Letiště Ženeva

Geneva International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

GVA (IATA)
LSGG (ICAO)
Švýcarsko

Ženevské letiště je druhé největší ve Švýcarsku a jedna z největších základen pro leteckou společnost EasyJet. Centrum města je vzdáleno asi 5 km.

Letiště se dlouhodobě potýká s nedostatkem prostoru pro případný rozvoj, což je znát především uvnitř terminálů. Prostředí je zde velmi nepříjemné a ve špičkách prakticky není k hnutí. Před davy neuniknou ani držitelé prémiových karet, silně poddimenzované jsou i prostory VIP salonků.

Otevírací doba letiště je 4:00–0:00.

 


Letenky

Z Prahy létá přímo do Ženevy Swiss, z Vídně pak EasyJet. Díky větší konkurenci se ceny pohybují na relativně příznivé úrovni od 2.500 Kč do 3.500 Kč. Poměrně často se objevují akce, kdy cena klesne pod 2.000 Kč.

Doba letu do Ženevy činí 90 minut.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště má dva terminály, pravidelně se používá jen terminál 1. Terminál 2 slouží výhradně lyžařským charterovým letům.

I když není rozlohou letiště příliš velké, je dost členité a orientace není úplně jednoduchá. Na přestup je nutné si vyhradit alespoň 40 minut.


Doprava z/na letiště

Do Ženevy

Nejdůležitější informace o městské dopravě je ta, že MHD můžete cestovat zdarma. Po příletu v oblasti pásů na zavazadla je umístěn automat, který vydá bezplatně jízdenku na 80 minut. V hotelu, hostelu nebo kempu, kde budete bydlet, pak požádáte o kartu na MHD zdarma po dobu našeho pobytu. V případě, že do Ženevy odněkud přijedete a rovnou se vydáte na letiště, použijte jízdenku na 60 minut za 3 CHF.

Nejrychlejší cesta do centra je vlak, který přímo z letiště kromě centra Ženevy jezdí prakticky do všech oblastí Švýcarska a Francie. Jízda na hlavní nádraží nezabere ani 10 minut, vlaky jezdí často (maximálně jednou za 20 minut).

Na letiště jezdí i několik autobusových a trolejbusových linek do centra města i do blízkých míst ve Francii.

Více informací o dopravě v Ženevě na webu MHD.

Do francouzských Alp

Přímé linky ze ženevského letiště do Alp provozuje známý easyBus. Jízdenky kupujte online v co největším předstihu, nejlevněji seženete jednosměrnou cestu za 10 €.

Střediska, kam vás easyBus zaveze:

  • Avoriaz
  • Chamonix
  • Les Gets
  • Morzine

Služby na letišti

Wi-fi funguje zdarma na 90 minut.

Úschovna zavazadel se nenachází sice přímo na letišti, ale můžete využít skříňky v blízké železniční stanici. Za 24 hodin zaplatíte 10 CHF.

Na letišti jsou k dispozici sprchy pro veřejnost. Sazba činí 15 CHF a o klíč/žeton musíte požádat u přepážky „Swissport“.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Švýcarska? Nastav si hlídače