IATA (ICAO) kód letiště
PUY (LDPL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:29
Vzdálenost od Prahy
579 km

O letišti Pula

Letiště Pula je jediným leteckým vstupním bodem na Istrijský poloostrov a nachází se na jeho samého jihu. Malý terminál je využíván především letními sezónními lety s turisty, které povětšinou vedou do západní Evropy či do Ruska. Letiště je přehledné a velmi malé, není možné zde zabloudit. Město Pula je 8 km daleko, zatímco letovisko Medulin leží ve vzdálenosti 13 km.

Letenky

Letiště Pula je aktivní hlavně v létě, kdy sem míří mnoho charterových spojů z celé Evropy. Mimo léto do Puly létají pouze Croatia Airlines ze Záhřebu a Zadaru a Eurowings do Düsseldorfu. Standardní letenky z Prahy pořídíme pouze s Croatia Airlines s přestupem v Záhřebu od cca 5.000 Kč. V létě do Puly doletíme i z Mnichova s Eruowings, vzhledem k relativně malé vzdálenosti z ČR se to však nevyplatí. 

Žádné charterové lety z Česka do Puly nelétají ani během léta.

Inspirujte se akcemi na letenky do Puly, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Letištní autobusy spojující letiště s městy Medulin, Pula, Rovinj, Poreč a Umag jezdí v sezoně několikrát denně. Jízdenky se prodávají u řidiče a do Puly zaplatíte 30 HRK, zatímco do města Rovinj už 120 HRK. Jízdní řády naleznete na webu prodaja.fils.hr.

Taxi do Puly vyjde zhruba na 50 HRK.

Služby na letišti

Wifi funguje na letišti zdarma a bez omezení.

Terminál je velikostně značně omezený a s tím souvisí i minimum služeb navíc.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu