Minské brány

Co dělat v Minsku

Minsk je tak trochu divné a ponuré město. Příliš od něho nečekejte, ale pokud máte volný víkend v kalendáři a opravdu už nevíte kudy kam, vydejte se sem. Užijete si spoustu klidných procházek, kdy ani v samotném centru města vám nebude dělat společnost více jak desítka Bělorusů, natož turistů.

Odpočinek v parcích

V Minsku je nespočet travnatých ploch, které jsou celoročně pečlivě udržovány, a tak není problém si během letních a slunných dní odpočinout na trávě ve stínu korun stromů. Mezi nejznámější patří park Janki Kupaly, Gorky, Chelyuskinites a spoustu dalších parků či zahrad.

Procházka podél řeky Svislač

Od Trojického předměstí podél ostrova Slz až k Velkému vlasteneckému válečnému muzeu vede podél řeky Svislač stezka pro pěší a cyklisty, která místy lemuje přilehlé parky. Vyměňte na chvíli rozpálené betonové a asfaltové bulváry za příjemnou cestu městskou přírodou.

Výlet na Stalinovu Linii

Menší venkovní muzeum nabídne desítku historických vojenských strojů od raket, přes letadla, vrtulníky až po tanky, obrněné vozy i lokomotivu. Součástí jsou bunkry a opevnění včetně zákopů. Více na stalin-line.by.

Vydejte se sem tak na 2–3 hodinky včetně cesty z Minsku. Každých 10–15 minut odjíždí maršrutky do Molovčenka z autobusového nádražní na jižní straně vlakového nádraží. Jedná se o maršruktu číslo 700, ale i o mnoho soukromníků jedoucí na stejné trase.

Jízdenka stojí 2,50 BYN a vstup na Linii 14 BYN. Vzhledem k 30minutové době jízdy lze doporučit jen vášnivým obdivovatelům vojenské historie.

Chystáš se do Minsku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.