Angola
Angola

Bezpečnost v Angole

Zdraví

Povinná očkování do Angoly jsou určitě žlutá zimnice, žloutenka A, břišní tyfus. Velmi doporučovány jsou vzteklina, žloutenka B, meningitida, záškrt, tetanus. Velmi rozšířená je i malárie, proto antimalarika budou nezbytností. Menšími či minimálními hrozbami jsou: mor, spavá nemoc a schistosomóza. Rozhodně si přibalte do lékárničky léky na bolest břicha, zácpu, průjem a horečku. V suchých měsících se neztratí oční kapky. 

Kriminalita

Kriminalita je neustále věčný problém Angoly. Ačkoli se kriminalita stále snižuje, pořád hrozí přepadení jak ve městech, tak mimo ně. Pokud ovšem nebudete navštěvovat chudší oblasti měst, tak riziko je minimální. Pokud nebudete v turistických centrech, nedoporučuje se vycházet po setmění z hotelových pokojů. 

Terorismus hrozí v oblasti Cabinda. Rozhodně necestujete sami autem večer mimo Luandu, případně v chudinských čtvrtích, neboť hrozí riziko přepadení aut. 

Jak jsme se již mnohokrát zmínili, Angola je neustále zaminovaný stát, a proto není vhodné cestovat na vlastní pěst, a pokud i přes všechna doporučení vycestujete sami, očekávejte velmi časté kontroly policie, pokud se jim nebude cokoli zdát, připravte se na noc „v chládku“. Vlastně kontroly vás budou čekat všude, a to i velmi přísné. Rozhodně se nesnažte s úředníky a policisty nějak diskutovat. I když válka skočila již před lety, nekompromisnost a přísnost kontrol nepolevuje ani dnes.

Internet a elektřina

Internet najdete hlavně v hotelech a velkých městech. Mobilní signál poskytují místní operátoři a budete potřebovat jejich simkartu, neboť žádný z našich operátorů v Angole nenabízí roaming. 

V síti je 220 V a 50 Hz, a pokud nemáte zemnící kolík, nepotřebujete redukci. 

Chystáš se do Angoly?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Solna
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.