Zavřít boční panel

Bezpečnost v Austrálii

Pro vstup do Austrálie není předepsáno žádné povinné očkování. Austrálie je však zemí s vysokým výskytem rakoviny kůže. Doporučuje se proto zvýšená ochrana pokožky a očí před slunečním zářením, zejména při pobytu ve vnitrozemských oblastech. Kupte si UV faktor 50, budete ho potřebovat.

Neorganizovaná turistika v odlehlých oblastech polopouště vede často ke zdravotnímu hazardu. Proto je nutné při cestách do hlubokého vnitrozemí vzít s sebou dostatečné zásoby pohonných hmot, vody a potravin. Ve volné přírodě hrozí uštknutí jedovatými hady a pavouky, v tropických vodách napadení krokodýlem a zranění jedovatými mořskými živočichy. Pozor i na plážích, překvapit vás můžou silné spodní proudy.

Riziko katastrof

Austrálie je živelný kontinent plný nebývalých jevů. Je to paradox, že zemi můžou trápit povodně i rozsáhlé požáry zároveň. Klima je hodně ovlivněno oceánem, který ovlivňuje období sucha a tlakovou níži, z níž následně vznikají cyklony.

Důležité kontakty

Nejdůležitějším číslem na policii, záchranou službu a hasiče, budou snadno zapamatovatelné tři nuly: 000

České velvyslanectví se nachází v Canbeře na čísle: +61 418 262 289 a dále i Konzulát České republiky v Sydney s telefonním číslem: +61 402 312 806.

Země protinožců

Austrálie je země nepodobná žádné jiné. S určitostí to bude vaše životní dovolená, na níž budete vzpomínat a o které budete vyprávět celý život. Austrálie je rozmanitá paleta barev, země Krokodýla Dundee, opálového bohatství a dlouhých písečných pláží. Dobrodružství je přesně tam, kde ho hledáme. Nestačí o tom číst, musíte to zažít.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Dolská
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš on–line na border.go.au do 3 pracovní dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Vybere si každý po celý rok. Nejpříjemněji na jaře a na podzim.
Více o počasí
Letenky od
25 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x za měsíc a ušetříš cca 34 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu