Zavřít boční panel

Aktivity v Angole

V Angole najdete mnoho krásných míst. Rozhodně navštivte národní parky, jsou to jedny z mála míst, které jsou odminované, případně ani nebyly zaminované. Nicméně si myslíme, že Angola zatím není nejvhodnější turistickou destinací, i když míst, která jsou odminována, stále přibývá. Díky tomu už teď můžete využít seznam „must see“.

Mimo již zmíněných míst co navštívit doporučujeme také:

Národní park Kissima Kissima není jen národním parkem, je to zároveň i nadace, která se snaží oživit populaci zvířat napříč Angolou, neboť skoro celá populace zvířat byla během válek zabita lidmi, kteří trpěli hladem nebo minami. Po válce se zde navíc rozmohlo pytláctví. Dnes populace fauny stoupá a v parku Kissima uvidíte typický zvířata pro safari. 

Pláže na pobřeží Angoly, jež má přes 1.600 km, najdete mnoho úžasných a nedotčených pláží. Ale i v okolí Luandy najdete výborné pláže jako například Mussulo, ostrov ležící jihozápadně od Luandy je místem překrásných pláží s mnoha bary a restauracemi. 

Angolské pláže

Přírodní bohatství versus války, chudoba a smrt

Angola se nachází na jihu Afriky a sousedí se 4 zeměmi: na severu s Kongem a Demokratickou republikou Kongo, na východě se Zambií a na jihu s Namibií. Západ země tvoří přes 1.600 km dlouhé pobřeží Atlantského oceánu.

Angola je v současnosti jednou z nejrychleji se rozvíjejících zemí Afriky, a to zejména díky přírodnímu bohatství – diamantům, zlatu a ropě. Velký místní přírodní a kulturní potenciál je prozatím nevyužit z důvodů čtyřicetileté války. Malebná údolí kontrastují s reznoucími tanky a minovými poli. I přes problémy s bezpečností je vývoj turismu velmi rychlý. 

Od pobřeží začíná profil země poměrně rychle stoupat do hor a v centrální části země se opět začíná svažovat k východní hranici země a dál do Afriky. Za vidění rozhodně stojí hlavní město Luanda a jeho historická část, přístav Lobito s památkami kolonizace a v neposlední řadě Nanime – město na jihu země, které je vstupní branou do jižních pouští. 

Průvodce pro tebe napsal Solna
Víza
Vízum za 250 €
Turistická víza na 60 dní získáš na velvyslanectví v Berlíně a Vídni.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - únor
Snesitelné teploty i málo deště.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 2x ročně z Portugalska.
Akční nabídky
Avatar uživatele Solna
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu