Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Belize

Vízum

Pro občany ČR platí bezvízový styk pro pobyt do 30 dnů od prvního vstupu na území země, pokud se nejedná o výdělečnou činnost či studijní pobyt. O prodloužení pobytu nad 30 dnů lze požádat příslušné imigrační úřady přímo v Belize.

Další dokumenty

Při vstupu do Belize je vyžadován cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců. Migrační úředníci po vás mohou požadovat, abyste jakožto turista prokázal dostatečné finanční prostředky na pobyt v Belize ve výši 30 USD/den, adresu hotelu a zpáteční letenku/jízdenku nebo prostředky na zpáteční cestu. Doporučuje se proto předkládat platnou kreditní kartu, která je při vstupu do země akceptována. Překročení povolené délky pobytu je pokutováno částkou 1.000 BZD.

Při cestě automobilem nebo jiným motorovým vozidlem je vyžadován řidičský průkaz, doklad o vlastnictví automobilu či motorového vozidla a doklad o pojištění vozidla (může být zakoupen na hraničním přechodu při vstupu do země).

Stejně jako ve většině zemí se platí odletová taxa ve výši 37,50 BZD, poplatek může být již zahrnut v ceně letenky.

Očkování

Žloutenka A, B, břišní tyfus.

Celní předpisy

Dovoz a vývoz střelných zbraní a předkolumbovských památek podléhá přísné kontrole celních orgánů. Speciální předpisy se vztahují na dovoz a vývoz rostlin a zvířat.

Od cla je osvobozeno zboží, které nemá obchodní charakter a je vzhledem k druhu a množství určeno k uspokojování osobních potřeb cestujícího vyjma zboží pro obchodní účely. Bezcelně lze dovézt například 1 litr alkoholu nebo vína, 250 g tabáku, 50 doutníků nebo 200 cigaret.

Po stopách tajemné mayské civilizace

Toužíte poznat skutečnou karibskou zemi, v níž převládá divoká, leč překrásná příroda? Pak by vaše kroky měly směřovat do středoamerického Belize. Že vám tento název nic neříká? Pokračujte dále a prozradíme vám více.

Jihovýchodně od poloostrova Yucatán, mezi Mexikem a Guatemalou, leží nezávislý stát Belize s hlavním městem Belmopan. Belize, do roku 1973 známé jako Britský Honduras, je nejméně lidnatou zemí Střední Ameriky a se svými zhruba 321.000 obyvateli a rozlohou naší Moravy představuje ve Střední Americe skutečný unikát. Jeho pobřeží je totiž lemováno druhým největším korálovým útesem na světě (prvenství má Velký bariérový útes u Austrálie).

Ptáte se, proč byste měli vyrazit právě sem? Belize, jakožto jediný anglicky mluvící stát Střední Ameriky, láká turisty na téměř neporušené životní prostředí, kilometry nádherných pláží nabízejících nezapomenutelné zážitky spojené s potápěním či rybařením a zachovalé památky mayské civilizace vyčnívajícící nad džunglí. Mnohotvárná krajina je  jen malou ukázkou toho, co může Belize skutečně nabídnout.

Průvodce pro tebe napsal Veronika Čermáková
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu do Belize s platným pasem.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Během letních měsíců panuje období večerních dešťů.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x do roka a ušetříš cca 42 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu