Mokoro

Nezapomenutelný trip hluboko do delty Okavanga na vydlabaných kánoích. Doporučujeme minimálně dvoudenní trip, kempuje se na jednom z ostrovů v deltě, s místním průvodcem (jedním z polerů) se podniká pěší safari, kdy poznáváte jak přírodu, tak i samotné žirafy, slony ale i lvy z jiné perspektivy – tváří v tvář. 

Let nad deltou Okavanga

Let nad absolutně decheberoucí krajinou jediné vnitrozemské delty. 45 nebo 60 minut nad unikátním ekosystémem, nad hlavami divoké zvěře.

Okavango z letadla

Safari na řece Chobe

3hodinová platba po řece Chobe. Při odpoledním safari jsou zaručené fantastická setkání se stovkami slonů, žiraf, zeber, antilop, predátorů, prasat, kteří se k řece chodí pravidelně napájet. Celou scénu exotického divadla doprovází hlasy mnoha druhů ptactva.

Návštěva domorodé vesnice kmene San

V dnešní době již málo etnik potkáte v tradičním oblečení provozujícím tradiční řemesla a život, vývoj zasáhl i Afriku a politické rozdělení jim omezilo původní kočovný život. Je možné navštívit tradiční vesnici (většinou nazývanou „Living museum“ – živé muzeum), kde vesničané představí své tradice. Od krátké návštěvy až po několikadenní pobyt, na němž vás zavedou do buše hledat obživu, vyrobíte si ruční nářadí a nástroje, uvaříte si jídlo z dostupných plodin a k tomu si večer u ohně zatancujete.

Rybaření

Pro nadšené rybáře je možné si domluvit rybářský trip do delty Okavanga nebo na řece Chobe

Trhy

I v Botswaně se aktivně obchoduje na trzích. Prodejci se spíše soustředí na výpěstky a případně čínské kýče, které zavalují Afriku. V turistických destinacích a velkých městech (Maun, Kasane, Gaborone, Francistown) si můžete vybrat i pěkný kousek z nabízených ručně vyráběných suvenýrů ze dřeva, proutí, železa i kůže.

Noční život

Botswana je jednou z bezpečných zemí. Možná hrozí setkání s kapsáři, ale jiné trable nejsou obvyklé. Sice nečekejte divoké zážitky ve víru nočního města, ale kde je rušný cestovní ruch, tam to také v noci žije. V místních barech si s vámi místní velice rádi připijí, a procvičí se v angličtině, kterou hovoří většina.

Návštěva malých měst a osad

Poslouží k doplnění zásob, občerstvení ale také nabízí pohled do každodenního života místních obyvatel.

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu