Letiště Radom

O letišti

V duchu hesla „Každá polská díra musí mít své letiště“, tolik prosazovaného v posledních několika letech, rozhodlo se i dvousettisícové město Radom asi 100 km jižně od Varšavy, že si z vojenské základny vybuduje mezinárodní letiště.

Malinký terminál pro cestující vznikl tak, že se rozmontovalo letiště v Lodži, kde vzniklo zbrusu nové a převezlo se o pár desítek kilometrů na východ právě do Radomi, kde se zase smontovalo.

Až po té začalo hledání aerolinek, které by měly zájem o to do Radomi létat. Ani po dvou letech existence se však příliš nedaří, letiště Radom mělo zatím jediného zákazníka, malou regionální aerolinku Sprint Air, která odsud provozovala linky do Prahy, Lvova a Gdaňsku. Od konce roku 2017 je letiště bez pravidelného provozu.

IATA Kód
RDO
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
12:00
Vzdálenost z ČR
509 km

Letenky

Pravidelná linka Praha – Radom byla zrušena, aktuálně je letiště bez provozu.

Jak plyne z řádků výše, do Radomi se dostaneme pouze se Sprint Airem, 1x týdně z Prahy. Linka je bohužel nastavená pro Poláky, kteří chtějí na víkend do Prahy. Letí se v pátek odpoledne z Radomi do Prahy, kde letadlo stojí až do nedělního večera, kdy se vrátí zpět do Radomi.

Zpáteční letenky jsou v prodeji cca za 1.850 Kč a ceny se většinou nemění ani pár dní před odletem.

Doba letu z Prahy do Radomi trvá asi 80 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Radomu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Přímo k terminálu zajíždí autobusová linka číslo 14, která jede přes centrum až k hlavnímu nádraží s intervalem 20–30 minut. Autobusy jezdí od 4:30 do 23:00 a jízdenka vyjde na 3 zloté.

Alternativu nabídne i linka číslo 5, která končí u hlavní silnice asi 200 metrů od terminálu (zastávka Sadków/Lotnisko).

Služby na letišti

wifi se na letišti v Radomi připojíte bezplatně.

Ve veřejné části terminálu najdete jedno malé občerstvení, to je vše.

naposledy aktualizováno 06. 02. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí