Bostwana
Botswana

Co dělat v Botswaně

Mokoro

Nezapomenutelný trip hluboko do delty Okavanga na vydlabaných kánoích. Doporučujeme minimálně dvoudenní trip, kempuje se na jednom z ostrovů v deltě, s místním průvodcem (jedním z polerů) se podniká pěší safari, kdy poznáváte jak přírodu, tak i samotné žirafy, slony ale i lvy z jiné perspektivy – tváří v tvář. 

Let nad deltou Okavanga

Let nad absolutně decheberoucí krajinou jediné vnitrozemské delty. 45 nebo 60 minut nad unikátním ekosystémem, nad hlavami divoké zvěře.

Safari na řece Chobe

3hodinová platba po řece Chobe. Při odpoledním safari jsou zaručené fantastická setkání se stovkami slonů, žiraf, zeber, antilop, predátorů, prasat, kteří se k řece chodí pravidelně napájet. Celou scénu exotického divadla doprovází hlasy mnoha druhů ptactva.

Návštěva domorodé vesnice kmene San

V dnešní době již málo etnik potkáte v tradičním oblečení provozujícím tradiční řemesla a život, vývoj zasáhl i Afriku a politické rozdělení jim omezilo původní kočovný život. Je možné navštívit tradiční vesnici (většinou nazývanou „Living museum“ – živé muzeum), kde vesničané představí své tradice. Od krátké návštěvy až po několikadenní pobyt, na němž vás zavedou do buše hledat obživu, vyrobíte si ruční nářadí a nástroje, uvaříte si jídlo z dostupných plodin a k tomu si večer u ohně zatancujete.

Rybaření

Pro nadšené rybáře je možné si domluvit rybářský trip do delty Okavanga nebo na řece Chobe

Trhy

I v Botswaně se aktivně obchoduje na trzích. Prodejci se spíše soustředí na výpěstky a případně čínské kýče, které zavalují Afriku. V turistických destinacích a velkých městech (Maun, Kasane, Gaborone, Francistown) si můžete vybrat i pěkný kousek z nabízených ručně vyráběných suvenýrů ze dřeva, proutí, železa i kůže.

Noční život

Botswana je jednou z bezpečných zemí. Možná hrozí setkání s kapsáři, ale jiné trable nejsou obvyklé. Sice nečekejte divoké zážitky ve víru nočního města, ale kde je rušný cestovní ruch, tam to také v noci žije. V místních barech si s vámi místní velice rádi připijí, a procvičí se v angličtině, kterou hovoří většina.

Návštěva malých měst a osad

Poslouží k doplnění zásob, občerstvení ale také nabízí pohled do každodenního života místních obyvatel.

Chystáš se do Botswany?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.