Průvodce letištěm

Letiště Vratislav Copernicus

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Vratislav Copernicus

Ve vesnici Strachowice asi 11 km od centra města najdete vratislavské letiště. Slouží především low-cost dopravě v čele s aerolinkami Wizzair a Ryanair, ale své lety sem také provozují například společnosti LOT nebo Lufthansa.

Terminál letiště je nový (kvůli Euru 2012), vzdušný, prostorný a velmi přehledný. Z našeho pohledu je vratislavské letiště jedno z nejpřívětivějších ve své kategorii.

Terminál je otevřený nonstop.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
216 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
21:15
aktuální čas

Letenky

Letiště je oblíbené pro svoje velmi nízké ceny do severských destinací, ale i na britské ostrovy nebo do Varšavy především pro obyvatele Prahy a východních Čech. Není výjimkou, že z Vratislavi seženete zpáteční letenky do Osla za 400 Kč, do Varšavy dokonce za 120 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Vratislav, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Spojení s centrem obstarává autobusová linka číslo 106. Autobus jezdí od 5:00 do 23:30 přes západní část města okolo centra (Pl. Orlat Lwowskich) k hlavnímu nádraží (Dworcowa). Cesta zabere 30–45 minut při intervalu 20 minut, jednorázová jízdenka stojí 3 zloté, celodenní pak 11 zlotých.

Vyjdete-li z nádražní budovy, dáte se vpravo a asi po 50–70 metrech zabočíte do první ulice vlevo (Dworcowa), kde se nachází zastávka směr letiště.

V době 0:00 až 5:00 jezdí na letiště v obdobné trase linka 206 s hodinovým intervalem.

Jak se sem dostat

Většina spojů z ČR nezajíždí přímo na letiště. Autobusové nádraží se nachází 3 minuty chůze od vlakového nádraží, odkud jezdí linka MHD na letiště.

  • z Prahy jezdí do Vratislavi RegioJet (290 kč), Eurolines (560 Kč), Flixbus (270 Kč) Ecolines (460 Kč) a nejčastější spojení nabízí Polskibus, který má v akcích omezený počet jízdenek již za 6 Kč, běžná cena je 290–500 Kč, delší cestu s přestupy, za to často nejlevnější nabízí vlaky Českých Drah od 235 Kč při koupi přes internet.
  • z Ostravy se dostanete se společností Tiger Express přímo na letiště za 585 Kč,
  • z Pardubic, Ústí nad Orlicí, Letohradu a okolí se do Vratislavi dostanete vlakem ČD. Cena se pohybuje od 185 Kč při koupi přes internet,
  • z Hradce Králové jezdí přímo autobusy RegioJet nebo Ecolines, ceny začínají na 230 Kč,
  • z Liberce a Mladé Boleslavi vás do Vratislavi dopraví  Flixbus (270 Kč),
  • ceny za jednosměrnou jízdenku.

Kde parkovat

I když se v okolí letiště nachází mnoho soukromých parkovišť, nejvýhodnější ceny vás čekají přímo na oficiálním letištním parkingu. Při rezervaci online dosáhnete na cenu 59 zlotých / 373 Kč na 7 dní.

Při krátkodobějším parkováním může vyjít o pár zlotých levněji stání například na soukromém parkovišti "Parking Lotnisko", více ne webu společnosti.

Na ulicích v okolních sídlištích se dá parkovat zdarma, zóny placeného stání zde nefungují.

Při cestě z Prahy nebo Hradce Králové můžete zvolit trasu přes Náchod nebo Trutnov, prvně jmenovaná je výrazně kratší, ale je na ní také větší provoz. Letiště se nachází poblíž dálnice A8, výjezd "Wroclaw Lotnisko".

Vzdálenosti:

  • z Prahy: 282 km,
  • z Ostravy: 246 km,
  • z Brna: 286 km,
  • z Hradce Králové: 170 km.

Služby na letišti

Wi-fi můžeme využívat zdarma a bez omezení. 

Letiště je střední velikosti s několika restauracemi a obchody.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu