Austrálie
Austrálie

Víza do Austrálie

Vízum

Tříměsíční turistické vízum se podává prostřednictvím internetu na australských stránkách Ministerstva imigrace a občanství, kde se zapíšete do systému eVisitors. Vyplníte dotazník a do jednoho dne vám přijde povolení k cestě na email (jsou zaznamenána i sedmidenní čekání).

Má to své podmínky, například platný cestovní pas ještě 6 měsíců po odletu z Austrálie, nesmíte mít tuberkulózu a musíte mít čistý trestní rejstřík. A ještě jedna věc, opustit území musíte do 90 dnů po vstupu – subclass víza je 651. Celá tato procedura je zdarma.

Celní předpisy

Do příručního zavazadla si určitě neberte nic ostrého, jako jsou nůžky, holicí strojek a i kosmetika patří do kufru do zavazadlového prostoru. Dále se vyvarujte dovážení jídla, a to zejména zeleniny, ovoce a masa. Pozor na léky, rostliny, bylinky, dřevěné produkty atd. Při příletu nebo během letu sepíšete „Incoming passenger card”, kde potvrdíte, že nedovážíte nic, co by nebylo schváleno. Pozor na to, pokud vám v zavazadle najdou něco, co jste neuvedli, jsou z toho tisícové pokuty. Do Austrálie si můžete dovézt maximálně 2.250 ml alkoholu a 2 balíčky cigaret (jeden otevřený a jeden neotevřený). Nahlásit musíte i velký obnos peněz nad 10.000 AUD.

Chystáš se do Austrálie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.