Austrálie
Austrálie

Bezpečnost v Austrálii

Pro vstup do Austrálie není předepsáno žádné povinné očkování. Austrálie je však zemí s vysokým výskytem rakoviny kůže. Doporučuje se proto zvýšená ochrana pokožky a očí před slunečním zářením, zejména při pobytu ve vnitrozemských oblastech. Kupte si UV faktor 50, budete ho potřebovat.

Neorganizovaná turistika v odlehlých oblastech polopouště vede často ke zdravotnímu hazardu. Proto je nutné při cestách do hlubokého vnitrozemí vzít s sebou dostatečné zásoby pohonných hmot, vody a potravin. Ve volné přírodě hrozí uštknutí jedovatými hady a pavouky, v tropických vodách napadení krokodýlem a zranění jedovatými mořskými živočichy. Pozor i na plážích, překvapit vás můžou silné spodní proudy.

Riziko katastrof

Austrálie je živelný kontinent plný nebývalých jevů. Je to paradox, že zemi můžou trápit povodně i rozsáhlé požáry zároveň. Klima je hodně ovlivněno oceánem, který ovlivňuje období sucha a tlakovou níži, z níž následně vznikají cyklony.

Důležité kontakty

Nejdůležitějším číslem na policii, záchranou službu a hasiče, budou snadno zapamatovatelné tři nuly: 000

České velvyslanectví se nachází v Canbeře na čísle: +61 418 262 289 a dále i Konzulát České republiky v Sydney s telefonním číslem: +61 402 312 806.

Chystáš se do Austrálie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.