Průvodce státem
Angola
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Angole

Zdraví

Povinná očkování do Angoly jsou určitě žlutá zimnice, žloutenka A, břišní tyfus. Velmi doporučovány jsou vzteklina, žloutenka B, meningitida, záškrt, tetanus. Velmi rozšířená je i malárie, proto antimalarika budou nezbytností. Menšími či minimálními hrozbami jsou: mor, spavá nemoc a schistosomóza. Rozhodně si přibalte do lékárničky léky na bolest břicha, zácpu, průjem a horečku. V suchých měsících se neztratí oční kapky. 

Kriminalita

Kriminalita je neustále věčný problém Angoly. Ačkoli se kriminalita stále snižuje, pořád hrozí přepadení jak ve městech, tak mimo ně. Pokud ovšem nebudete navštěvovat chudší oblasti měst, tak riziko je minimální. Pokud nebudete v turistických centrech, nedoporučuje se vycházet po setmění z hotelových pokojů. 

Terorismus hrozí v oblasti Cabinda. Rozhodně necestujete sami autem večer mimo Luandu, případně v chudinských čtvrtích, neboť hrozí riziko přepadení aut. 

Jak jsme se již mnohokrát zmínili, Angola je neustále zaminovaný stát, a proto není vhodné cestovat na vlastní pěst, a pokud i přes všechna doporučení vycestujete sami, očekávejte velmi časté kontroly policie, pokud se jim nebude cokoli zdát, připravte se na noc „v chládku“. Vlastně kontroly vás budou čekat všude, a to i velmi přísné. Rozhodně se nesnažte s úředníky a policisty nějak diskutovat. I když válka skočila již před lety, nekompromisnost a přísnost kontrol nepolevuje ani dnes.

Internet a elektřina

Internet najdete hlavně v hotelech a velkých městech. Mobilní signál poskytují místní operátoři a budete potřebovat jejich simkartu, neboť žádný z našich operátorů v Angole nenabízí roaming. 

V síti je 220 V a 50 Hz, a pokud nemáte zemnící kolík, nepotřebujete redukci. 

Přírodní bohatství versus války, chudoba a smrt

Angola se nachází na jihu Afriky a sousedí se 4 zeměmi: na severu s Kongem a Demokratickou republikou Kongo, na východě se Zambií a na jihu s Namibií. Západ země tvoří přes 1.600 km dlouhé pobřeží Atlantského oceánu.

Angola je v současnosti jednou z nejrychleji se rozvíjejících zemí Afriky, a to zejména díky přírodnímu bohatství – diamantům, zlatu a ropě. Velký místní přírodní a kulturní potenciál je prozatím nevyužit z důvodů čtyřicetileté války. Malebná údolí kontrastují s reznoucími tanky a minovými poli. I přes problémy s bezpečností je vývoj turismu velmi rychlý. 

Od pobřeží začíná profil země poměrně rychle stoupat do hor a v centrální části země se opět začíná svažovat k východní hranici země a dál do Afriky. Za vidění rozhodně stojí hlavní město Luanda a jeho historická část, přístav Lobito s památkami kolonizace a v neposlední řadě Nanime – město na jihu země, které je vstupní branou do jižních pouští. 

Průvodce pro tebe napsal Solna
Víza
Vízum za 250 €
Turistická víza na 60 dní získáš na velvyslanectví v Berlíně a Vídni.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - únor
Snesitelné teploty i málo deště.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 2x ročně z Portugalska.
Akční nabídky
Avatar uživatele Solna
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu