IATA (ICAO) kód letiště
WRO (EPWR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:25
Vzdálenost od Prahy
216 km

O letišti Vratislav Copernicus

Ve vesnici Strachowice asi 11 km od centra města najdete vratislavské letiště. Slouží především low-cost dopravě v čele s aerolinkami Wizzair a Ryanair, ale své lety sem také provozují například společnosti LOT nebo Lufthansa.

Terminál letiště je nový (kvůli Euru 2012), vzdušný, prostorný a velmi přehledný. Z našeho pohledu je vratislavské letiště jedno z nejpřívětivějších ve své kategorii.

Terminál je otevřený nonstop.

Letenky

Letiště je oblíbené pro svoje velmi nízké ceny do severských destinací, ale i na britské ostrovy nebo do Varšavy především pro obyvatele Prahy a východních Čech. Není výjimkou, že z Vratislavi seženete zpáteční letenky do Osla za 400 Kč, do Varšavy dokonce za 120 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Vratislav, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Spojení s centrem obstarává autobusová linka číslo 106. Autobus jezdí od 5:00 do 23:30 (detailní jízdní řád) přes západní část města okolo centra (Pl. Orlat Lwowskich) k hlavnímu nádraží (Dworcowa). Cesta zabere 30–45 minut při intervalu 20 minut, jednorázová jízdenka stojí 3,40 PLN, 30minutová pak 3 PLN, vystačí vám však jen po zastávku Dw.Swiebodzki, nikoliv až na hlavní nádraží. Celodenní lístek (24 hodin) pro všechny autobusy a tramvaje pak 11 PLN. Jízdenky koupíte v automatech na zastávce (na letišti) v hotovosti nebo kartou, nebo přímo v autobuse (v klasickém automatu, nikoliv u řidiče), kde lze platit pouze kartou.

Při cestě na letiště směrem od vlakového nádraží se dáte vpravo a asi po 50–70 metrech zabočíte do první ulice vlevo (Dworcowa), kde se nachází zastávka směr letiště.

V době 0:00 až 3:00 jezdí na letiště v obdobné trase s posunutou konečnou k autobusovému nádraží linka 206 (jízdní řád).

Využít můžete i speciální expresní autobus "WRO Airport Express", který ve městě staví pouze na autobusovém nádraží (umístěno v obchodním centru Wroclawia v podlaží -2, autobus na letiště odjíždí ze zastávky číslo 7) a také na zastávce "Plac Dominikanski". Přes čas odjezdů zjistíte na webu letiště, jízdní doba do centra činí 25–35 minut dle provozu a jízdenka stojí 10 PLN. Platí se u řidiče v hotovosti nebo platební kartou. Vzhledem k ceně a ne příliš kratší jízdní době se oproti lince 106 příliš nevyplatí, výhodné spojení může nabídnou snad jen brzy ráno/pozdě večer, kdy frekvence spojů není tak velká.

Pokud budete na letiště potřebovat ze severní části města, využijte ideálně autobusovou linku číslo 129. Ta jezdí jednou za půl hodiny (detailní jízdní řád) od cca 5:30 do 21:30 a jízdenka stojí stejně jako na všechny ostatní druhy MHD, tedy 3,40 PLN za jednu jízdu, 3 PLN za 30 minut (přestupní) nebo 11 PLN na celý den.

Jak se sem dostat

Většina spojů z ČR nezajíždí přímo na letiště. Autobusové nádraží se nachází 3 minuty chůze od vlakového nádraží, odkud jezdí linka MHD na letiště.

  • z Prahy jezdí do Vratislavi RegioJet (290 kč), Eurolines (560 Kč), Flixbus (270 Kč) Ecolines (460 Kč) a nejčastější spojení nabízí Polskibus, který má v akcích omezený počet jízdenek již za 6 Kč, běžná cena je 290–500 Kč, delší cestu s přestupy, za to často nejlevnější nabízí vlaky Českých Drah od 235 Kč při koupi přes internet.
  • z Ostravy se dostanete se společností Tiger Express přímo na letiště za 585 Kč,
  • z Pardubic, Ústí nad Orlicí, Letohradu a okolí se do Vratislavi dostanete vlakem ČD. Cena se pohybuje od 185 Kč při koupi přes internet,
  • z Hradce Králové jezdí přímo autobusy RegioJet nebo Ecolines, ceny začínají na 230 Kč,
  • z Liberce a Mladé Boleslavi vás do Vratislavi dopraví  Flixbus (270 Kč),
  • ceny za jednosměrnou jízdenku.

Kde parkovat

I když se v okolí letiště nachází mnoho soukromých parkovišť, nejvýhodnější ceny vás čekají přímo na oficiálním letištním parkingu. Při rezervaci online dosáhnete na cenu 59 zlotých / 373 Kč na 7 dní.

Při krátkodobějším parkováním může vyjít o pár zlotých levněji stání například na soukromém parkovišti "Parking Lotnisko", více ne webu společnosti.

Na ulicích v okolních sídlištích se dá parkovat zdarma, zóny placeného stání zde nefungují.

Při cestě z Prahy nebo Hradce Králové můžete zvolit trasu přes Náchod nebo Trutnov, prvně jmenovaná je výrazně kratší, ale je na ní také větší provoz. Letiště se nachází poblíž dálnice A8, výjezd "Wroclaw Lotnisko".

Vzdálenosti:

  • z Prahy: 282 km,
  • z Ostravy: 246 km,
  • z Brna: 286 km,
  • z Hradce Králové: 170 km.

Služby na letišti

Wi-fi můžeme využívat zdarma a bez omezení. 

Letiště je střední velikosti s několika restauracemi a obchody.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosím info, jestli je alespoň trochu možné stihnout autobus z letiště, který jede v 16:40, když do Wroclawi letadlo přiletí v 16:20? Z autobusového nádraží pak bus odjíždí v 17:35. Zavazadlo bude jen příruční, takže po příletu letadla můžeme hned spěchat ven. Nikdy jsem na tomto letišti nebyla, je mi jasné, že v případě zpoždění to stihnout nelze, takže s rizikem počítám. Lze to stihnout v ideálním případě, když letadlo přiletí načas? Díky za radu.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V ideálním případě by to stihnout šlo, Wroclaw není velké letiště. Ale bude to celé dost naknap. I pak následný přestup z autobusu na autobus.

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jj, to je dost takovy naknap. Staci mirne zpozdeni letadla, a je to v cudu.

před 2 lety

Ahoj, díky za obě reakce, přikládám aktuální zkušenost. Přestože jsme v Oslu startovali s 20 min. zpožděním, do Wroclavi jsme přiletěli na čas, přesun na autobus byl v pohodě a ještě zbyla 10 min. rezerva, než autobus přijel. Stejně tak přestup na autob. nádraží směr Praha byl bez problémů.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Jury

Přiletíme do Wroclawi Wizzem ve 23:10.

Je reálné stihnout Flixbus z autobusového nádraží ve 2 ráno?

Ještě nikdy jsem z Wroclawi necestoval, tak nemám zkušenost s letištěm.

Předpokládejme, že let doletí na čas, max s 20 minutovým zpožděním...

Děkuju

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To stihnete v pohodě, viz informace o dopravě výše. Autobus na nádraží pojede v noci maximálně půl hodiny, přičemž poslední jede až v 0:37, takže rezerva pro zpoždění je docela velká.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu