Letiště Štýrský Hradec

Graz Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Třetí největší rakouské letiště se nachází v obci Thalerhof 10 km jižně od Štýrského Hradce. Létají odsud především krátké regionální linky do Vídně, Německa a Švýcarska doplněné častým sezonním spojením do Středomoří.

Terminál je malý a moderní, ztráta orientace zde opravdu nehrozí. Otevírací doba funguje v čase 6:30–23:30.

 


Letenky

Ze Štýrského Hradce pro cestovatele z Česka nebo Slovenska příliš výhodné letenky nebývají. Nejlevnější letenky typicky bývají na začátku a konci sezony do středomořských destinací, pohybují se okolo 6.000 Kč, což se pro cesty z ČR/SK nevyplatí. Mezi Prahou a Štýrským Hradcem žádná přímá linka nelétá a je o mnoho levnější se sem dopravit vlakem.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Pro cesty do centra města využijte buď autobus linek 630 a 631, nebo vlakovou linku S5, nádraží se nachází asi 100 metrů od terminálu. Cesta nezabere více jak 20 minut, spojení je časté (co 15 minut) a za jízdenku na vlak i autobus zaplatíte 2,20 €. První spoj z centra jede ve 4:30, poslední spoj z letiště pak ve 23:45.


Jak se sem dostat

Zdaleka nejlepší variantou, jak se dostat z Prahy, Pardubic nebo Brna do Štýrského Hradce, je vlak. Ten jezdí bez nutnosti přestupu v dvouhodinovém taktu a přes e-shop ČD zakoupíte jednosměrnou jízdenku za 660 Kč.


Služby na letišti

Připojením k wifi síti „FreewaveWireless Lan“ se zdarma dostanete na internet.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Rakouska? Nastav si hlídače