Průvodce letištěm

Letiště Ženeva

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Ženeva

Ženevské letiště je druhé největší ve Švýcarsku a jedna z největších základen pro leteckou společnost EasyJet. Centrum města je vzdáleno asi 5 km.

Letiště se dlouhodobě potýká s nedostatkem prostoru pro případný rozvoj, což je znát především uvnitř terminálů. Prostředí je zde velmi nepříjemné a ve špičkách prakticky není k hnutí. Před davy neuniknou ani držitelé prémiových karet, silně poddimenzované jsou i prostory VIP salonků.

Otevírací doba letiště je 4:00–0:00.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
741 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
15:56
aktuální čas

Letenky

Z Prahy létá přímo do Ženevy Swiss, z Vídně pak EasyJet. Díky větší konkurenci se ceny pohybují na relativně příznivé úrovni od 2.500 Kč do 3.500 Kč. Poměrně často se objevují akce, kdy cena klesne pod 2.000 Kč.

Doba letu do Ženevy činí 90 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Ženevy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má dva terminály, pravidelně se používá jen terminál 1. Terminál 2 slouží výhradně lyžařským charterovým letům.

I když není rozlohou letiště příliš velké, je dost členité a orientace není úplně jednoduchá. Na přestup je nutné si vyhradit alespoň 40 minut.

Doprava z/na letiště

Do Ženevy

Nejdůležitější informace o městské dopravě je ta, že MHD můžete cestovat zdarma. Po příletu v oblasti pásů na zavazadla je umístěn automat, který vydá bezplatně jízdenku na 80 minut. V hotelu, hostelu nebo kempu, kde budete bydlet, pak požádáte o kartu na MHD zdarma po dobu našeho pobytu. V případě, že do Ženevy odněkud přijedete a rovnou se vydáte na letiště, použijte jízdenku na 60 minut za 3 CHF.

Nejrychlejší cesta do centra je vlak, který přímo z letiště kromě centra Ženevy jezdí prakticky do všech oblastí Švýcarska a Francie. Jízda na hlavní nádraží nezabere ani 10 minut, vlaky jezdí často (maximálně jednou za 20 minut).

Na letiště jezdí i několik autobusových a trolejbusových linek do centra města i do blízkých míst ve Francii.

Více informací o dopravě v Ženevě na webu MHD.

Do francouzských Alp

Přímé linky ze ženevského letiště do Alp provozuje známý easyBus. Jízdenky kupujte online v co největším předstihu, nejlevněji seženete jednosměrnou cestu za 10 €.

Střediska, kam vás easyBus zaveze:

  • Avoriaz
  • Chamonix
  • Les Gets
  • Morzine

Služby na letišti

Wi-fi funguje zdarma na 90 minut.

Úschovna zavazadel se nenachází sice přímo na letišti, ale můžete využít skříňky v blízké železniční stanici. Za 24 hodin zaplatíte 10 CHF.

Na letišti jsou k dispozici sprchy pro veřejnost. Sazba činí 15 CHF a o klíč/žeton musíte požádat u přepážky „Swissport“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu