Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Jihovýchod (Sydney, Melbourne)
Ideální na koupačku, surfování a městskou turistiku

26 °C

26 °C

25 °C

23 °C

20 °C

18 °C

17 °C

18 °C

21 °C

22 °C

24 °C

25 °C
Střed
Dobrodružství v poušti a kolem skály Uluru

36 °C

35 °C

33 °C

28 °C

23 °C

20 °C

20 °C

23 °C

27 °C

31 °C

34 °C

35 °C
Sever
Dobrodružství v džungli a u korálových útesů

32 °C

32 °C

31 °C

30 °C

28 °C

26 °C

26 °C

26 °C

28 °C

29 °C

31 °C

31 °C

Počasí v Austrálii

Na australském kontinentě se setkáte se všemi obdobími. Nejteplejšími měsíci jsou však prosinec, leden a únor. Průměrná teplota se pohybuje kolem 28 °C. Sydney, ale hlavně Melbourne, jsou města známá i tím, že se vám během dne mohou vystřídat všechna roční období, a to hlavně na podzim a na jaře. Proto nevycházejte bez deštníku, stejně tak bez slunečních brýlí. Překvapit vás můžou i silné větry a občas padají z nebe i kroupy. I pořádnou zimu můžete zažít. V zimních měsících – červen, červenec, srpen – teploty se mohou pohybovat kolem 8 °C,a to zejména na jižním pobreží.

Období sucha a deštů se střídá na severu Austrálie. Od května do října si užijete slunečné dny a nebe bez mráčků. Od prosince do května vás čekají velká tepla a hodně srážek. Bude dusno a hodně bouřek.

Kdy jet do Austrálie

Ideálními měsíci k návštěvě budou tzv. shoulder seasons, tedy říjen, listopad, březen a duben, kdy počasí bude příjemné a sezona turistů ne tak vysoká. Do Austrálie se vyplatí letět v každém měsíci. Většina upřednostňuje letní měsíce – prosinec, leden, únor, a to i kvůli kulturním akcím a Silvestru v Sydney. Navíc je to skvělá příležitost se ohřát v období, kdy je u nás zima.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu