Co tady objevíš?

Přestože má největší z Kanárských ostrovů pověst destinace pro plážové povaleče, byla by škoda ho vnímat pouze jako ostrov pláží, neboť Tenerife je rájem nejen pro milovníky mořských vln a oceánu, ale především překrásné přírody a horské turistiky. Vždyť právě tady leží nejvyšší hora celého Španělska, 3 718 metrů vysoké Pico de Teide.

Průvodce pro tebe napsal Veronika Čermáková
Připrav se na
4-8 dní
Tolik vám bude stačit na odpočinek i na poznání ostrova
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Tenerife nabízí jedno z nejpříjemnějších klimat, proto sem můžete vyrazit prakticky kdykoli.
Více o počasí
Letenky od
5 500 Kč
Tolik zaplatíte za letenku z Prahy, akce se konají jen z okolních letišť.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Pico del Teide

Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací, kterou byste při návštěvě Tenerife rozhodně neměli vynechat, je výšlap na nejvyšší horu Španělska, Pico del Teide (3.718 m), která je zároveň činnou sopkou a přírodním symbolem celého ostrova. Věřte, že pokud se sem vypravíte, určitě nebudete litovat. Jedinečná měsíční krajina plná lávových útvarů a siřičitých pramenů stojí za zhlédnutí stejně jako nebývalý výhled na oceán a sněhově bílé mraky.

Impozantní El Teide naleznete přibližně ve středu ostrova ve stejnojmenném národním parku, který zabírá 36 % ostrova. Vrchol Pico del Teide je naprosto unikátní lokalitou, proto je přístup na něj striktně omezen a je tedy nutné si vyřídit povolení na oficiálních stránkách národního parku. Povolení je vydáváno zdarma, z důvodu obrovského zájmu je nutné ho rezervovat se značným předstihem.

Až do výšky 3.555 metrů se můžete přiblížit visutou kabinovou lanovkou, ke které se dostanete autem, ale i autobusem číslo 342. Lanová dráha jezdí od 9:00 do 16:00, poslední jízda dolů jede v 16:50. Cena jízdenky je 27 €.

Zavřít boční panel

Soutěska Masca

Nádherný pěší trek trvající asi 4 hodiny vás čeká při sestupu soutěskou Masca, která je po výstupu na Pico del Teide druhou nejoblíbenější aktivitou, kterou můžete na Tenerife podniknout. Turistická trasa skrz soutěsku začíná v malebné horské vesničce Masca a končí na stejnojmenné pláži kousek od obrovských skalních masivů Los Gigantes, které patří k největším ve Španělsku.

Zavřít boční panel

Los Gigantes

Jednou z nejkrásnějších pláží Tenerife je Playa de la Arena, jejíž černá vulkanický barva zde získává díky příměsím hornin krásný stříbrný nádech. Tato oblast je známá především díky obřímu skalnímu útvaru s názvem Los Gigantes, jehož jedinečnost vám doslova vyrazí dech. Ohromné převisy vznikly před několika miliony lety sopečnou činností a v některých místech dosahují výšky až 800 metrů nad mořem. Na úpatí útesů se nachází i stejnojmenná vesnička, kde se můžete nalodit na vyhlídkovou loď a obdivovat tyto skalní útvary z moře. Když budete mít štěstí, zahlédnete cestou delfíny či velryby.

Zavřít boční panel

Loro Parque

Nejslavnější atrakcí Tenerife je nepochybně botanicko-zoologická zahrada Loro Parque, která se nachází v městečku Puerto de la Cruz. Loro Park, který byl původně koncipován jako ZOO pro papoušky, se v průběhu let vyvinul do jednoho z nejkrásnějších a nejzajímavějších ZOO parků na světě. Pyšnit se může třeba největší sbírkou papoušků na světě. Papoušci však nejsou to jediné, co zde můžete obdivovat. Park chová i tygry, jaguára, obří želvy, gorily, šimpanze a další exotická zvířata. Vidět zde můžete obrovská akvária plná podmořských zvířat a rostlin, úchvatnou expozici tučňáků a 15 metrů dlouhý podmořský tunel, kde kolem vás plavou žraloci a rejnoci. Nejoblíbenější atrakcí jsou však jedinečné show s kosatkami, lachtany a delfíny. Otevřeno je zde každý den od 8:30 do 18:45.

