Zavřít boční panel

Ubytování v Minsku

Lokality

Minsk je malé a kompaktní město. Není nutné ho rozdělovat do lokalit či oblastí, neboť se vše nutné odehrává podél avenue Nezávislosti, hlavního nádraží a Nemigy, kde je taktéž největší koncentrace všech hotelů a vzdálenosti mezi nimi nepředstavují více jak 15 minut chůze.

Tip na hotel: doporučit můžeme hotel střední kategorie 3* Hampton by Hilton Minsk City Center na jižní straně hlavního nádraží. Při ceně okolo 1.500 Kč za pokoj a noc získáte moderní ubytování, jehož součástí je i dobrý snídaňový bufet.

Ceny

Běžné hotely standardní kvality v Minsku seženete okolo 1.000 Kč. Většina kapacit je nabízena v rámci „rodinných“ hotelů a menších hotelů s nejrůznějšími kvalitami. Dražší 5* a 4* varianty se pohybují od 1.700 do 2.500 Kč za noc u nadnárodních řetězců jako je Hilton, Marriott či Mercure.

Apartmány a menší byty si pronajmete skrze Airbnb za 600–800 Kč na noc.

Vyhledej si svůj hotel v Minsku. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Hlavní město Běloruska, které bylo během druhé světové války téměř zničeno a vyhlazeno, se následně proměnilo v místo širokých a nekonečných bulvárů zaplněných monotónními budovami ve stylu stalinistického empíru neboli sovětského neoklasicismu. Město křižuje řeka Svislač, podél níž se nachází desítka rozlehlých parků a zahrad a napříč městem najdete desítky, ne-li stovky památníků připomínajících oběti během druhé světové války.

Pokud byste čekali komunistický skanzen, jste na omylu. Minsk je moderní metropole, která jen žije jiným rytmem – pozvolnějším se ztrátou osobnosti.

Ulice jsou prázdné, což jen zdůrazňuje jejich mohutnost. Víc než za městskou turistikou se sem vydejte za nechvalnou historií.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
1–2 dny
Hlavní lokality projdete během jediného dne, neplánujte zbytečně víc.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Jaro–podzim
Největší krása se ukrývá v zelených parcích a zahradách.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Tolik stojí přímé lety s Belavia. V akcích bývají za polovic.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 26 dny
Navrhni úpravu