Průvodce státem
Botswana
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Botswaně

Mokoro

Nezapomenutelný trip hluboko do delty Okavanga na vydlabaných kánoích. Doporučujeme minimálně dvoudenní trip, kempuje se na jednom z ostrovů v deltě, s místním průvodcem (jedním z polerů) se podniká pěší safari, kdy poznáváte jak přírodu, tak i samotné žirafy, slony ale i lvy z jiné perspektivy – tváří v tvář. 

Let nad deltou Okavanga

Let nad absolutně decheberoucí krajinou jediné vnitrozemské delty. 45 nebo 60 minut nad unikátním ekosystémem, nad hlavami divoké zvěře.

Okavango z letadla

Safari na řece Chobe

3hodinová platba po řece Chobe. Při odpoledním safari jsou zaručené fantastická setkání se stovkami slonů, žiraf, zeber, antilop, predátorů, prasat, kteří se k řece chodí pravidelně napájet. Celou scénu exotického divadla doprovází hlasy mnoha druhů ptactva.

Návštěva domorodé vesnice kmene San

V dnešní době již málo etnik potkáte v tradičním oblečení provozujícím tradiční řemesla a život, vývoj zasáhl i Afriku a politické rozdělení jim omezilo původní kočovný život. Je možné navštívit tradiční vesnici (většinou nazývanou „Living museum“ – živé muzeum), kde vesničané představí své tradice. Od krátké návštěvy až po několikadenní pobyt, na němž vás zavedou do buše hledat obživu, vyrobíte si ruční nářadí a nástroje, uvaříte si jídlo z dostupných plodin a k tomu si večer u ohně zatancujete.

Rybaření

Pro nadšené rybáře je možné si domluvit rybářský trip do delty Okavanga nebo na řece Chobe

Trhy

I v Botswaně se aktivně obchoduje na trzích. Prodejci se spíše soustředí na výpěstky a případně čínské kýče, které zavalují Afriku. V turistických destinacích a velkých městech (Maun, Kasane, Gaborone, Francistown) si můžete vybrat i pěkný kousek z nabízených ručně vyráběných suvenýrů ze dřeva, proutí, železa i kůže.

Noční život

Botswana je jednou z bezpečných zemí. Možná hrozí setkání s kapsáři, ale jiné trable nejsou obvyklé. Sice nečekejte divoké zážitky ve víru nočního města, ale kde je rušný cestovní ruch, tam to také v noci žije. V místních barech si s vámi místní velice rádi připijí, a procvičí se v angličtině, kterou hovoří většina.

Návštěva malých měst a osad

Poslouží k doplnění zásob, občerstvení ale také nabízí pohled do každodenního života místních obyvatel.

Země zeber a fantastického safari

Romantická, drsná, divoká, krásná, rozmanitá, malebná, dobrodružná s fantastickým safari – tak by se dala ve zkratce popsat jedna z nejkrásnějších zemí Afriky. 

Vnitrozemský stát sousedí se Zambií, Zimbabwe, JAR a Namibií. Leží na jihu černého kontinentu na obratníku Kozoroha. Svou krajinou se od sousedních zemí liší, a tak je zajímavým okořeněním overland cesty ze západního na východní pobřeží. Botswana je lákavá především pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, požitek z jízdy v hlubokém písku či po škvárových pistách. Divoké národní parky, neoplocené kempy, volně se pohybující exotická zvěř a unikátní přírodní krásy pohltí každou duši. 

Neváhejte a vydejte se zažít nezapomenutelné safari, slony promenádující se kolem vašeho auta, lvy očuchávající váš stan postavený kdesi uprostřed africké buše nebo se zkuste na kánoích mokoro doplavit daleko do unikátního ekosystému delty řeky Okavango či se toulat v solných pánvích mezi gigantickými stromy baobaby. V zemi, kde žijí pouhé 2 miliony obyvatel, nehledejte moc kulturně etnického vyžití, zato svobody v dechberoucí krajině si užijete víc než dost a na půdu diamantové země se budete chtít kdykoli vrátit.

Průvodce pro tebe napsal andyka divokaafrika
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben – září
Rozmanité počasí v průběhu roku dopřeje různým aktivitám.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 5x do roka a ušetříš cca 43 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu