IATA (ICAO) kód letiště
KRK (EPKK)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
02:46
Vzdálenost od Prahy
394 km
Obvyklá cena letenky
1 500 Kč

O letišti Krakow John Paul II

Druhé největší polské letiště se nachází asi 13 km od města Krakow a je pojmenované po papeži Janu Pavlu II. Mezi místními je však letiště známější pod názvem Krakow-Balice podle obce, u které leží.

Letišti slouží jediný terminál otevřený v roce 2015 a orientace je zde snadná. Podobně jako u jiných středně velkých letišť i v Krakově jsou přílety v přízemí a odlety v 1. patře. Odbavení i přílety nejsou rozděleny podle aerolinek ani zemí, vše probíhá v jedné hale.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Z Prahy se do Krakova dostanete letecky se společností Ryanair, a to 2x týdně. Zpáteční letenky se běžně prodávají kolem 1 500 Kč, ale velmi často v průběhu celého roku narazíte na zpáteční letenky kolem 500 Kč.

Díky blízkosti českým i slovenským hranicím je krakovské letiště oblíbené i jako místo hlavní místo odletu. S ještě bližším letištěm Katowice soupeří zejména mnohem rozsáhlejší nabídkou letů.

Letenky z Krakova nalezneme do spousty destinací po celé Evropě. Základnu zde má aerolinie Ryanair, která operuje desítky linek napříč Evropou, ve velkém sem létá také Wizz Air nebo easyJet. Podívejte se na zajímavé destinace z Krakowa:

 • LOT: Chicago, Gdaňsk, New York, Olsztyn, Varšava
 • Ryanair: Agadir, Alicante, Ammán, Ancona, Athény, Barcelona, Bari, Beauvais, Benátky Treviso, Berlín, Billund, Birmingham, Boloňa, Bordeaux, Bournemouth, Bristol, Brusel Charleroi, Budapešť, Burgas, Cagliari, Catania, Dortmund, Dublin, East Midlands, Edinburgh, Eindhoven, Gdańsk, Girona, Glasgow, Göteborg, Gran Canaria, Chania, Charkov, Cherson, Kodaň, Korfu, Kyjev Boryspil, Lamezia, Leeds, Lille, Lisabon, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Lvov, Madrid, Malaga, Malmö, Malta, Manchester, Marseille, Milán Bergamo, Neapol, Newcastle, Norimberk, Oděsa, Olsztyn, Oslo Sandefjord, Palemo, Palma de Mallorca, Paphos, Pescara, Pisa, Podgorica, Porto, Praha, Riga, Rimini, Řím Ciampino, Santorini, Sevilla, Shannon, Soluň, Stockholm Arlanda, Szczecin, Tel Aviv, Tenerife, Turín, Valencia, Vídeň, Zadar
 • Wizz Air: Barcelona, Bari, Bergen, Billund, Birmingham, Burgas, Catania, Doncaster, Dubaj, Eindhoven, Heraklion, Charkov, Keflavík-Reykjavík, Kutaisi, Kyjev Žuljany, Larnaca, Londýn Gatwick, Londýn Luton, Lyon, Milán Malpensa, Nice, Oslo, Řím Fiumicino, Santorini, Split, Stavanger, Tel Aviv

Dále do Krakowa létají například British Airways, KLM, Lufthansa, Swiss nebo easyJet.

Inspirujte se akcemi na letenky do Krakova, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Vlak do centra Krakowa

Nejpohodlnější doprava z letiště do Krakova vede po železnici, po které jezdí městská linka SKA1. Nádraží se nachází hned u terminálu v prvním suterénním podlaží. Cesta od příletové haly nezabere více než 2 minuty a je přehledně značená.

Mezi letištěm a hlavním nádražím Kraków Główny trvá cesta 17 minut. Vlaky jezdí cca každých 30 minut od 4 ráno do půlnoci (jízdní řád). Jízdenky za 14 PLN zakoupíte v automatu na nástupišti i v terminálu, kde lze platit kartou. Lístek si můžete koupit i přes internet na webu malopolskiekoleje.pl. Na vlak neplatí jízdenky krakovského dopravního podniku na autobusy a tramvaje (viz níže).

Zhruba každý 3. spoj pokračuje z Krakowa dál až k solným dolům Wieliczka.

 • cena jízdenky: 14 PLN
 • doba jízdy centrum-letiště: 17 minut
 • interval: 20 až 40 minut
 • první spoj z Krakow Glówny: 4:37
 • poslední spoj z letiště: 0:33

Autobus do centra Krakowa

Levnější alternativou jsou městské autobusové linky číslo 208 (interval 60 minut - jízdní řád) a 252 (interval 30 minut - jízdní řád), které do centra se zastávkami po cestě jedou 45 minut. Jedna jízda na 60 minut stojí 6 PLN, pro 90 minut za 8 PLN.

K dispozici je 48hodinová jízdenka za 35 PLN nebo 72hodinová za 50 PLN, které platí i pro cestu na letiště. Naopak 24hodinová jízdenka je rozdělená na zónu I, která na letiště neplatí a zóny I+II+II, které platí na letiště s cenou 22 PLN.

Lístky zakoupíte v automatu na zastávkách, kde lze platit i kartou. V Autobuse si jízdenku po nástupu "cvaknete" v označovači, stačí jen jednou při první jízdě (v případě přestupů už podruhé neoznačujete).

V noci jezdí autobus linky číslo 902 (jízdní řád) každou hodinu.

Jízdní řády, plánovač tras nebo ceny jízdného MHD v Krakově najdete na webu dopravního podniku.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Taxi

Taxi na letišti provozuje jediný a oficiální provozovatel. Ceny jsou dány plošně dle vzdálenosti a centrum města vesměs spadá do 10–14,9 km za 17 €.

Jak se dostat na letiště z ČR

Autem

Vydáte-li se na letiště autem, jeďte po D1 přes Brno a Ostravu, kde se za polskými hranicemi napojíte na dálnici A1. Po té pojedete až k velké dálniční křižovatce Gliwice-Sośnica, kde přejedete na dálnici A4 směr Krakow. Letiště je ihned u sjezdu z dálnice A4 ještě před Krakowem.

Úsek Katowice–Krakow je zpoplatněn mýtem ve výši 24 PLN.

Autobus přímo na letiště

Aktuálně z Česka přímo na krakovské letiště žádné autobusy nejezdí. Dřívější spojení Tiger Express, později Leo Express a Flixbus, bylo zrušeno a musíte tak vždy jet přes centrum Krakowa.

Vlakem přes Krakow

Nejpohodlnější a většinou také nejlevnější cesta vede vlakem. Dálková železniční trať sice vede okolo letiště, ale nestaví u něj a vy tak musíte vždy dojet až na hlavní nádraží Kraków Glówny.

Na trase jezdí 2 firmy, lístky pro nejnižší cenu vždy kupujte online přes odkazy níže alespoň s týdenním předstihem:

 • České dráhy (online rezervace jízdenek): Ostrava - cca 5-6x denně, někdy s přestupem v Bohumíně, ceny od 225 Kč, Olomouc - přímé spoje cca 2x denně, ceny od 275 Kč, Praha - přímé spoje cca 2x denně, ceny od 350 Kč. Dále jezdí přímé spoje i z Bohumína, Hranic, Zábřehu, Pardubic i Kolína.
 • Leo Express (online rezervace jízdenek): Ostrava - 1x denně, ceny od 169 Kč, Olomouc - 1x denně, ceny od 219 Kč, Praha - 1x denně, ceny od 439 Kč.

Vlak z Ostravy do centra Krakowa jede asi 2 a tři čtvrtě hodiny, z Prahy 6,5 hodiny.

Autobusem přes Krakow

Už jen doplňkem jsou autobusové spoje do centra Krakowa, které rovněž zastavují poblíž hlavního vlakového nádraží. Spojení je však výrazně méně frekventované než vlakem a většinou také dražší.

Jezdí sem 2 autobusové společnosti, ceny jízdenek uvádíme jednosměrné:

 • Flixbus (rezervace jízdenek online): Ostrava - cca 1-3x týdně od 179 Kč, Brno - cca 1-2x denně od 269 Kč, Olomouc - cca 2x denně od 249 Kč, Praha - cca 2-3x denně od 319 Kč
 • Regiojet (rezervace jízdenek online): Ostrava - 1-2x denně od 199 Kč, Brno - cca 1-2x denně od 299 Kč, Olomouc - cca 1-2x denně od 299 Kč

Autobus z Ostravy jede 2,5 až 3 hodiny, z Brna asi 5 hodin.

Parkování na letišti

Nejbližším místem, kde parkovat, je oficiální letištní parking, který nabízí 4 různé varianty. Ceny jsou však nepoměrně vyšší než například na letišti v Katowicích a příliš se neliší ani ceny v garážích hned u terminálu a na otevřených parkovištích cca 5 minut chůze od letiště:

 • P1 garáže – cena za 4 dny 180 PLN, za týden 220 PLN
 • P2, P3 otevřená parkoviště – cca 3 minuty chůze, cena za 4 dny 130 PLN, za týden 160 PLN
 • KRK Parking – cca 5-6 minut chůze, cena za 4 dny 90 PLN, za týden 120 PLN

Parkování ne letišti zarezervujete přes web krakowairportparking.pl, slevy pro české nebo slovenské cestovatele se nepokystují.

Výrazně levněji můžete zaparkovat na soukromých parkovištích v okolí letiště, vybíráme ta nejvýhodnější:

 • AirPark Balice – cena za 4 dny 50 PLN, za týden 60 PLN, transfer na letiště zdarma 24/7 (trvá cca 5 minut)
 • Parking Tina – cena za 4 dny 55 PLN, za týden 70 PLN, transfer na letiště zdarma 24/7 (trvá cca 5 minut)
 • Parking Błękitny – cena za 4 dny 60 PLN, za týden 90 PLN, na letiště dojdete pěšky po 150 metrech

Hotely u letiště

V případě, že na letiště jedete veřejnou dopravou a máte odlet brzy ráno nebo přílet pozdě večer, může se velmi hodit ubytování v blízkosti terminálu. Na výběr máte hned z několika možností:

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné v 15minutových intervalech skrze síť KRK Free WiFi.

Na letišti se nachází turistická informační kancelář InfoKraków, která je vám k dispozici každý den mezi 9. a 19. hodinou.

Letiště je vybaveno mnoha kavárnami, dvěma restauracemi a několika obchody se suvenýry a duty free shopy.

Běžný supermarket nebo obchod s potravinami zde chybí.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

30 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Lsd78
Lsd78

Aktualizace: vlak z letiště na nádraží stojí 14 PLN.

Odpovědět
před 5 měs

Není zde na webu aktualizovaný jízdní řád autobusů ani ceník jízdenek. Nyní stojí 4 PLN 20 minutová jízdenka, 6 PLN 60min jizdenka a 8 PLN 90min jízdenka :)

Odpovědět
před 10 měs

Ahoj, neletěl teď někdo s Ryanair z Krakova dle nových cestovních podmínek platných od 9.7.2021? Zajímalo by mě, jestli fakt stačí jít na antigen až doma do 5 dnů po návratu a nebo chtějí test už při nástupu na palubu? Díky

před rokem
Avatar uživatele
norbic

V zari vyzkouseno- bez problemi

Přidat odpověď
před 12 měs
Martin Vícha

Od 1.2.2020 se vlaková jízdenka na letiště zdražuje z 9 na 12 zlotých.

Odpovědět
před 3 lety
Petr _69

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda stačí příjezd na letiště ve 13:55, když odlet do Eilatu je v 15:15. Letěl bych s Ryanair pouze s příručním zavazadlem a odbavil bych se samozřejmě předem včetně vytištění palubního lístku. Vím, že při cestě do Izraele je potřeba počítat s důslednější bezpečnostní kontrolou a větší časovou rezervou, ale to se předpokládám týká až letiště v Izraeli při příletu (a nazpátek při odletu).

Odpovědět
před 3 lety
Martin Vícha

Momentálně nejezdí vlaky z/na letiště. Jsou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou až do doby, kdy bude opravena trať, procházející rekonstrukcí.

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Už zase? :-D Oni ty tory remontujou nějak často.

před 3 lety
Martin Vícha

Tento víkend část vlaků jezdila, část byla nahrazena autobusy (mají to rozdělené, kdy jede vlak a kdy jede náhradní doprava).

Přidat odpověď
před 3 lety

Mohla bych se zeptat, ty jízdenky na vlak z nádraží na letiště jsou na konkrétní čas/vlak nebo po zakoupení můžu jet kdykoli (v rámci toho dne)?

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Jízdenku můžete použít do tří hodin od času uvedeného na jízdence.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,zarezervoval jsem si parkování na P1 a zaplatil kartou. Přišlo mi potvrzení o provedené platbě, ale už nic

k rezervaci místa na parkovišti. Nevíte někdo, jak to tam funguje, až tam přijedu?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Email ve spamu nebude? Měl byste se určitě nějak prokázat a pouhé potvrzení o platbě bez bližších informací zřejmě bude málo.

před 4 lety

Mail, ve kterém jsem žádal nějaké bližší info jsem posílal, bohužel bez odpovědi... Takže tak.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Nějak se mi nepodařilo najít Leo Express pod 9zl. Nezdražili? A ze sedmi spojů za den jen u dvou není napsané "Mezi zvolenými stanicemi není povolena přeprava.".

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4348 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-12-17T14:48:52+01:00)

Ano, je to tak, zdražili na 9, díky za upozornění. A ano, z centra na letiště lze využít jen 2 spoje. Vzhledem ke stejné ceně za vlak je tak LE fakt jen takovým doplňkem pro zajímavost.

Přidat odpověď
před 4 lety

Automaty na jízdenky jsou přímo ve vlaku nebo i na nádraží? Lze jízdenku zakoupit i v pokladně?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Mám pocit, že ve vlaku nejsou, ale ruku do ohně za to teď nedám. Ve směru z letiště ani žádná pokladna není, takže jedině v automatu, ve směru na letiště lze i v pokladně.

před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 1158 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-18T22:45:27+02:00)

Automaty na jízdenky na krakovskou MHD: http://www.kkm.krakow.pl/pl/punk...y-biletow/

Jízdenky na vlak: automat v terminálu i na nádraží nebo u průvodčího za hotové.

Přidat odpověď
před 3 lety

Kolik stoji taxi z letiste Krakovw na centrum Rynek Glovny 4lidi

dekuji

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
Přidat odpověď
před 4 lety

Čistě teoreticky, je reálné stihnout bus z letiště 10:25 když přistáváme 9:40?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4348 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-09T12:18:42+02:00)

Pokud přiletíte na čas, pak úplně v klidu i s čekáním :)

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, potřebuji se z letiště v Krakově dostat na adresu Krakow, ul.Sw.Gertrudy 10, mám jet autobusem 208 nebo 252? A na jaké zastávce vystoupit, děkuji H.P.

před 4 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 4 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To se dá vygooglit během 5 minut v mapách, to už lidi jsou tak líný?

před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Já bych nebyl na lidi tak drsný, aspoň ne zjevně (od čeho máme sarkasmus? :D ). Z praxe vím, že pro mnoho lidí je vrcholný výkon už jen zaregistrovat se na fóru. Googlení už je pak pro některé skoro na univerzitu třetího věku. Jak kdysi říkal jeden příšerně sympatický pán z televize: "Buďme tolerantní.". :-)))

před 4 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Budu se mírnit ještě :) použiju tradiční lehký sarkasmus :)

Přidat odpověď
před 4 lety

Chtela jsem se zeptat jde se nachazi zastavit Leo expresu na mezinarodnim letisti Krakow., Priletam ve 13 odpoledne a mam rezervovanou jizdenku na autobus do Bohumins.

před 4 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den, zastávka je naproti hlavnímu terminálu, je to stanoviště většiny autobusových společností, nelze přehlédnout!

https://goo.gl/maps/4cd2fJQqnKN2

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu