Průvodce státem
Belize
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Belize

Zdraví

Při návštěvě Belize mějte na paměti, že se stále jedná o zemi třetího světa, proto je důležité pít pouze balenou vodu a být více opatrní, co se jídla týče. Pokud jde o zdravotní situaci v zemi, v pralesních oblastech se vyskytují některé tropické nemoci přenášené komáry (dengue či malárie). Kromě jiných medikamentů doporučujeme přibalit i léky proti zažívacím obtížím, opalovací krémy s vyšším ochranným faktorem a repelenty.

Kriminalita

Pokud se chystáte do Belize, připravte se na to, že vás část lidí bude od této cesty odrazovat kvůli vysoké míře kriminality. V Belize je však relativně bezpečno, ačkoli stejně jako všude jinde na světě je nejlepší používat zdravý rozum: Dávat si pozor na dražší věci a peníze, nepohybovat se v noci v temných uličkách, vyhnout se užívání drog. Za nejnebezpečnější část Belize je povážováno město Belize City, které bohužel trpí syndromem velkých latinsko-amerických měst a je poněkud divočejší (bezdomovci, drogově závislí, zloději). Snažte se si cestu naplánovat tak, abyste sem nedojeli v noci. I když opatrnosti není nikdy dost, nemusíte se ničeho obávat, problémy se málokdy objeví, v regionu Střední Ameriky patří Belize k nejbezpečnějším zemím.

Riziko katastrof

Pobřeží je často sužováno hurikány a jeden z nejničivějších přišel v roce 1961, kdy bylo téměř zničeno Belize City. Vážné následky měl i hurikán v roce 1978, v roce 2000 a 2001 zase udeřily hurikány Keith a Iris.

Důležité kontakty

 • Hasiči: 911 
 • Policie: 911 

Honorární konzulát Belize v České republice

 • Konzulát Belize
 • Karmelitská 21
 • Praha 1 – Malá Strana
 • Tel/fax: 00420-257 532 263
 • E-mail: consulate.belize@atlas.cz

Honorární konzulát České republiky v Belize

 • 6 Westby Street, Orange Walk Town 
 • P. O.Box 164
 • tel: 00501/322 22 25, 322 33 73 
 • fax: 00501/322 25 28 
 • e-mail: belize@honorary.mzv.cz

Po stopách tajemné mayské civilizace

Toužíte poznat skutečnou karibskou zemi, v níž převládá divoká, leč překrásná příroda? Pak by vaše kroky měly směřovat do středoamerického Belize. Že vám tento název nic neříká? Pokračujte dále a prozradíme vám více.

Jihovýchodně od poloostrova Yucatán, mezi Mexikem a Guatemalou, leží nezávislý stát Belize s hlavním městem Belmopan. Belize, do roku 1973 známé jako Britský Honduras, je nejméně lidnatou zemí Střední Ameriky a se svými zhruba 321.000 obyvateli a rozlohou naší Moravy představuje ve Střední Americe skutečný unikát. Jeho pobřeží je totiž lemováno druhým největším korálovým útesem na světě (prvenství má Velký bariérový útes u Austrálie).

Ptáte se, proč byste měli vyrazit právě sem? Belize, jakožto jediný anglicky mluvící stát Střední Ameriky, láká turisty na téměř neporušené životní prostředí, kilometry nádherných pláží nabízejících nezapomenutelné zážitky spojené s potápěním či rybařením a zachovalé památky mayské civilizace vyčnívajícící nad džunglí. Mnohotvárná krajina je  jen malou ukázkou toho, co může Belize skutečně nabídnout.

Průvodce pro tebe napsal Veronika Čermáková
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu do Belize s platným pasem.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Během letních měsíců panuje období večerních dešťů.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x do roka a ušetříš cca 42 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu