IATA (ICAO) kód letiště
WRO (EPWR)
Aktuální počasí
26.0 °C
Aktuální čas
18:31
Vzdálenost od Prahy
216 km

O letišti Vratislav Copernicus

Ve vesnici Strachowice asi 11 km od centra města najdete vratislavské letiště. Slouží především low-cost dopravě v čele s aerolinkami Wizzair a Ryanair, ale své lety sem také provozují například společnosti LOT nebo Lufthansa. Díky své relativní blízkosti česko-polským hranicím je letiště Wroclaw oblíbené mezi obyvateli východní Čech, ale i Prahy nebo severní Moravy.

Terminál letiště je vzdušný, prostorný a velmi přehledný. Z našeho pohledu je vratislavské letiště jedno z nejpřívětivějších a nejlepších ve své kategorii.

Check-in přepážky i příletová část jsou v přízemí, odlety vpravo, přílety vlevo. Po odbavení se do pravé části terminálu k bezpečnostní kontrole, rovněž v přízemí.

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

Letenky

Letiště je oblíbené pro svoje velmi nízké ceny do severských destinací, ale i na britské ostrovy, jižní Evropy nebo třeba do Gruzie. Není výjimkou, že z Wroclawi seženete zpáteční letenky do Osla za 400 Kč, standardní ceny zpátečních letenek po Evropě se z Wroclawi pohybují mezi 1 000 a 2 000 Kč.

Seznam důležitých aerolinek a výhodných spojení z Vratislavi přinášíme níže:

 • LOT: Varšava a dále s přestupem do světa
 • Ryanair: Alicante, Athény, Beauvais, Benátky Treviso, Billund, Boloňa, Bournemouth, Bristol, Brusel Charleroi, Dublin, East Midlands, Edinburgh, Gdansk, Girona, Glasgow, Chania, Korfu, Kyjev Boryspil, Leeds, Lisabon, Liverpool, Londýn Stansted, Lvov, Malaga, Malta, Manchester, Milán Bergamo, Neapol, Newcastle, Oděsa, Olsztyn, Oslo Sandefjord, Palermo, Palma de Mallorca, Paphos, Pisa, Podgorica, Řím Ciampino, Shannon, Stockholm Arlanda, Zadar
 • Wizz Air: Bari, Birmingham, Burgas, Doncaster, Dortmund, Eindhoven, Keflavík-Reykjavík, Kutaisi, Kyjev Žuljany, Larnaca, Londýn Luton, Lvov, Oděsa, Oslo Sandefjord, Split, Záporoží
 • KLM: Amsterdam a dále s přestupem do světa
 • Lufthansa: Frankfurt a Mnichova a dále s přestupem do světa

Inspirujte se akcemi na letenky do Vratislav, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Jak se sem dostat z ČR

Autem

Wroclaw je dobře dostupná autem po dálnici z Ostravy, ale rychlá cesta vede i z Prahy a východních Čech.

Při cestě z Prahy nebo Hradce Králové můžete zvolit trasu přes Náchod nebo Trutnov, prvně jmenovaná je výrazně kratší, ale je na ní také větší provoz. Letiště se nachází poblíž dálnice A8, výjezd "Wroclaw Lotnisko".

Autobusem

Přímo na wroclawské letiště nejezdí žádné spoje z ČR a při cestě hromadnou dopravou tak vždy musíte přes centrum města. Autobusy jsou nejlepší variantou dopravy z Prahy, Liberce a dalších měst, viz níže.

Autobusové nádraží se nachází 3 minuty chůze od vlakového nádraží, odkud jezdí linka MHD na letiště (viz info níže). Ceny jízdenek uvádíme jednosměrné.

 • z Prahy: na trase jezdí 6-7x denně Flixbus s cenami kolem 349 Kč a dále taky 1x denně Ecolines s cenou okolo 20 EUR. Doba jízdy okolo 4,5 až 5 hodin.
 • z Liberce: na trase jezdí 4x denně Flixbus s cenami kolem 299 Kč
 • z Jablonce n. N., Smržovky, Tanvaldu a Kořenova: na trase jezdí 1-2x denně Flixbus s cenami kolem 299 Kč
 • z Hradce Králové a Náchoda: na trase jezdí 1x denně Flixbus s cenami kolem 149 Kč a taky 1x denně Ecolines s cenou okolo 17 EUR
 • z Ostravy: na trase jezdí 1-2x denně Flixbus s cenami od 199 Kč

Vlakem

Železniční spojení s Vratislaví je nejpohodlnější při cestě z Pardubic, Kolína, okolí Ústí nad Orlicí, ale i Ostravy. Na trase již nejezdí České dráhy, ale nahradily je spoje Leo Express (koupit jízdenku online), které jezdí 4x denně z Ústí nad Orlicí (většinou je nutný přestup v Lichkově) za ceny od 220 Kč jednosměrně.

Parkování na letišti

I když se v okolí letiště nachází mnoho soukromých parkovišť, nejvýhodnější ceny vás čekají přímo na oficiálním letištním parkingu, zejména u dlouhodobého parkování nad 5 dní nemá smysl hledat jiná parkoviště.

Nejvýhodnějších cen dosáhnete při rezervaci online na webu airport.wroclaw.pl/en. Všechna parkoviště se nachází do 3 minut pěšky od terminálu a nejsou krytá. Ceny jsou následující:

 • 3 dny: 39 PLN při online rezervaci min. 4 dny předem, resp. 49 PLN později
 • 4 dny49 PLN při online rezervaci min. 4 dny předem, resp. 59 PLN později
 • 5-8 dní59 PLN při online rezervaci min. 4 dny předem, resp. 69 PLN později

Na ulicích v okolních sídlištích se dá parkovat zdarma, zóny placeného stání zde nefungují.

Doprava z/na letiště

Autobus 106

Spojení s centrem obstarává autobusová linka číslo 106. Autobus jezdí od 5:00 do 23:30 (detailní jízdní řád) přes západní část města okolo centra (Pl. Orlat Lwowskich) k hlavnímu nádraží (Dworcowa).

Cesta zabere 30–45 minut při intervalu 20 minut, jednorázová jízdenka stojí 4,60 PLN. K dispozici jsou ale i časové jízdenky:

 • 30 minut – 4 PLN (nevystačí vám až na nádraží
 • 60 minut – 5,20 PLN
 • 90 minut – 7 PLN
 • 24hodinová – 15 PLN
 • 48hodinová – 26 PLN

Kompletní nabídku jízdenek najdete na webu www.wroclaw.pl, jeho anglická verze je od roku 2018 neaktualizovaná a má staré ceny jízdenek.

Jízdenky koupíte v automatech na zastávce (na letišti) v hotovosti nebo kartou, nebo přímo v autobuse (v klasickém automatu, nikoliv u řidiče), kde lze platit pouze kartou.

Při cestě na letiště směrem od vlakového nádraží se dáte vpravo a asi po 50–70 metrech zabočíte do první ulice vlevo (Dworcowa), kde se nachází zastávka směr letiště.

 • doba jízdy nádraží-letiště: 42 minut
 • cena jízdenky: 4,60 PLN
 • interval: 15 minut

Pokud budete na letiště potřebovat ze severní části města, využijte ideálně autobusovou linku číslo 129. Ta jezdí jednou za půl hodiny (detailní jízdní řád) od cca 5:30 do 21:30 a jízdenka stojí stejně jako na všechny ostatní druhy MHD.

Noční autobus

V době 0:00 až 3:00 jezdí na letiště v obdobné trase s posunutou konečnou až k autobusovému nádraží linka 206 (jízdní řád). Ceny jízdenek jsou shodné jako u denních linek.

Hotely u letiště

Míříte-li na wroclawské letiště veřejnou dopravou a váš odlétá nebo přistává v nočních hodinách, výhodné můžete být přespat 1 noc ve Wroclawi. Přenocovat je možné i v terminálu, ale musíte se zde spokojit s tvrdými kovovými lavičkami nebo studenou podlahou.

Jen asi 5 minut pěšky po chodníku (prakticky naproti terminálu) se nachází pěkný a dobře hodnocený 3* hotel Arche Hotel Wrocław Airport s cenami od 1 500 Kč za noc.

Hledáte-li naopak hotel spíš u vlakového/autobusového nádraží, kde ústí denní i noční MHD z letiště, doporučujeme tento extra levný, ale pěkný 2* hotel Piast Wrocław Centrum s cenami i pod 1 000 Kč a noc.

Služby na letišti

Wi-fi můžeme využívat zdarma a bez omezení. 

Letiště je střední velikosti s několika restauracemi a obchody. Mezi příletovou a odletovou částí veřejného prostoru můžete nakoupit základní občerstvení v trafice 1-Minute. Klasický supermarket ale na letišti chybí.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosím info, jestli je alespoň trochu možné stihnout autobus z letiště, který jede v 16:40, když do Wroclawi letadlo přiletí v 16:20? Z autobusového nádraží pak bus odjíždí v 17:35. Zavazadlo bude jen příruční, takže po příletu letadla můžeme hned spěchat ven. Nikdy jsem na tomto letišti nebyla, je mi jasné, že v případě zpoždění to stihnout nelze, takže s rizikem počítám. Lze to stihnout v ideálním případě, když letadlo přiletí načas? Díky za radu.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V ideálním případě by to stihnout šlo, Wroclaw není velké letiště. Ale bude to celé dost naknap. I pak následný přestup z autobusu na autobus.

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jj, to je dost takovy naknap. Staci mirne zpozdeni letadla, a je to v cudu.

před 3 lety

Ahoj, díky za obě reakce, přikládám aktuální zkušenost. Přestože jsme v Oslu startovali s 20 min. zpožděním, do Wroclavi jsme přiletěli na čas, přesun na autobus byl v pohodě a ještě zbyla 10 min. rezerva, než autobus přijel. Stejně tak přestup na autob. nádraží směr Praha byl bez problémů.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Jury

Přiletíme do Wroclawi Wizzem ve 23:10.

Je reálné stihnout Flixbus z autobusového nádraží ve 2 ráno?

Ještě nikdy jsem z Wroclawi necestoval, tak nemám zkušenost s letištěm.

Předpokládejme, že let doletí na čas, max s 20 minutovým zpožděním...

Děkuju

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To stihnete v pohodě, viz informace o dopravě výše. Autobus na nádraží pojede v noci maximálně půl hodiny, přičemž poslední jede až v 0:37, takže rezerva pro zpoždění je docela velká.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu