Letiště Lublin

Lublin Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

LUZ (IATA)
EPLB (ICAO)
Polsko

Město Lublin na východě Polska má od roku 2012 zhruba 10 km od centra své vlastní mezinárodní letiště. Jeho stavba byla zahájena v roce 2010 na místě bývalé vrtulníkové továrny, jedná se tak komplet o zbrusu nové letiště včetně přistávací dráhy. Jedno letadlo v Lublinu bázuje Wizz Air, který zároveň odsud provozuje nejvíce spojů.

Malý terminál je moderní, velikostí i kapacitou odpovídající například brněnskému letišti. Je schopen odbavit 4 letadla současně.

 


Letenky

Nejvíce spojů především do Velké Británie, Norska, Švédska, Nizozemí a dalších zemí nabídne Wizz Air. Levné letenky jsou v prodeji také do Tel Avivu (LOT). Lublinské letiště však nenabídne žádné spoje navíc, které by nebyly v letových řádech bližších letišť (Katovice, Vratislav, Krakov), proto není pro české a slovenské cestovatele příliš dobře využitelné.

Jako alternativa pro cesty do Lublinu z Prahy může posloužit linka Sprint Airu na letiště Radom vzdálené zhruba 100 km.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Navzdory malému objemu provozu najdeme přímo v terminálu vybudovanou železniční zastávku. Vlak jezdí na lublinské hlavní nádraží ale jen cca 3x denně tak, aby pokryl většinu odletů a příletů společnosti Wizz Air. První vlak z hlavního nádraží jede ve 4:51, poslední z letiště v 18:11. Jízda trvá 15 minut a lístek stojí 14 zlotých / 85 Kč.

Alternativu představuje autobus linky 5, který zajíždí k hlavnímu autobusovému nádraží v centru Lublinu (jízdní řád).


Služby na letišti

Wifi zdarma je dostupná v celém terminálu.

Letiště je malé, nepočítejte s bohatými možnostmi zábavy. Je tu pár občerstvení, duty-free-shop a služba balení zavazadel.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Polska? Nastav si hlídače