Zakynthos

18 míst co vidět na Zakynthosu

Kalamaki

Kalamaki Beach

Letovisko Kalmaki ležící na jihu v Laganaském zálivu je příjemnou a klidnou alternativou ke 2 km vzdálenému rušnému a nočním životem překypujícím letovisku Laganas.

Samotné městečko Kalamaki se skládá s necentralizovaných rozházených domků, hotelů či apartmánů po okolí, najdete tu pár menších taveren a obchodů, více zábavy je dostupné v blízkém městě Laganas.

Pláže, koupání a pozorování želv

Krásná písčitá pláž pod malým útesem a písečnými dunami se táhne po více než 3 km směrem na západ, kde volně přechází v letovisko Laganas. Část v Kalamaki je opravdu výrazně klidnější a prázdnější než v Laganas a užijete si zde mnohem více soukromí i přírodního prostředí.

Moře tu je průzračně čisté, velmi klidné a vstup je mimořádně pozvolný. Kalamaki je i pro to naprosto ideálním letoviskem pro rodiny s dětmi.

Kvůli výskytu vzácných želv karet obrovských v místních vodách na pláži v Kalamaki nejsou povolené žádné vodní sporty. Jediná organizovaná část pláže se slunečníky se nachází v centrální části u hotelu Crystal Beach, jinak je pláž sice volně přístupná, ale nesmíte do písku zapichovat nic včetně slunečníků. Želvy právě hluboko do písku totiž zahrabávají svá hnízda.

V době od setmění do úsvitu je pak vstup na část pláže Kalamaki kvůli hnízdícím želvám přísně zakázán.

Se želvami se často setkáte ve vodě i velmi blízko břehu, abyste však měli jistotu, že je spatříte, doporučujeme plavbu z blízkého letoviska Laganas na ostrov Marathonisi.

Zájezdy do Kalamaki

I když Kalamaki patří mezi menší letoviska, české cestovky sem nabízejí poměrně značné množství zájezdů do mnoha typů hotelů.

Týdenní ceny all-inclusive zájezdů v hlavní sezoně se obvykle pohybují kolem 17 000 Kč.

Nejoblíbenější hotely v Kalamaki u českých cestovek:

Ubytování v Kalamaki

Ani individuální cestovatelé v Kalamaki nepřijdou zkrátka. Nabídka jednodušších levných apartmánů s cenami od 1 000 Kč za noc i klasických hotelů cca od 1 800 Kč je zde poměrně bohatá.

K nejlevnějším hotelům patří Daniel Hotel ** asi 10-15 minut pěšky od pláže, z hotelů přímo u moře bychom doporučili Kalamaki Beach Hotel ***.

Jak se do Kalamaki dostat?

Letovisko je oblíbené mimo jiné i pro svou blízkost k mezinárodnímu letišti, které je odsud vzdáleno pouhé 3 km. Při zájezdu s cestovkou vás přímo do hotelu dopraví autobus během 15 minut.

I pokud do Kalamaki míříte bez cestovky, lze se sem dostat veřejnou autobusovou dopravou. Mezi městy Zakynthos, Laganas a Kalamki jezdí autobusy okružním stylem 7-8x denně (viz jízdní řád a mapa).

Chystáš se na Zakynthos?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 12. 06. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.