Průvodce státem
Belize
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Belize

Projížďky na kole a na koni

Belize je vzhledem ke své kouzelné přírodě a příjemnému podnebí ideálním místem pro ty, kteří chtějí prožít svojí dovolenou aktivně. Například v oblasti Cayo Distrikt stačí nasednout na koně a můžete prakticky ihned vyrazit do přírody. S modernizací cest v zemi se stává Belize stále více oblíbenějším cílem také pro ty, kteří si chtějí exotickou destinaci projet na kole. Cyklisty lákájí především relativně malé vzdálenosti mezi jednotlivými památkami a poměrně klidná doprava.

Pozorování ptactva

Ruku v ruce s pracovními stresy stále více roste poptávka po útěku do přírody spojená s pozorováním ptactva, které rychle a účině regeneruje unavený mozek. V Belize se nachází takové množství ptactva, že můžete tuhle aktivitu podnikat prakticky všude.

Tukan Aracari

Kajaking/kánoing

Dalšími velice oblíbenými a relativně levnými aktivitami je kajaking, kánoing a nové také sjíždění řek na nafukovacích kruzích. Zábavné jízdy bývají mnohdy spojené i s prohlídkami jeskyní, které jsou kruhům přizpůsobené. Pohled z vody na divokou přírodu je dokonalým mixem přírodního dobrodružství a dokonalé relaxace, drobné peřeje a neznalost terénu před vámi udělá z této cesty neobyčejné dobrodružství, na nějž budete ještě dlouho vzpomínat.

Windsurfing

Od února do června nabízí počasí na hlavních ostrovech vyhovující vítr také pro oblíbený windsurfing. Vzhledem k tomu, že belizské pobřeží chrání Bariérový útes Belize, je tato oblast ideální i pro začátečníky, kteří se mohou za pohodové atmosféry naučit základy, které později zúročí na jiných místech. Ideálním místem je opět Hopkins, který nabízí málo turistů, rozumné ceny a především přátelský přístup.

Po stopách tajemné mayské civilizace

Toužíte poznat skutečnou karibskou zemi, v níž převládá divoká, leč překrásná příroda? Pak by vaše kroky měly směřovat do středoamerického Belize. Že vám tento název nic neříká? Pokračujte dále a prozradíme vám více.

Jihovýchodně od poloostrova Yucatán, mezi Mexikem a Guatemalou, leží nezávislý stát Belize s hlavním městem Belmopan. Belize, do roku 1973 známé jako Britský Honduras, je nejméně lidnatou zemí Střední Ameriky a se svými zhruba 321.000 obyvateli a rozlohou naší Moravy představuje ve Střední Americe skutečný unikát. Jeho pobřeží je totiž lemováno druhým největším korálovým útesem na světě (prvenství má Velký bariérový útes u Austrálie).

Ptáte se, proč byste měli vyrazit právě sem? Belize, jakožto jediný anglicky mluvící stát Střední Ameriky, láká turisty na téměř neporušené životní prostředí, kilometry nádherných pláží nabízejících nezapomenutelné zážitky spojené s potápěním či rybařením a zachovalé památky mayské civilizace vyčnívajícící nad džunglí. Mnohotvárná krajina je  jen malou ukázkou toho, co může Belize skutečně nabídnout.

Průvodce pro tebe napsal Veronika Čermáková
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu do Belize s platným pasem.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Během letních měsíců panuje období večerních dešťů.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x do roka a ušetříš cca 42 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu