Belize
Belize

Co dělat v Belize

Projížďky na kole a na koni

Belize je vzhledem ke své kouzelné přírodě a příjemnému podnebí ideálním místem pro ty, kteří chtějí prožít svojí dovolenou aktivně. Například v oblasti Cayo Distrikt stačí nasednout na koně a můžete prakticky ihned vyrazit do přírody. S modernizací cest v zemi se stává Belize stále více oblíbenějším cílem také pro ty, kteří si chtějí exotickou destinaci projet na kole. Cyklisty lákájí především relativně malé vzdálenosti mezi jednotlivými památkami a poměrně klidná doprava.

Pozorování ptactva

Ruku v ruce s pracovními stresy stále více roste poptávka po útěku do přírody spojená s pozorováním ptactva, které rychle a účině regeneruje unavený mozek. V Belize se nachází takové množství ptactva, že můžete tuhle aktivitu podnikat prakticky všude.

Kajaking/kánoing

Dalšími velice oblíbenými a relativně levnými aktivitami je kajaking, kánoing a nové také sjíždění řek na nafukovacích kruzích. Zábavné jízdy bývají mnohdy spojené i s prohlídkami jeskyní, které jsou kruhům přizpůsobené. Pohled z vody na divokou přírodu je dokonalým mixem přírodního dobrodružství a dokonalé relaxace, drobné peřeje a neznalost terénu před vámi udělá z této cesty neobyčejné dobrodružství, na nějž budete ještě dlouho vzpomínat.

Windsurfing

Od února do června nabízí počasí na hlavních ostrovech vyhovující vítr také pro oblíbený windsurfing. Vzhledem k tomu, že belizské pobřeží chrání Bariérový útes Belize, je tato oblast ideální i pro začátečníky, kteří se mohou za pohodové atmosféry naučit základy, které později zúročí na jiných místech. Ideálním místem je opět Hopkins, který nabízí málo turistů, rozumné ceny a především přátelský přístup.

Chystáš se do Belize?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.