Opera v Sydney

Ubytování v Sydney

Kde se ubytovat v Sydney

Sydney je město roztahané po obrovské ploše, většina turistických zajímavostí se však soustředí do relativně malé části kolem centra. I tak jsou však vzdálenosti velké, minimálně k populárním místům u moře.

CBD, neboli Central Business District, je srdcem celého města. K Opeře a přístavištím dojdete pěšky za pár minut, stejně jako do živé čtvrti Haymarket nebo oblíbené botanické zahradě. Na dosah ruky máte i hlavní nádraží. Hotely jsou tu však logicky zdaleka nejdražší, oblast patří dokonce vůbec k nejdražším místům na světě.

Paddington, Glebe nebo Surry Hills jsou části s dobrou dostupností do centra, ale zároveň výrazně levnějšími hotely a nabídkami airbnb. Ubytovává se zde největší počet cestovatelů, kteří vyznávají „zlatou střední cestu“.

Ve čtvrti Bondi se ubytují milovníci oceánu a pláží, na něž dojdete klidně za pár minut pěšky. Na druhou stranu počítejte s tím, že do centra Sydney se jinak než autobusem nedostanete a minimálně 30 minut cesta každým směrem zabere. Hotely v Bondi a okolí rovněž patří k těm dražším.

Lowcost cestovatelé nejčastěji sahají po airbnb, které je v Sydney oblíbené a bývá často jedinou možností aspoň o něco levnějšího ubytování. Nabídky jsou většinou rozesety po celém městě, mnohdy i ve velmi vzdálených lokalitách. Je tedy na vás, zda upřednostníte cenu před dlouhým dojížděním do centra, důrazně však doporučujeme se ubytovat alespoň v blízkosti městské železnice. Ta cestování výrazně usnadní, spoléhat se jen na autobusy bude velmi otravné.

Ceny

Hotel v Sydney patří k nejdražším na světě. U běžných 3* zařízení nepočítejte s cenou nižší než 2.000 Kč za dvoulůžkový pokoj během letní sezony. V zimě můžou spadnout i pod 1.500 Kč, budete však mluvit o štěstí.

Ceny u nadnárodních řetězců pak startují na 2.500 Kč za noc a luxusnější 4* hotely neseženete levněji než za 3.500 Kč.

Proto se cestovatelé často uchylují k volbě airbnb, které sice výrazně ušetří oproti standardním hotelům, ani tak se ale nedá mluvit o ultralevné variantě. Většina slušně vypadajících soukromých pokojů ve sdíleném bytě startuje na 1.200 Kč, samostatné byty pak neklesají pod 2.500 Kč. Pro první rezervaci na portálu airbnb využijte tuto slevu ve výši 725 Kč.

Cestujete-li v hlavní sezoně (prosinec, leden, únor), hotely rezervujte klidně půl roku dopředu, pokud můžete. S blížícím se datem příjezdu ceny rychle porostou.

Chystáš se do Sydney?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Sydney. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.