Průvodce státem
Angola
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Angole

Vízum

Do Angoly potřebujete, vedle pasu s platností minimálně 6 měsíců po ukončení vaší cesty, také vízum. Získání víza je poměrně složitý proces, musíte o něj zažádat na velvyslanectví v Berlíně, případně na Honorárním konzulátu v Brně. Zde si ověřte i ostatní informace o ceně. Před 2 lety cena byla 50 USD. Vízům vyřizujte s větším předstihem, připravte si i potvrzení o pojištění a nějaký doklad o vašem finančním zabezpečení – výpis z účtu. Veškeré informace berte s rezervou a rozhodně se nejdříve obraťte na konzulát, neboť situace v Angole se rychle mění. Dále potřebujete očkovací průkaz se záznamem o očkování proti žluté zimnici.

Celní předpisy

Celní předpisy jsou pro dovoz poměrně standardní. Dovoleno je 400 ks cigaret nebo 500 g jiných tabákových výrobků, 50 ml parfému, 250 ml toaletní vody, 2 l vína, 1 l destilátu. Dárky v hodnotě do 500 USD – mějte doklad o zaplacení. 

Vývoz ze země je omezený na vývoz měny – přísný zákaz, vývoz valut je limitován hodnotou 10.000 USD. Pokud budete chtít vyvážet místní umění, budete potřebovat vývozní kolek, který vám v kamenném obchodě předají automaticky, zatímco na tržištích pouze na vyžádání. Ostatní originální a původní zboží je na vývoz velmi komplikované. Záleží, na jakého celníka narazíte. Pokud budete mít smůlu, můžete mít problémy i při vývozu ovoce. V Angole se dá velmi snadno sehnat slonovina. Pokud se rozhodnete, že si ji koupíte a dovezete domů, můžete mít velké problémy v případě, že se na to přijde. Proto se jí raději vyhýbejte. Samozřejmostí je přísný zákaz odchytu a vývozu divoké zvěře. 

Angola je poseta množstvím vojenských artefaktů a především zbraní. Pokud jste milovníky zbraní, dá se opatřit povolení k jejich vývozu. Na to se informujte na konzulátu.

Přírodní bohatství versus války, chudoba a smrt

Angola se nachází na jihu Afriky a sousedí se 4 zeměmi: na severu s Kongem a Demokratickou republikou Kongo, na východě se Zambií a na jihu s Namibií. Západ země tvoří přes 1.600 km dlouhé pobřeží Atlantského oceánu.

Angola je v současnosti jednou z nejrychleji se rozvíjejících zemí Afriky, a to zejména díky přírodnímu bohatství – diamantům, zlatu a ropě. Velký místní přírodní a kulturní potenciál je prozatím nevyužit z důvodů čtyřicetileté války. Malebná údolí kontrastují s reznoucími tanky a minovými poli. I přes problémy s bezpečností je vývoj turismu velmi rychlý. 

Od pobřeží začíná profil země poměrně rychle stoupat do hor a v centrální části země se opět začíná svažovat k východní hranici země a dál do Afriky. Za vidění rozhodně stojí hlavní město Luanda a jeho historická část, přístav Lobito s památkami kolonizace a v neposlední řadě Nanime – město na jihu země, které je vstupní branou do jižních pouští. 

Průvodce pro tebe napsal Solna
Víza
Vízum za 250 €
Turistická víza na 60 dní získáš na velvyslanectví v Berlíně a Vídni.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - únor
Snesitelné teploty i málo deště.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 2x ročně z Portugalska.
Akční nabídky
Avatar uživatele Solna
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu