Angolská kuchyně

Mezi tradiční jídla patří calulu – sušené maso (i rybí) prokládané plátky čerstvého masa/rybou a plátky sladkých brambor (chutnali jsme od Antonia v práci, sušené vepřové a čerstvý losos – večer k posezení u televize nebo jako jednohubky pro návštěvu je to dokonalé.) Velmi oblíbené jsou nakládané fazole v palmovém oleji a hlavně farofa – placka z maniokové mouky. 

Jak se stravovat jako místní

Téměř na každém rohu najdete stánek, kde dělají farofu a hned vedle stánek s kuřetem muamba a fazolemi. Zapomeňte na velké restaurace. Venkovní stánky jsou místem jak dobrého jídla, tak i společenského dění. Pokud se vám zasteskne po evropské kuchyni, ačkoli ta angolská je do velké míry spíše portugalská, můžete zajít k Rialto Cervejaria, která je jednou z nejlepší italských restaurací v Angole. 

Průměrné ceny v restauracích

Pokud se rozhodnete stravovat se v restauracích, tak si připravte okolo 15 USD za osobu. Pokud půjdete do lepších restaurací, samozřejmě budete muset sáhnout ještě hlouběji do kapsy. Téměř všude najdete portugalskou kuchyni obohacenou o prvky původní angolské kuchyně.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Solna
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu