Zavřít boční panel

Doprava v Angole

Jak do Angoly

Pokud cestujete přímo do Angoly, tak asi nejlepší volbou je doprava letecká. Ceny se pohybují okolo 17.500 Kč při letu z Prahy a cesta zabere okolo 12 h v případě, že máte návazné přestupy. Pokud budete cestovat ze sousedních zemí, vždy používejte oficiálních přechody. 

Jak se nejlépe dopravovat

Na delší cesty mezi velkými městy určitě využijte leteckou dopravu. Ale i tady velký pozor. Ač najdete i levnější letenky či jízdenky na autobus, vybírejte podle recenzí a nejraději podle doporučení ICAO nebo IATA, neboť vnitrostátní aerolinie nemají zrovna dobrou pověst, možno říci, že až pochybnou. V poslední době jsou ověřené Sonair – hojně využívané zaměstnanci OSN nebo státní aerolinie TAAG, které létají i do Portugalska.

Na výlety do hlubin místní přírody využívejte místních CK. Ač se Angola pomalu otevírá turismu, pořád tu hrozí nebezpečí přepadení i mimo město. Navíc místní dopravní síť kolikrát končí kráterem po mině či granátu. To by jakákoli CK měla vědět a dokáže vás bezpečněji přepravit kamkoli.

Serra de Leba

Přírodní bohatství versus války, chudoba a smrt

Angola se nachází na jihu Afriky a sousedí se 4 zeměmi: na severu s Kongem a Demokratickou republikou Kongo, na východě se Zambií a na jihu s Namibií. Západ země tvoří přes 1.600 km dlouhé pobřeží Atlantského oceánu.

Angola je v současnosti jednou z nejrychleji se rozvíjejících zemí Afriky, a to zejména díky přírodnímu bohatství – diamantům, zlatu a ropě. Velký místní přírodní a kulturní potenciál je prozatím nevyužit z důvodů čtyřicetileté války. Malebná údolí kontrastují s reznoucími tanky a minovými poli. I přes problémy s bezpečností je vývoj turismu velmi rychlý. 

Od pobřeží začíná profil země poměrně rychle stoupat do hor a v centrální části země se opět začíná svažovat k východní hranici země a dál do Afriky. Za vidění rozhodně stojí hlavní město Luanda a jeho historická část, přístav Lobito s památkami kolonizace a v neposlední řadě Nanime – město na jihu země, které je vstupní branou do jižních pouští. 

Průvodce pro tebe napsal Solna
Víza
Vízum za 250 €
Turistická víza na 60 dní získáš na velvyslanectví v Berlíně a Vídni.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - únor
Snesitelné teploty i málo deště.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 2x ročně z Portugalska.
Akční nabídky
Avatar uživatele Solna
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu