IATA (ICAO) kód letiště
GRZ (LOWG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
23:27
Vzdálenost od Prahy
356 km

O letišti Štýrský Hradec

Třetí největší rakouské letiště se nachází v obci Thalerhof 10 km jižně od Štýrského Hradce. Létají odsud především krátké regionální linky do Vídně, Německa a Švýcarska doplněné častým sezonním spojením do Středomoří.

Terminál je malý a moderní, ztráta orientace zde opravdu nehrozí. Otevírací doba funguje v čase 6:30–23:30.

Letenky

Ze Štýrského Hradce pro cestovatele z Česka nebo Slovenska příliš výhodné letenky nebývají. Nejlevnější letenky typicky bývají na začátku a konci sezony do středomořských destinací, pohybují se okolo 6.000 Kč, což se pro cesty z ČR/SK nevyplatí. Mezi Prahou a Štýrským Hradcem žádná přímá linka nelétá a je o mnoho levnější se sem dopravit vlakem.

Inspirujte se akcemi na letenky do Štýrského Hradce, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pro cesty do centra města využijte buď autobus linek 630 a 631, nebo vlakovou linku S5, nádraží se nachází asi 100 metrů od terminálu. Cesta nezabere více jak 20 minut, spojení je časté (co 15 minut) a za jízdenku na vlak i autobus zaplatíte 2,20 €. První spoj z centra jede ve 4:30, poslední spoj z letiště pak ve 23:45.

Jak se sem dostat

Zdaleka nejlepší variantou, jak se dostat z Prahy, Pardubic nebo Brna do Štýrského Hradce, je vlak. Ten jezdí bez nutnosti přestupu v dvouhodinovém taktu a přes e-shop ČD zakoupíte jednosměrnou jízdenku za 660 Kč.

Služby na letišti

Připojením k wifi síti „FreewaveWireless Lan“ se zdarma dostanete na internet.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu