik autobusových linek směřujících do blízkých měst a obcí. V průměru jezdí jednou za hodinu až dvě, jízdenky stojí obvykle okolo 8-10 GBP

Linky:

 • X30: Chelmsford, Southend, Letiště Southend, 24 hodin, každých 30 až 60 minut,
 • 42A: Takeley, Banrston, Broomfield, Chelmsford, Galleywood, 5:15–19:00, každých 60 minut,
 • 133: Braintree, Takeley; 6:00–0:15, každých 60 minut,
 • 308 a 309: Bishop's Stortford, Thorley: 3:00–0:00, každých 30 minut,
 • 508: Takeley, Bishop's Stortford, Harlow: 7:00–18:20, každých 30 minut,
 • 509: Parsonage, Bishop's Stortford, Harlow: 6:30–19:30, každých 30 až 40 minut,
 • 510: Bishop's Stortford, Harlow: 24 hodin, 30 až 60 minut.
 • Mapa lokálních autobusových linek

Do ostatních anglických měst

Z letiště Stansted jezdí frekventované přímé autobusové spoje i do dalších měst napříč Anglií. Nejčastější spojení vede například do Birminghamu, Norwich, Leicesteru, Northamptonu a mnoha dalších. Téměř všechny spoje zajišťuje společnost National Express, u které platí pravidlo "čím dřív koupím, tím levněji pojedu". Jízdenky nakupujte na webu nationalexpress.com.

Služby na letišti

Wi–fi je bezplatná na 4 hodiny po registraci. V terminálu je otevřeno několik obchodů po celou noc.

Úschovna zavazadel se nachází v příletové části terminálu, je otevřena nonstop a za 24 hodin úložného zaplatíte £ 3.

V příletové části najdete klasický obchod s potravinami Spar i Marks & Spencer.

Hotely u letiště

V případě brzkých ranních odletů se mnoha z vás bude hodit přespání v hotelu přímo u letiště. Musíte totiž počítat s tím, že doprava z centra Londýna zabere klidně 2 hodiny, což může mít brzy ráno značně limitující. Nově od roku 2018 navíc není možné přenocovat v letištní hale. 

Přímo u terminálu (do 5 minut pěšky) najdete jen dva drahé hotely: Hampton by Hilton a Radisson Blu s cenami kolem 3.500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Levnější hotely v podobě Premier Inn a Holiday Inn Express se nacházejí asi 1,5 km od terminálu. Tady počítejte s částkami mezi 1.500 a 2.000 Kč za noc. Jedná se určitě o nejlepší poměr ceny, kvality a vzdálenosti k letišti. Pěšky se sem dostanete jen velmi obtížně, protože na silnici od terminálu chybí chodník. Využít však můžete kyvadlového autobusu, který zastavuje přímo před východem z terminálu (ne na autobusové stanici, odkud jezdí spoje do Londýna) a jezdí 24 hodin denně každou půlhodinu. Jízdenka stojí 3 GBP a lze platit pouze v hotovosti u řidiče.

Spoustu levnějších hotelů najdete ve vesničkách v okolí letiště, nicméně i tam si vždy připravte minimálně 1.200 až 1.500 Kč na noc. Jejich nevýhoda je přitom jasná: doprava k terminálu. Většina z nich nabízí vlastní hotelové transfery, částky se však pohybují od 10 až po 30 GBP, což se nevyplatí.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

172 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

dobrý den chci se zeptat jak nejlépe z letišté do tottenhamu ? vlakem?

Odpovědět
před 4 dny

Jen bych teda dodala, že jízdenky na vlak za 7 £ už jsou bohužel docela utopie, nejlevnější momentálně za 9,45. A zajímalo by mě, jestli vlaky mívají zpoždění? Odlítáme docela brzo, je mi jasné, že autobusem je taková dálka riskantní vždycky, ale jak na tom jsou ty vlaky?

Odpovědět
před 7 dny

Dobrý den, zapomněli jsme v Londýně vrátit oyster cards a zůstalo nám na ni dost peněz. Nevíte jestli se dá vrátit i poštou? Nemáme ji komu dát a do Londýna asi už nepojedeme. Děkuji.

před 21 dny
Honza Čermák
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 361 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-22T13:11:36+02:00)

Do 10 GBP jste mohl dostat refund v automatu a nad tuto částku jen poštou. Při poštovním zaslání dostanete šek na ty zbývající libry. Stojí vám to za to?

https://www.visitlondon.com/trav...t-a-refund

Přidat odpověď
před 21 dny

Dobrý deň, pristávame o 23:35 hod. z Bratislavy, ako sa mame dostať na Stratford? Idú v noci nejaké vlaky alebo autobusy? Ďakujem.

před 28 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, easyBus (National Express) - viz odkaz výše, jezdí celou noc (00:05, 00:35, 01:30 atd.)

Přidat odpověď
před 28 dny

Ahoj, mame osm hodin na prestup. Dá se někam dojít po okolí třeba i pěšky? Nějaké nedaleké místo jak zaplacnout čas? Jízdenky do měst jsou vždy nejlevnější od 8GBP a věřím že na místě se za zpáteční nedostanu pod 20. Díky

před 28 dny
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Za £5 zpatecka na Stratford a projit Westfield.

Přidat odpověď
před 28 dny

Ahoj,

letime v nedeli rano 17.11. ze Stanstedu v 8:35. Bus z Liverpool street jede v 6:05, cca 7:15 ma byt na letisti. Mame sanci stihnout nase letadlo? Dekuji.

před 28 dny
Kryštof Hájek

Ahoj, pokud autobus pojede na čas, tak šanci máte. Ale rezervu pro případné zpoždění máte dost malou.

Přidat odpověď
před 28 dny

Dobrý den, příští týden letíme do Londýna na Stansted. Pro dopravu do Londýna jsme si vybrali Stansted express a zpáteční jízdenky objednali přes net. Chceme navštívit Tower. Můžete mi poradit jestli se dá využívat při koupi vstupenek akce 2 for 1 a stačí mi jízdenka z netu? Děkuji

před měs
Honza Čermák
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 361 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-12T16:30:44+02:00)

Ahoj, Tower jsem navštívil na 2FOR1 letos v květnu s jízdenkou Stansted Express a všechno fungovalo jak mělo. Vytiskni si voucher a ukaž jízdenku na které je logo National Rail.

před měs

Děkuji. Mám ještě jeden dotaz dá se akce 2for1 použít i na víc vstupů ?

před 29 dny
opt

Ano, ale na každý vstup je třeba mít voucher (buď z netu, nebo z brožury 2FOR1). Jízdenka stačí jedna.

Přidat odpověď
před 29 dny

Dobrý den, příští týden letíme poprvé do Londýna na Stansted. Vracíme se ráno letem v 8:05, můžete mi poradit, kdy je potřeba být ráno na letišti? Budeme mít jenom příruční zavazadlo. Děkuji

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ideálně bych byl na letišti alespoň ty klasické 2 hodiny před odletem. Takže z Londýna vyrazit nejpozději kolem páté ranní / okolo 5:30 pokud pojedete vlakem.

před měs
mirjur

I s příručními zavazadly doporučuji 2 hod předem. Pokud tam pojedete po silnici, tak raději ještě dřív.

Ahoj, poradíte prosím, jak nejlépe z letiště Stansted do Harry Potter Studios?

Díky.

před měs
Pavel Planespotter

https://www.google.com/maps/dir/...d+Airport+(STN),+Bassingbourn+Road,+Stansted,+Velk%C3%A1+Brit%C3%A1nie/Warner+Bros.+Studio+Tour+London+%E2%80%93+The+Making+of+Harry+Potter,+Studio+Tour+Dr,+Watford+WD25+7LR,+Spojen%C3%A9+kr%C3%A1lovstv%C3%AD/@51.7098775,-0.3593247,10z/am=t/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x487604b8a52a1bb7:0x30a4d0976b352648!2m2!1d0.2388661!2d51.8860181!1m5!1m1!1s0x4876402f2fe350ad:0x6944cdcc4c412ec8!2m2!1d-0.4180598!2d51.6903287!3e3

před měs

Myslel jsem jestli někdo nemá zkušenost, třeba jestli se už nevyplatí taxi, než cestovat takhle složitě přes Londýn, kterému jsem se chtěl vyhnout. Ale i tak díky za odpověď.

Ahoj, máme přílet na letiště 31.10. v 8:15. Autobus do centra jede v 8:30 za £6.98/2 osoby a pozdější jsou pak už za £11.98/2 osoby. Nepředpokládám, že se můžu úplně u Ryanair spolehnout na přesný přílet a úprk na zastávku tak, abychom stihli. Tedy budu muset koupit dražší lístky na pozdější čas. Nicméně jak se řeší rozdíl v ceně pak na místě? Doplácí se třeba, když máte levnější lístek, ale spoj jede dražší? Díky!

Odpovědět
před měs

Ahoj, letíme 4.9.-8.9. 4 do Londýna se společností Ryanair z Prahy na letiště Stansted. Měly bychom být na letišti v Londýně v 7:35. Vyjde nás nejlevněji koupit si jízdenku přes easybus? A když si přes easybus objednáme jízdenky třeba na 9:55 hodin, ale letadlo bude mít zpoždění a přiletíme později, propadne nám to, nebo to platí jak ČR, že můžeme jet i dalším spojem? :)

před 4 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, všechny odkazy máte výše, kde si můžete porovnat aktuální ceny jízdenek. Na vaše datum vyjde nejlevněji easybus. Pokud je letadlo zpožděné, vezmou vás i dalším autobusem, budou-li volná místa, což většinou jsou.

Přidat odpověď
před 4 měs

Využít však můžete kyvadlového autobusu zdarma, který zastavuje přímo před východem z terminálu (ne na autobusové stanici, odkud jezdí spoje do Londýna) a jezdí 24 hodin denně každou půlhodinu. Jízdenka stojí 3 GBP a lze platit pouze v hotovosti u řidiče.

Tak je tedy ten autobus kyvadlový zdarma či nikoliv?

před 6 měs
Kryštof Hájek

Uf :D Díky za upozornění, zdarma bohužel není.

Přidat odpověď
před 6 měs

Ahojte, chcem sa spytat skusenych cestovatelov, ktori maju prehlad v casoch cestovania, kolko podla vasich skusenosti trva cesta busom z letiska Stanstad na Waterloo v nedelu rano po 8.hod? Chcem totiz kupit aj listok na vlak z Waterloo do Dover, ale neviem, ktory cas mam vybrat. Dik.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, oficiálně to jede hodinu 35 minut, v neděli ráno bych nečekal velké zpoždění, tak max 10-15 min.

před 6 měs

Ahoj Kryštof Hájek, dakujem :)

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

pokud po příletu budeme chtít autobusem National Express na Victoria Station, můžu v autobuse zaplatit Oyster card?

Děkuji

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, Oyster Card platí pouze na MHD v Londýně, jehož National Express není součástí (ostatně na letiště Stansted žádný druh londýnské MHD nezajíždí). Kupte si jízdenku ideálně online dopředu, bude levnější.

před 6 měs

Děkuji

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobry den, Stansted Express, akce 2FOR1. Lze tyto akce vyuzit i den predem nez chci atrakci navstivit? Tzn. book in advance - den predem pres jejich stranku staci? Dekuji Eliska

před 7 měs
opt

Úplně mi není jasné, na co se ptáte, tak to zkusím obecně shrnout.

Pro využití nabídky 2FOR1 je nutné

1) mít jízdenku na vlak, která obsahuje logo National Rail (jízdenku lze využít buď zpáteční, a to kdykoli mezi oběma cestami; nebo jednosměrnou, a to pouze v den její platnosti). To logo je velmi důležité, někdy se dají na Stansted Express koupit lístky, které jej nemají - pak na ně nabídka neplatí. Týká se to údajně zejména jízdenek koupených v letadle od palubního personálu.

2) mít voucher 2FOR1 - ten se dá stáhnout z webu https://www.daysoutguide.co.uk/. Pokud nemáte voucher z webu, můžete v některých železničních stanicích sehnat brožuru 2FOR1 (tuším, že jsem je viděl i na Stanstedu), ve které jsou obecné vouchery k vyplnění a odevzdání. Voucher ale mít musíte, protože jednotliví partneři akce potom vaše vstupné účtují National Rail, a to právě na základě voucherů - bez voucheru nic nevyúčtují a slevu vám nedají.

Nabídka se pak uplatňuje osobně u pokladny - ještě jsem neviděl, že by ji šlo uplatnit při objednání vstupu předem přes web. Např. na London Eye je v nabídce 2FOR1 i Fast Track, který to trochu vyrovnává...

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jaké jsou stránky vlaku stansted express? Stanstedexpress.com mi nefungují? Jsou změněné? Nebo neporadíte? Děkuji..

před 7 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Vzdyt tady ten odkaz funguje...

před 7 měs

Teď Vám funguje? Mně od včerejška ne, ani z telefonu ani z noťasu… píše mi to stránka nedostupná.. zkoušela jsem to asi 50x.. i tady přímo, z googlu, ze seznamu...proto se ptám, jestli je tedy problém někde u mě...

před 7 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Urcite ano, mne jde vsude jak na mobilu, tak pc

před 7 měs

Tak moc děkuji za odpověď, tak mám nějaký problém já:)

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den,

Poprosila bych o pomoc

Jedeme 2dospělí a 3děti na jeden den do Londýna

Letiště Standstet

Chtěli bychom do centra na London Eye a pak na Harryho Pottera

Jak nejlépe cestovat, prosím

Děkuji

před 8 měs
Pavel Planespotter

Řeší se to tady pořád dokola. Zkusila jste si to zadat třeba do google ?

před 8 měs
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Letiste Standstet? No radeji cestujte jen prstem po mape...

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den,

mám dotaz, letadlo by mělo přiletět v 7:35 ráno, myslíte si, že stihnu autobus v 8:30 do centra? Chci jet National expressem. A také se chci zeptat, jestli zastávku autobusu dobře najdu.

Děkuji moc za každou radu.

před 8 měs

Ano, určitě stihnete. Dokonce si myslím, z vlastní zkušenosti, že byste mohla stihnout i dřívější, jestli budete mít jen příruční zavazadlo. Není problém dostat se i do dřívějšího autobusu. Většinou jezdí jeden autobus za druhým. Stoupnete si do fronty k autobusu společnosti National Express - označené Vaší cílovou stanicí např. Victoria Bus Station, a koordinátorka Vás nechá nastoupit do nejbližšího spoje. Toto platí při cestě z letiště do města. Opačným směrem je více kontrolován čas odjezdu. Zastávku najdeme bez problémů, je před letištní budovou. Doba přesunu je tak do 5 minut.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele Katerina_K
Katerina_K

Ahoj, má prosím někdo aktuální informace o dopravě ze Stanstedu do Londýna? Rozhoduji se mezi National Express a Stansted Express. Raději bych National Express. Pokud si na cestu z centra na letiště rezervuji 3 h, tak by to mělo stačit? Co se týče cesty z letiště do centra, chystám se plánovat zakoupit spoj za hodinu od plánovaného příletu, to by také mělo stačit, že. Letíme jen s příručním. Na stránkách National express píšou, že pokud má let zpoždění a nestihnete svůj spoj, musí se koupit lístek nový. Má někdo zkušenost? Děkuji za rady.

před 8 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Zkusil bych si přečíst toto vlákno a článek výše.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, 3 hodiny by měly stačit, obvykle se jede 70 minut mimo špičku, odpoledne klidně 2x déle. Co se týká nestihnutí spoje, záleží asi na řidiči, mě se to stalo dvakrát a pokud bylo místo, nikdy nebyl problém jet dalším spojem.

před 8 měs
Avatar uživatele Katerina_K
Katerina_K

Děkuji :).

Přidat odpověď
před 8 měs

dobrý den, prosím poradí někdo? koupila sem lístek ze stanstedu na bus National Express pro 2 dosp. +3 děti +1 infant. zajíalo by mě jak je to s výhodou 2+1 . bude bráno jako že mám jednu jízdenku nebo je to na osobu? chápejte chtěla bych s dětmi na oko a tak jestli může teoreticky na lístek z busu jen jedna osoba a jedna bude mít zdarma nebo budu mít šanci získat víc lidí zdarma? a dále potřebuju sehnat oyster card nejlépe na letišti stansted ale nenašla sem že by tam byly k dispozici- našla sem že liverpool street ale my jedeme busem na stratford a musíme se nějak dostat na tu liverpool. takže koupit jízdenku do metra a tam to vyřídit a až poté pooužívat Oyster? děkuji

před 8 měs
Pavel Planespotter

Místo Oyster Vám stačí bezkontaktní platební karta, pokud nutně nechcete Oyster.

před 8 měs

Děkuji, ne nutně nepotřebuju. snad bude karta fungovat. zkusíme a kdyžtak koupíme lístek a vyřídíme kartu později.

Přidat odpověď
před 8 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 dny
Navrhni úpravu