Průvodce státem
Angola
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Angole

Angolská kuchyně

Mezi tradiční jídla patří calulu – sušené maso (i rybí) prokládané plátky čerstvého masa/rybou a plátky sladkých brambor (chutnali jsme od Antonia v práci, sušené vepřové a čerstvý losos – večer k posezení u televize nebo jako jednohubky pro návštěvu je to dokonalé.) Velmi oblíbené jsou nakládané fazole v palmovém oleji a hlavně farofa – placka z maniokové mouky. 

Calulu

Jak se stravovat jako místní

Téměř na každém rohu najdete stánek, kde dělají farofu a hned vedle stánek s kuřetem muamba a fazolemi. Zapomeňte na velké restaurace. Venkovní stánky jsou místem jak dobrého jídla, tak i společenského dění. Pokud se vám zasteskne po evropské kuchyni, ačkoli ta angolská je do velké míry spíše portugalská, můžete zajít k Rialto Cervejaria, která je jednou z nejlepší italských restaurací v Angole. 

Průměrné ceny v restauracích

Pokud se rozhodnete stravovat se v restauracích, tak si připravte okolo 15 USD za osobu. Pokud půjdete do lepších restaurací, samozřejmě budete muset sáhnout ještě hlouběji do kapsy. Téměř všude najdete portugalskou kuchyni obohacenou o prvky původní angolské kuchyně.

Přírodní bohatství versus války, chudoba a smrt

Angola se nachází na jihu Afriky a sousedí se 4 zeměmi: na severu s Kongem a Demokratickou republikou Kongo, na východě se Zambií a na jihu s Namibií. Západ země tvoří přes 1.600 km dlouhé pobřeží Atlantského oceánu.

Angola je v současnosti jednou z nejrychleji se rozvíjejících zemí Afriky, a to zejména díky přírodnímu bohatství – diamantům, zlatu a ropě. Velký místní přírodní a kulturní potenciál je prozatím nevyužit z důvodů čtyřicetileté války. Malebná údolí kontrastují s reznoucími tanky a minovými poli. I přes problémy s bezpečností je vývoj turismu velmi rychlý. 

Od pobřeží začíná profil země poměrně rychle stoupat do hor a v centrální části země se opět začíná svažovat k východní hranici země a dál do Afriky. Za vidění rozhodně stojí hlavní město Luanda a jeho historická část, přístav Lobito s památkami kolonizace a v neposlední řadě Nanime – město na jihu země, které je vstupní branou do jižních pouští. 

Průvodce pro tebe napsal Solna
Víza
Vízum za 250 €
Turistická víza na 60 dní získáš na velvyslanectví v Berlíně a Vídni.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - únor
Snesitelné teploty i málo deště.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 2x ročně z Portugalska.
Akční nabídky
Avatar uživatele Solna
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu