Letiště Pula

Pula Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

PUY (IATA)
LDPL (ICAO)
Chorvatsko

Letiště Pula je jediným leteckým vstupním bodem na Istrijský poloostrov a nachází se na jeho samého jihu. Malý terminál je využíván především letními sezónními lety s turisty, které povětšinou vedou do západní Evropy či do Ruska. Letiště je přehledné a velmi malé, není možné zde zabloudit. Město Pula je 8 km daleko, zatímco letovisko Medulin leží ve vzdálenosti 13 km.

 


Letenky

Letiště Pula je aktivní hlavně v létě, kdy sem míří mnoho charterových spojů z celé Evropy. Mimo léto do Puly létají pouze Croatia Airlines ze Záhřebu a Zadaru a Eurowings do Düsseldorfu. Standardní letenky z Prahy pořídíme pouze s Croatia Airlines s přestupem v Záhřebu od cca 5.000 Kč. V létě do Puly doletíme i z Mnichova s Eruowings, vzhledem k relativně malé vzdálenosti z ČR se to však nevyplatí.

Žádné charterové lety z Česka do Puly nelétají ani během léta.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Letištní autobus spojující letiště s městy Medulin, Pula, Rovinj, Poreč a Umag jezdí jen třikrát denně. Jízdenky se prodávají u řidiče a do Puly zaplatíte 23 kn, zatímco do města Rovinj už 120 kn. Jízdní řády naleznete na webu prodaja.fils.hr.

Taxi do Puly vyjde zhruba na 50 kn.


Služby na letišti

Wifi funguje na letišti zdarma a bez omezení.

Terminál je velikostně značně omezený a s tím souvisí i minimum služeb navíc.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Chorvatska? Nastav si hlídače