Průvodce státem
Austrálie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Austrálii

Vízum

Tříměsiční turistické vízum se podává prostřednictvím internetu na australských stránkách Ministerstva immigrace a občaství, kde se zapíšete do systému eVisitors. Vyplníte dotazník a do jednoho dne vám přijde povolení k cestě na email (jsou zaznamenána i sedmidenní čekání).

Má to své podmínky, například platný cestovní pas ještě 6 měsíců po odletu z Austrálie, nesmíte mít tuberkulózu a musíte mít čistý trestní rejstřík. A ještě jedna věc, opustit území musíte do 90 dnů po vstupu – subclass víza je 651. Celá tato procedura je zdarma.

Celní předpisy

Do příručního zavazadla si určitě neberte nic ostrého, jako jsou nůžky, holicí strojek a i kosmetika patří do kufru do zavadlověho prostoru. Dále se vyvarujte dovážení jídla, a to zejména zeleniny, ovoce a masa. Pozor na léky, rostliny, bylinky, dřevěné produkty atd. Při příletu nebo během letu sepíšete „Incoming passenger card”, kde potvrdíte, že nedovážíte nic, co by nebylo schváleno. Pozor na to, pokud vám v zavazadle najdou něco, co jste neuvedli, jsou z toho tisícové pokuty. Do Austrálie si můžete dovézt maximálně 2.250 ml alkoholu a 50 cigaret. Nahlásit musíte i velký obnost peněz nad 10.000 AUD.

Země protinožců

Austrálie je země nepodobná žádné jiné. S určitostí to bude vaše životní dovolená, na níž budete vzpomínat a o které budete vyprávět celý život. Austrálie je rozmanitá paleta barev, země Krokodýla Dundee, opálového bohatství a dlouhých písečných pláží. Dobrodružství je přesně tam, kde ho hledáme. Nestačí o tom číst, musíte to zažít.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Dolská
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš on–line na border.go.au do 3 pracovní dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Vybere si každý po celý rok. Nejpříjemněji na jaře a na podzim.
Více o počasí
Letenky od
25 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x za měsíc a ušetříš cca 34 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu