Angola

Víza do Angoly

Vízum

Do Angoly potřebujete, vedle pasu s platností minimálně 6 měsíců po ukončení vaší cesty, také vízum. Získání víza je poměrně složitý proces, musíte o něj zažádat na velvyslanectví v Berlíně, případně na Honorárním konzulátu v Brně. Zde si ověřte i ostatní informace o ceně. Před 2 lety cena byla 50 USD. Vízům vyřizujte s větším předstihem, připravte si i potvrzení o pojištění a nějaký doklad o vašem finančním zabezpečení – výpis z účtu. Veškeré informace berte s rezervou a rozhodně se nejdříve obraťte na konzulát, neboť situace v Angole se rychle mění. Dále potřebujete očkovací průkaz se záznamem o očkování proti žluté zimnici.

Celní předpisy

Celní předpisy jsou pro dovoz poměrně standardní. Dovoleno je 400 ks cigaret nebo 500 g jiných tabákových výrobků, 50 ml parfému, 250 ml toaletní vody, 2 l vína, 1 l destilátu. Dárky v hodnotě do 500 USD – mějte doklad o zaplacení. 

Vývoz ze země je omezený na vývoz měny – přísný zákaz, vývoz valut je limitován hodnotou 10.000 USD. Pokud budete chtít vyvážet místní umění, budete potřebovat vývozní kolek, který vám v kamenném obchodě předají automaticky, zatímco na tržištích pouze na vyžádání. Ostatní originální a původní zboží je na vývoz velmi komplikované. Záleží, na jakého celníka narazíte. Pokud budete mít smůlu, můžete mít problémy i při vývozu ovoce. V Angole se dá velmi snadno sehnat slonovina. Pokud se rozhodnete, že si ji koupíte a dovezete domů, můžete mít velké problémy v případě, že se na to přijde. Proto se jí raději vyhýbejte. Samozřejmostí je přísný zákaz odchytu a vývozu divoké zvěře. 

Angola je poseta množstvím vojenských artefaktů a především zbraní. Pokud jste milovníky zbraní, dá se opatřit povolení k jejich vývozu. Na to se informujte na konzulátu.

Chystáš se do Angoly?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Solna
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.