Zavřít boční panel

Puerto de la Cruz

Město Puerto de la Cruz bylo původně malou rybářskou osadou, která se začala rozvíjet až po poslední sopečné aktivitě v roce 1706. Vzhledem k tomu, že se nachází na severním pobřeží, kde více prší, vás překvapí všudypřítomná zeleň. Puerto de la Cruz nabízí jedinečnou atmosféru, příjemné klima a fascinující pláže s černým sopečným pískem a s krásným výhledem na pohoří Teide.

Zavřít boční panel

Siam Park

Pokud dáváte přednost jedinečné zábavě před vyleháváním u vody, pak si nenechte ujít návštěvu oblíbeného Siam Parku, vodního zábavního parku, který si už několik let drží status největšího, nejmodernějšího a zároveň i nejlepšího vodního parku svého druhu v Evropě. Park je sice navržen ve značně kýčovitém asijském stylu, pokud si však potrpíte na velkolepá gesta a adrenalin, určitě vás nezklame.

Siam Park je mnohem více než jen vodní park. Vychutnat si zde můžete jízdu na bezpočtu tobogánů, skluzavek a dalších vodních atrakcí, které se vám postarají o zábavu na celý den. Sklouzněte se z výšky 28 metrů vysoké věže Tower of Power do tunelu a projeďte obrovským akváriem plným žraloků a rejnoků nebo si zasurfujte v bazénu s umělými vlnami vysokými až 3 metry, to vše v krásném a tropickém prostředí parku. Otevřeno je zde od 1. května do 31. října od 10:00 do 18:00, po zbytek roku od 10:00 do 17:00. 

Tip: Pokud se chystáte navštívit Loro Parque i Siam Park, kupte si zvýhodněný Twin Ticket, který pořídíte za 64,00 €.

Zavřít boční panel

Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife, hlavní město ostrova je zcela odlišné od typických turistických měst, jichž na severním a jižním pobřeží naleznete nespočet. Santa Cruz si i nadále zachovává své nezaměnitelné kouzlo v podobě zdobených uliček, exotických obchůdků a malebných parků. Prohlédnout si zde můžete i jedno z největších architektonických děl na ostrově, Auditorio de Tenerife, postmoderní budovu s koncertní síní, jež se stala symbolem celého města. Dva týdny před Popeleční středou se zde koná největší a nejkrásnější karneval na celém Tenerife, který vrcholí karnevalovým víkendem.

Zavřít boční panel

Mercado de Nuestra Seňora de África

V Santa Cruz de Tenerife si rozhodně nenechte ujít neustále rušný trh Mercado de Nuestra Seňora de África, kde si z bohaté nabídky vybere opravdu každý. Mají zde nejlepší místní sýry, salámy, čerstvé ovoce, plody opuncií, fazole, omáčky, šafrán, víno a mnohem, mnohem více. Otevřeno je zde od pondělí do soboty od 7 do zhruba 15 hodin.

Zavřít boční panel

Playa de Las Teresitas

Pro ostrov Tenerife jsou typické písečné pláže s černým vulkanickým pískem, výjimkou je uměle vytvořená pláž Playa de Las Teresitas nacházející se pouhých 7 km od hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Tato 1,6 km dlouhá pláž se může pochlubit nejenom délkou, ale také bílým pískem pocházejícím z africké Sahary. Playa de Las Teresitas je pýchou hlavního města a právem je považována za nejkrásnější pláž na Tenerife.

Zavřít boční panel

El Drago milenario

Jen málokterý návštěvník Tenerife si nechá ujít pohled na nejstarší a největší strom ostrova, který se nazývá El Drago milenario neboli Tisíciletý drak. Tento úctyhodný Dračinec, jehož stáří se odhaduje až na 800 let, naleznete na severozápadě ostrova v městečku Icod de los Vinos, které leží ve známé vinařské oblasti produkující výborná vína a lahodné kozí sýry, které seženete na některé z domácích farem.

Zavřít boční panel

Garachico

Garachico je historické přístavní městečko ležící na severním pobřeží Tenerife, které se až do roku 1706 pyšnilo nejvýznamnějším přístavem. Téhož roku chod městečka narušil výbuch sopky Volcán Negro, jehož láva zalila většinu města. Dochovala se pouze městská brána a pevnost, kterou můžete vidět v parku poblíž dnešního centra.

Zavřít boční panel

Los Roques de Garcia

K nejnavštěvovanějším místům národního parku Las Canadas del Teide patří skalní věže Roques de Garcia. Většina návštěvníků se však zastaví jen u tzv. Božího prstu Roque Cinchado a pokračuje dál, což je ale velká škoda, neboť kráter staré sopky je plný zajímavých skalních útvarů, které stojí za to vidět.

Zavřít boční panel

Pyrámides de Güímar

Na východě ostrova, konkrétně ve městě Güímar, naleznete jedinečné šestistupňovité pyramidy. Pokud byste však čekali běžné pyramidy jehlanovitého tvaru, budete překvapeni. Güímarské pyramidy totiž nesahají ani tak do výšky jako spíš do šířky, jsou podstatně nižší, ale spíše než egyptským se podobají pyramidám Mayů a Aztéků. To jim však na kráse neubírá, právě naopak.

Zavřít boční panel

La Laguna

Starobylé město La Laguna ležící ve vnitrozemí ostrova, se pyšní velkým množstvím šlechtitelských domů, kostelů, paláců a dalších památek pocházejících ze 17. a 18. století. Na atraktivitě města přidává i jeho poloha mezi banánovníkovými plantážemi v údolí Aguere.

Zavřít boční panel

La Orotava

Máte-li chuť se vydat na místo plné historie, pak si nenechte ujít návštěvu nejzachovalejšího historického městečka La Orotava, které patří mezi jedno z nejpůvabnějších kanárských měst. Pochlubit se může úzkými uličkami dlážděnými kočičími hlavami a městskými domy pocházejícími ze 17. a 18. století.

Počasí a sezóny na Tenerife

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Tenerife
Teploty během roku

21 °C

21 °C

22 °C

22 °C

24 °C

26 °C

28 °C

29 °C

28 °C

26 °C

24 °C

21 °C

Počasí

Ostrov Tenerife se celoročně vyznačuje příjemným klimatem s denními nejvyššími teplotami kolem 20–28 °C, přičemž teplota moře se pohybuje v rozmezí od 19 do 22 °C. Nutno však poznamenat, že záleží především na tom, v jaké části ostrova se právě nacházíte. Pohoří Teide totiž rozděluje jeho klima na dvě rozdílné oblasti, a tak zatímco je na severu chladněji, častěji zde prší a bývá oblačno, jih je sušší, slunnější a celkově je zde tepleji.

Sezóny a kdy vyrazit

Na Tenerife si užijete příjemného počasí v jakémkoli ročním období. Ostatně i proto se mu přezdívá ostrov věčného jara, a to především z důvodu, že i v zimě místní podnebí nabízí příjemné teploty. Letní období je na Tenerife jako stvořené ke koupání a k plážové rekreaci, přičemž teploty málokdy dosahují tak závratných teplot, jak tomu bývá v jiných přímořských destinacích. V zimě naopak počasí vybízí k procházkám, trekům a dalším outdoorovým aktivitám. Dá se říci, že až na výjimky počasí na Tenerife nemá chybu, to je také důvod, proč sem řada turistů utíká před chladnou a mrazivou zimou.

Skvělé akce na Tenerife

ušetříš až 52%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 34%
Akce starší 2 týdnů
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 80%
Akce starší 2 týdnů
12 starších akcí
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu