Průvodce letištěm

Letiště Lublaň Joze Pucnik

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Lublaň Joze Pucnik

Hlavní slovinské letiště se nachází v obci Brnik asi 27 km severně od Lublaně. Svoji největší základnu zde má národní aerolinka Adria Airways.

Terminál je malý a moderní, odbavení nebude trvat déle než 10 minut. Lublaňské letiště slouží taky jako oblíbený přestupní miniuzel pro lety do menších balkánských měst, jako je Priština, Tirana nebo Sarajevo.

Otevírací doba je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
431 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
23:05
aktuální čas

Letenky

Obvyklá cena zpáteční letenky na přímém letu z Prahy se pohybuje okolo 4.500 Kč. Akční letenky se do Lublaně příliš neobjevují. Pokud se chystáte na cestu do Slovinska, bude lepší využít spojení autobusů Eurolines nebo každodenní spoje Českých drah s přestupem v Grazu.

Doba letu z Prahy do Lublaně je asi hodina a čtvrt.

Inspirujte se akcemi na letenky do Lublaně, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště nejezdí lublaňská MHD, ale pouze meziměstské spoje. Spojení po Slovinsku zajišťuje společnost Arriva.

Lublaň: do centra města a na autobusové nádraží jezdí autobusy od 5:00 do 20:00 s nepravidelným intervalem dle příletů a odletů a cenou 4,10 EUR. Cesta trvá hodinu. Přesné jízdní řády zjistíte na webu arriva.si. Vyhledávejte spojení mezi "Brnik/airport Ljubljana" a "Ljubljana AP". V centru města autobusy zastavují na hlavním autobusovém nádraží.

U pozdějších příletů využijte soukromého shuttle dopravce Nomago s cenou 10 EUR za osobu a fixním jízdním řádem, jehož poslední spoj odjíždí z letiště až ve 23:30, viz detailní jízdní řád. Levnější alternativu pak představuje shuttle Goopti, který si však musíte objednat online předem. Cena za jeden směr činí 8 EUR.

Kranj: spojení do nejbližšího většího města každou hodinu od 6:00 do 23:00, cesta trvá asi 10 minut a jízdenka stojí 1,80 €.

Bled: Přímé spoje z letiště jezdí i ke známému jezeru Bled v Alpách, a to vždy 6x denně oběma směry. Jízdenka přijde na 4,10 EUR.

Parkování

Zaparkovat osobní automobil na letiště v Lublani můžete jak na oficiálních parkovacích stání, tak u mnoha soukromníků v okolí. Zatímco týden přímo na letišti vyjde asi na 60 €, tak poblíž letiště s bezplatným transferem k terminálu najdete od 24 €.

Služby na letišti

Wifi na letišti využijete zdarma a bez časového omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu