Bolívie, to není zapadákov

Bolívie (španělsky plným názvem Estado Plurinacional de Bolivia) leží svou západní polovinou v hornatých Andách a východní polovinou v křovinatých rovinách ve středu Jižní Ameriky. Spolu s Paraguayí tvoří jediné dva státy kontinentu, které nemají přístup k moři. Sousedí s Peru, Chile, Argentinou, Paraguayí a Brazílií.

Bolívie je druhou nejchudší zemí kontinentu a všichni se tu řídí heslem: „Co můžeš udělat dnes, odlož na zítřek.“ Z toho důvodu tu mnoho turistů stráví jen pár dní, často na solné pláni Salar de Uyuni, čarokrásném ostrově Isla del Sol uprostřed jezera Titicaca či zlézáním relativně jednoduché šestitisícovky Huyana Potosí. Přesto toho tahle země venkovských balíků nabízí mnohem více a lze tu strávit i několik měsíců bez toho, aby člověku došly nové věci k objevování.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
duben - září
Nejvíce prší během zimy, tedy v prosinci až únoru.
Letenky od
22 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 35 %. Akční letenky do Bolívie
Průvodce pro tebe napsal Jan Nohovec

Praktické tipy před cestou do Bolívie

Salar de Uyuni
Co vidět v Bolívii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Bolívii

Mapa s místy co vidět a navštívit v Bolívii

Koka
Co dělat v Bolívii

Co dělat v Bolívii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Bolívie.

Počasí v Bolívii

Přehledně o počasí v Bolívii a teploty během roku. Kdy jet do Bolívie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Rozcestník Bolívie
Doprava v Bolívii

Jak se dopravovat a cestovat v Bolívii? Cestování v Bolívii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Bolivianos
Peníze a ceny v Bolívii

Čím platit v Bolívii a jaké jsou ceny? Místní měna je Bolivijský boliviano. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Bolívii?
Aktuální kurz 1 $b = 3.4 Kč

Milanesa
Jídlo v Bolívii

Co ochutnat v Bolívii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Bolívii a kde se stravovat.

Bolivijské ženy
Kultura a lidé v Bolívii

Jak se mluví v Bolívii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Bolívie a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Bolívii

Je Bolívie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Bolívii + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Bolívie

Je potřeba vízum a pas do Bolívie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Bolívie?

Další průvodce v Bolívii a okolí

Machu Picchu
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Peru
Průvodce zemí
Chile
Bienvenido, mi amigo!
Vítej, příteli!
Chile
Průvodce zemí
Argentina
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Argentina
Průvodce zemí
Pohled na Rio de Janeiro
Estamos ansiosos para você!
Těšíme se na tebe!
Brazílie
Průvodce zemí
Paraguay
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Paraguay
Průvodce zemí

Cestopisy z Bolívie od cestovatelů jako ty

Čtení na 2 minuty
Altiplanem na Salar de Uyuni.
Zbyněk Milfait 2021-04-17T19:06:18+02:00 0 komentářů
Bolívie 2020

Okouzlující krajinou, která inspirovala samotného Salvadora Dalího v jeho tvorbě.. Po třech týdnech potulkování po okolí San Pedro de Atacama v únoru 2020 předpověď počasí slibovala 4 takřka bezmračné dny v oblasti mezi San Pedro a Uyuni v Bolívii, tak nebylo nad čím váhat a bylo…

Čtení na 6 minut
Autem Jižní Amerikou
Avatar uživatele
Patrik Balcar 2020-01-28T11:07:25+01:00 9 komentářů
Jižní Amerika 2019

Během půl roku jsme projeli Jižní Ameriku křížem krážem autem, které jsme koupili v Kolumbii. V článku popisuji co a jak pro ty, kteří by chtěli podobnou cestu také uskutečnit. V červenci 2019 jsme přiletěli do Medellinu, Kolumbie. Měli jsme přitom plán projet velkou část Jižní Ameriky po zemi, ideálně autem, které si tu pořídíme. Nevěděli jsme ale, jestli to půjde a…

Avatar uživatele Jan Nohovec
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu