Belize
Belize

7 míst co vidět v Belize

Belize Barrier Reef

Belize Barrier Reef

Belize má výborné podmínky pro milovníky šnorchlování a potápění. Jednu z dominant Belize představuje druhý největší korálový útes na světě, který se táhne v délce 300 kilometrů. Tato největší přírodní památka nazývaná „Bariéra Belize“ si pro svou jedinečnost vysloužila i zápis na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO.

Důkazem unikátnosti tohoto místa jsou také živočichové, jichž zde žije zhruba 600 druhů. Součástí rozlehlého korálového systému je i Great Blue Hole neboli velká modrá jáma, která má téměř dokonalý kruhový půdorys a je obklopena úzkým pásem pevniny. Jedná se o závrt krasového původu, který vznikal rozpouštěním vápenaté horniny. Rozhodně sem doporučujeme vyjet se potápět nebo alespoň šnorchlovat.

Místní profíci dost dobře vědí, jak snadno přilákat rejnoky či hnědé žraloky, takže jich kolem vás poplave opravdu hodně a věřte, že ten zážitek za to rozhodně stojí! Říkáte si: „Proboha, potápět se mezi žraloky?“ Ale nemusíte mít strach, tento druh sice vypadá hrozivě, a i když dorůstá do délky kolem 8–18 metrů, pro člověka nepředstavuje nebezpečí. Živí se hlavně malými rybami a planktonem.

Dalším úžasným místem na šnorchlování je mořská rezervace Hol Chan Marine Reserve. I zde si můžete užít plavání mezi žraloky, rejnoky, želvami, kouzelnými korály a desítkami dalších ryb, jejichž pozorování vám odhalí svět, který jste dosud ve volné přírodě nespatřili.

Chystáš se do Belize?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.