9 míst, která doporučujeme v Bolívii navštívit

Salar de Uyuni

Salar de Uyuni

Salar de Uyuni a Přírodní rezervace Eduardo Avaroa – legendární solná pláň a liduprázdné krajiny jihozápadní Bolívie jsou pro mnohé hlavním důvodem návštěvy státu. Lze spojit s přejezdem z/do Chile skrz San Pedro de Atacama.

Zobrazit popis
Isla del Sol

Isla del Sol

Nádherný ostrov na jezeře Titicaca, který byl posvátný pro inckou říši i posvátný zůstává i pro současné andské národy, které zde slaví například ajmarský nový rok (21. června).

Zobrazit popis
Condoriri

Condoriri

Trekking inckých stezek, poblíž masivu Condoriri či takřka kdekoli v Bolívii, musíte absolvovat i pokud chození po horách neholdujete. Litovat nebudete.

Zobrazit popis
Tiwanaku

Tiwanaku

Tiwanaku či Tihuanacu – sídlo starodávné předincké kultury dvě hodiny cesty od La Pazu představuje největší bolivijskou archeologickou památku.

Zobrazit popis
Cesta smrti

Cesta smrti

Cesta smrti aka World’s Most Dangerous Road – sjezd na horských kolech z okolí La Pazu po strmých svazích And až do nižších horských údolí.

Zobrazit popis
Potosí

Doly v Potosí

Prohlídka dolů pod Cerro Rico v Potosí – půldenní prohlídka staletí starých dolů, v nichž se dodnes kutá, je asi nejadrenalinovějším zážitkem, který v Bolívii zažijete.

Zobrazit popis
Toro Toro

Národní park Toro Toro

Národní park Toro Toro je špatně dostupný, avšak nádherný národní park poblíž Cochabamby, jehož dominantami jsou zvláštně tvarované hory, hluboký dechberoucí kaňon, adrenalinová prohlídka zdejší jeskyně, skalní město či stovky dochovaných dinosauřích stop.

Zobrazit popis
Tarija

Tarija

Vinařská oblast v okolí města Tarija – věřte tomu, nebo ne, i Bolívie má svou vinařskou oblast se spoustou vinařství, která lze osobně navštívit.

Zobrazit popis
Jeuitské mise

Okruh jezuitských misií

Okruh jezuitských misií – v nekonečné křovinaté pláni východní Bolívie se nachází několik osobitých jezuitských misií, které působí jako nepatřičný kus Evropy kdesi uprostřed Nového světa. Navíc se podobají jedna druhé jako vejce vejci.

Zobrazit popis
Avatar uživatele Jan Nohovec
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu