IATA (ICAO) kód letiště
LNZ (LOWL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
08:12
Vzdálenost od Prahy
207 km

O letišti Linec

Letiště Linz-Blue Danbue Airport je umístěno 13 km západně od centra města. Terminál je malý, ale moderní se vším potřebným zázemím a slouží relativně omezenému počtu letů, především do Německa, Londýna a dovolenkových destinací.

Terminál má otevřeno od 5:30–23:00.

Letenky

Vzhledem k relativně malé vzdálenosti neexistují žádné přímé lety z Česka a bude určitě výhodnější do Lince cestovat po zemi.

Levné letenky se objevují především do Londýna a v letní sezoně do destinací na Kanárech nebo Středomoří, kdy se ceny můžou dostat až na úroveň 1.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Lince, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Přímo k terminálu jezdí od 5:10 do 21:00 autobusová linka 601. Jízdenka stojí 3,10 €, cesta do Lince trvá 22 minut a linka jezdí ve všední dny každou půlhodinu. Pozor, o víkendu jezdí spojů výrazně méně a jistější spojení je tak vlak.

Ten má zastávku (Hörsching) asi 500 metrů od terminálu, jezdí každou hodinu od 4:50 do 20:30, cesta trvá 10 minut a stojí 2,10 €. Kromě Lince se dostanete přímo i do města Wels a s jedním přestupem prakticky do celého Rakouska nebo třeba Prahy a Českých Budějovic. Od terminálu na nádraží jezdí letištní mikrobus zdarma, při cestě z letiště je nutné si spoj nechat přivolat na informacích, při cestě z nádraží pak musíte zavolat z telefonní budky na bezplatnou linku na letiště (telefonní číslo je přehledně umístěno na zdi nádražní budovy), mikrobus přijede do několika minut.

Jak se sem dostat

Z Prahy a Českých Budějovic jezdí přímo do Lince jak vlaky Českých drah (také např. z Benešova, Tábora nebo Veselí nad Lužnicí), tak autobusy Leo Express. Průměrná cena jednosměrné jízdenky se pohybuje od 300 do 390 Kč.

Ze Slovenska se sem nejpohodlněji dostanete vlakem přes Vídeň.

Kde parkovat

Cena na oficiálním letištním parkovišti za týden začíná na 46 €. Oproti jiným letištím v Evropě se v okolí nenachází žádné výhodné soukromé parkoviště.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma a bez omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu