Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Sydney
Počasí během roku

27 °C

27 °C

25 °C

23 °C

21 °C

18 °C

17 °C

19 °C

21 °C

23 °C

24 °C

25 °C

Počasí v Sydney

Sydney se těší z celoročně přívětivého počasí, teploty se však přece jen napříč rokem výrazně liší. Léto probíhá v naší zimě, tedy zhruba od listopadu do března, kdy očekávejte teploty mezi 23 a 27 °C, s poměrně častými extrémy přes 30 °C. Subjektivní pocit v horku vždy zmírňuje vítr od moře.

V zimě, tedy během evropského léta, teploty klesají na průměrných 15 °C s minimy kolem 10 °C a maximy až ke 20 °C.

Město nesužují vydatná období dešťů. V létě (leden–březen) jsou srážkové úhrny nejvyšší, ale jedná se vždy jen o krátké přeháňky. V zimě prší o něco méně, ale období úplného sucha tu nečekejte nikdy.

Kdy jet do Sydney

Cestu plánujte především podle dalšího programu. Návštěvě města nebude bránit žádné období.

V hlavní sezoně od konce října do začátku dubna je počasí nejpříjemnější a pokud chcete pobyt ve městě spojit s koupáním v moři, vypravte se určitě v tomto období. Na druhou stranu tu jsou ceny ubytování nejvyšší.

Během zimy od května do září bude Sydney trochu ospalejší a klidnější, v oceánu se však nevykoupete a určitě užijete i slabší bundu.

Je-li Sydney součástí cesty po jihozápadní až střední Austrálii, jeďte v hlavní sezoně. Pokud míříte například dál do Oceánie, na počasí v Sydney je zbytečné hledět.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu