IATA (ICAO) kód letiště
LUZ (EPLB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
16:36
Vzdálenost od Prahy
608 km

O letišti Lublin

Město Lublin na východě Polska má od roku 2012 zhruba 10 km od centra své vlastní mezinárodní letiště. Jeho stavba byla zahájena v roce 2010 na místě bývalé vrtulníkové továrny, jedná se tak komplet o zbrusu nové letiště včetně přistávací dráhy. Jedno letadlo v Lublinu bázuje Wizz Air, který zároveň odsud provozuje nejvíce spojů.

Malý terminál je moderní, velikostí i kapacitou odpovídající například brněnskému letišti. Je schopen odbavit 4 letadla současně.

Letenky

Nejvíce spojů především do Velké Británie, Norska, Švédska, Nizozemí a dalších zemí nabídne Wizz Air. Levné letenky jsou v prodeji také do Tel Avivu (LOT). Lublinské letiště však nenabídne žádné spoje navíc, které by nebyly v letových řádech bližších letišť (Katovice, Vratislav, Krakov), proto není pro české a slovenské cestovatele příliš dobře využitelné.

Jako alternativa pro cesty do Lublinu z Prahy může posloužit linka Sprint Airu na letiště Radom vzdálené zhruba 100 km.

Inspirujte se akcemi na letenky do Lublinu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Navzdory malému objemu provozu najdeme přímo v terminálu vybudovanou železniční zastávku. Vlak jezdí na lublinské hlavní nádraží ale jen cca 3x denně tak, aby pokryl většinu odletů a příletů společnosti Wizz Air. První vlak z hlavního nádraží jede ve 4:51, poslední z letiště v 18:11. Jízda trvá 15 minut a lístek stojí 14 zlotých / 85 Kč.

Alternativu představuje autobus linky 5, který zajíždí k hlavnímu autobusovému nádraží v centru Lublinu (jízdní řád). 

Služby na letišti

Wifi zdarma je dostupná v celém terminálu.

Letiště je malé, nepočítejte s bohatými možnostmi zábavy. Je tu pár občerstvení, duty-free-shop a služba balení zavazadel.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu