Belize

Víza do Belize

Vízum

Pro občany ČR platí bezvízový styk pro pobyt do 30 dnů od prvního vstupu na území země, pokud se nejedná o výdělečnou činnost či studijní pobyt. O prodloužení pobytu nad 30 dnů lze požádat příslušné imigrační úřady přímo v Belize.

Další dokumenty

Při vstupu do Belize je vyžadován cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců. Migrační úředníci po vás mohou požadovat, abyste jakožto turista prokázal dostatečné finanční prostředky na pobyt v Belize ve výši 30 USD/den, adresu hotelu a zpáteční letenku/jízdenku nebo prostředky na zpáteční cestu. Doporučuje se proto předkládat platnou kreditní kartu, která je při vstupu do země akceptována. Překročení povolené délky pobytu je pokutováno částkou 1.000 BZD.

Při cestě automobilem nebo jiným motorovým vozidlem je vyžadován řidičský průkaz, doklad o vlastnictví automobilu či motorového vozidla a doklad o pojištění vozidla (může být zakoupen na hraničním přechodu při vstupu do země).

Stejně jako ve většině zemí se platí odletová taxa ve výši 37,50 BZD, poplatek může být již zahrnut v ceně letenky.

Očkování

Žloutenka A, B, břišní tyfus.

Celní předpisy

Dovoz a vývoz střelných zbraní a předkolumbovských památek podléhá přísné kontrole celních orgánů. Speciální předpisy se vztahují na dovoz a vývoz rostlin a zvířat.

Od cla je osvobozeno zboží, které nemá obchodní charakter a je vzhledem k druhu a množství určeno k uspokojování osobních potřeb cestujícího vyjma zboží pro obchodní účely. Bezcelně lze dovézt například 1 litr alkoholu nebo vína, 250 g tabáku, 50 doutníků nebo 200 cigaret.

Chystáš se do Belize?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.