IATA (ICAO) kód letiště
GVA (LSGG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:50
Vzdálenost od Prahy
741 km

O letišti Ženeva

Ženevské letiště je druhé největší ve Švýcarsku a jedna z největších základen pro leteckou společnost EasyJet. Centrum města je vzdáleno asi 5 km.

Letiště se dlouhodobě potýká s nedostatkem prostoru pro případný rozvoj, což je znát především uvnitř terminálů. Prostředí je zde velmi nepříjemné a ve špičkách prakticky není k hnutí. Před davy neuniknou ani držitelé prémiových karet, silně poddimenzované jsou i prostory VIP salonků.

Otevírací doba letiště je 4:00–0:00.

Letenky

Z Prahy létá přímo do Ženevy Swiss, z Vídně pak EasyJet. Díky větší konkurenci se ceny pohybují na relativně příznivé úrovni od 2.500 Kč do 3.500 Kč. Poměrně často se objevují akce, kdy cena klesne pod 2.000 Kč.

Doba letu do Ženevy činí 90 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Ženevy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má dva terminály, pravidelně se používá jen terminál 1. Terminál 2 slouží výhradně lyžařským charterovým letům.

I když není rozlohou letiště příliš velké, je dost členité a orientace není úplně jednoduchá. Na přestup je nutné si vyhradit alespoň 40 minut.

Doprava z/na letiště

Do Ženevy

Nejdůležitější informace o městské dopravě je ta, že MHD můžete cestovat zdarma. Po příletu v oblasti pásů na zavazadla je umístěn automat, který vydá bezplatně jízdenku na 80 minut. V hotelu, hostelu nebo kempu, kde budete bydlet, pak požádáte o kartu na MHD zdarma po dobu našeho pobytu. V případě, že do Ženevy odněkud přijedete a rovnou se vydáte na letiště, použijte jízdenku na 60 minut za 3 CHF.

Nejrychlejší cesta do centra je vlak, který přímo z letiště kromě centra Ženevy jezdí prakticky do všech oblastí Švýcarska a Francie. Jízda na hlavní nádraží nezabere ani 10 minut, vlaky jezdí často (maximálně jednou za 20 minut).

Na letiště jezdí i několik autobusových a trolejbusových linek do centra města i do blízkých míst ve Francii.

Více informací o dopravě v Ženevě na webu MHD.

Do francouzských Alp

Přímé linky ze ženevského letiště do Alp provozuje známý easyBus. Jízdenky kupujte online v co největším předstihu, nejlevněji seženete jednosměrnou cestu za 10 €.

Střediska, kam vás easyBus zaveze:

  • Avoriaz
  • Chamonix
  • Les Gets
  • Morzine

Služby na letišti

Wi-fi funguje zdarma na 90 minut.

Úschovna zavazadel se nenachází sice přímo na letišti, ale můžete využít skříňky v blízké železniční stanici. Za 24 hodin zaplatíte 10 CHF.

Na letišti jsou k dispozici sprchy pro veřejnost. Sazba činí 15 CHF a o klíč/žeton musíte požádat u přepážky „Swissport“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Leoš Literák

Zdarma jízdenky na MHD už na letišti nedostanete.

Pro přihlášení k Wi-Fi potřebujete kód, který získáte na kiosku u východu nascanováním palubního lístku.

Na letišti je prodejna SIM karet. Jelikož ve Švýcarsku neplatí EU roaming a megabajt by mě vyšel na 240 Kč, tak doporučuji vyřešit ihned. Já druhý den hledal informace a pak otevřený obchod. Nakonec jsem vzal Lycamobile v menším obchodě a proces trval desítky minut (není anonymní, potřebujete pás). SIM karta za deset franků, kredit dalších deset.

V neděli dopoledne byla šílená fronta na security, had se vinul od spodního patra do prvního, kde se třikrát zatočil. Naštěstí jsme neustále šli, stejně to ale trvalo asi tři čtvrtě hodiny od příchodu, než jsme se dostali skrz.

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

"Z Prahy létá přímo do Ženevy Swiss, z Vídně pak EasyJet." - easyJet už létá také z Prahy

Odpovědět
před 2 měs

Dobrý den, chci se zeptat zkušenějších, zda je reálné na tomto letišti přestoupit za 50 minut. Jedná se o 2 lety s Easyjetem, oboje tedy v rámci jednosměrných letenek po Evropě. Konkrétně SCQ - GVA - PRG. Toto spojení se mi jeví jako nejlepší možnost v mém termínu. Děkuji za odpověď :)

před 2 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Pokud jde o negarantovany prestup,je 50 minut risk úplně všude a nedoporučil bych ho nikdy.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
grundici

Můžu se zeptat, jak je to s jízdným zdarma, když člověk bydlí přes kouchsurfing? Kde lze kartu získat?

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Kartu přes Couchsurfing nedostaneš, to prostě bydlíš u někoho na gauči. Nepůjde to ani při Airbnb, prostě musíš bydlet v oficiálním ubytovacím zařízení.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 4310 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-08-12T10:56:09+02:00)

Přesně tak, kartu (jízdné zdarma) získáš jen v registrovaném zařízení, které odvádí městu (kantonu) turistickou daň.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

jak je to prosím s dopravou v raních hodinách všedních dnů? Musím být v 9:00 kousek od Versoix. Je lepší letět již den předem a následně se ráno dopravit nebo se dá stihnout vše v jeden den?

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

No pokud se nemylim, tak nemate sanci, se tam dostat. Den predem je jedina moznost.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, no doprava v Ženevě funguje cca od 5:00, jen nevím, kdy máte přílet na letiště. Do Versoix se jede cca 30 minut.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, pokud mám hotel zajištěný v Annemasse, platí také jízdenka zdarma z letiště až do Annemasse nebo jen po hranice?A celodenní jízdenka po Ženevě by platila i pro Annemasse? Děkuji Kamila

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jízdenka zdarma platí pouze v zóně 10, což je jen Ženeva. Můžete využít jízdenku zdarma až na hranice a dokoupit si k ní lístek za 2 CHF za přejezd do další zóny.

Celodenní jízdenka za 10 CHF platí jen pro Ženevu, za 18,50 CHF pak pro všechny zóny včetně Annemasse.

před 3 lety

Dobře, děkuji moc. Kamila

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu