Istrie

O letišti

Letiště Pula je jediným leteckým vstupním bodem na Istrijský poloostrov a nachází se na jeho samého jihu. Malý terminál je využíván především letními sezónními lety s turisty, které povětšinou vedou do západní Evropy či do Ruska. Letiště je přehledné a velmi malé, není možné zde zabloudit. Město Pula je 8 km daleko, zatímco letovisko Medulin leží ve vzdálenosti 13 km.

Oficiální stránky letiště jsou www.airport-pula.hr

IATA Kód
PUY
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
18:00
Vzdálenost z ČR
579 km

Letenky

Letiště Pula je aktivní hlavně v létě, kdy sem míří mnoho charterových spojů z celé Evropy. Mimo léto do Puly létají pouze Croatia Airlines ze Záhřebu a Zadaru a místní aerolinka Trade Air do Osijeku a Splitu. Standardní letenky z Prahy pořídíme pouze s Croatia Airlines s přestupem v Záhřebu od cca 5.000 Kč. Žádné charterové lety z Česka do Puly nelétají ani během léta.

Během letní sezony létá do Puly 2x týdně Ryanair z Vídně. Zpáteční letenky v hlavní sezoně se dají pořídit v cenovém rozpětí 1 800 až 3 000 Kč dle obsazenosti letadla. Akční letenky se objevují zejména v květnu nebo ke konci září.

Inspirujte se akcemi na letenky do Puly, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště jezdí 3 různé druhy autobusů veřejné dopravy. Nejlevnějším způsobem je klasická MHD Pula, jezdí sem linky 23, 23a (jízdní řády). V Pule končí na autobusovém nádraží. Jízdenka se kupuje jen u řidiče v přesné částce 15 HRK.

Druhou možností je shuttle autobus, který provozuje přímo letiště Pula. Jezdí v návaznosti na letový řád a končí rovněž na hlavním autobusovém nádraží v Pule. Cena jízdenky je 30 HRK a koupíte ji u řidiče v hotovosti i platební kartou.

Cesta z letiště na autobusové nádraží v centru Puly trvá dle intenzity provozu 12 až 20 minut.

Poslední možnost provozuje společnost Fils, která jezdí z letiště do Puly (centrum i pláže Verudela) a letovisek Medulin, Fažana, Labin, Rovinj, Vrsar, Poreč, Novigrad, Umag a další. Ceny jízdenek se pohybují od 38 HRK (Pula, Medulin, Fažana) až po 200 HRK (Umag a okolí). Jízdenky jsou levnější při koupit na internetu než u řidiče.

Taxi do Puly vyjde zhruba na 50 HRK.

Služby na letišti

Wifi funguje na letišti zdarma a bez omezení.

Terminál je velikostně značně omezený a s tím souvisí i minimum služeb navíc.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 14. 04. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí