Letiště Radom

Radom Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

RDO (IATA)
EPRA (ICAO)
Polsko

V duchu hesla „Každá polská díra musí mít své letiště“, tolik prosazovaného v posledních několika letech, rozhodlo se i dvousettisícové město Radom asi 100 km jižně od Varšavy, že si z vojenské základny vybuduje mezinárodní letiště.

Malinký terminál pro cestující vznikl tak, že se rozmontovalo letiště v Lodži, kde vzniklo zbrusu nové a převezlo se o pár desítek kilometrů na východ právě do Radomi, kde se zase smontovalo.

Až po té začalo hledání aerolinek, které by měly zájem o to do Radomi létat. Ani po dvou letech existence se však příliš nedaří, letiště Radom má jediného zákazníka, malou regionální aerolinku Sprint Air, která odsud provozuje linky do Prahy, Lvova a Gdaňsku.

 


Letenky

Jak plyne z řádků výše, do Radomi se dostaneme pouze se Sprint Airem, 1x týdně z Prahy. Linka je bohužel nastavená pro Poláky, kteří chtějí na víkend do Prahy. Letí se v pátek odpoledne z Radomi do Prahy, kde letadlo stojí až do nedělního večera, kdy se vrátí zpět do Radomi.

Zpáteční letenky jsou v prodeji cca za 1.850 Kč a ceny se většinou nemění ani pár dní před odletem.

Doba letu z Prahy do Radomi trvá asi 80 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Přímo k terminálu zajíždí autobusová linka číslo 14, která jede přes centrum až k hlavnímu nádraží s intervalem 20–30 minut. Autobusy jezdí od 4:30 do 23:00 a jízdenka vyjde na 3 zloté.

Alternativu nabídne i linka číslo 5, která končí u hlavní silnice asi 200 metrů od terminálu (zastávka Sadków/Lotnisko).


Služby na letišti

K wifi se na letišti v Radomi připojíte bezplatně.

Ve veřejné části terminálu najdete jedno malé občerstvení, to je vše.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Polska? Nastav si hlídače