Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Gaborone
Počasí v hlavním městě

26 °C

25 °C

24 °C

21 °C

17 °C

14 °C

14 °C

17 °C

21 °C

24 °C

24 °C

25 °C

Počasí v Botswaně

Botswana má typické jihoafrické klima. Prší zde méně než v zemích více na východ. Období dešťů je od prosince do března, ale možné jsou i deště v dubnu s nejnižšími teplotami 20 °C. Duben a květen jsou příjemné měsíce, vše se zelená ale na mnoha místech mohou stále být povodně a zaplavené cesty jako následek dešťů. Teploty jsou mírné. Červen až srpen je období sucha, denní teploty nejsou tak vysoké a noční v pouštních oblastech mohou klesnout až pod bod mrazu. V těchto měsících se Botswana těší hlavní sezoně. Září se začíná výrazněji oteplovat, denní teploty mohou dosáhnout až ke 30 °C. Říjen a listopad jsou nejteplejší měsíce, teploty mohou přesáhnout 35 °C, začíná období dešťů.

 

Teploty a klima v severní části Botswany (Okavango, Chobe) se může výrazně lišit od jižní pouštní oblasti. 

Kdy jet do Botswany

Každé období má něco do sebe a každé období má svá pro a proti. Po období dešťů je krajina zelená, kvete, rodí se mláďata, teploty jsou stabilnější bez výraznějších výkyvů. Ale je větší pravděpodobnost, že budete muset uzpůsobit itinerář, neboť se na některá místa z důvodu záplav nedostanete. Okavango, Moremi, některé úseky NP Chobe, solné pánve a NP Magkadigkadi, Xai a Centrální Kalahari budou neprůjezdné nebo jen pro zkušené offroadové řidiče. 

Období dešťů je mimo sezonu, některá turistická centra jsou mimo provoz, teploty jsou výrazně vyšší. Ceny mohou být nižší, minimum turistů, zvěř je hůře pozorovatelná.

Období sucha je hlavní sezonou, všechny aktivity a turistická střediska fungují, teploty přiměřené, průjezdné jsou všechny oblasti, zvěř se stahuje k napajedlům. Ceny jsou vyšší, některé aktivity, pronájem vozu a ubytování, je třeba rezervovat s předstihem (nejen Evropa, ale i JAR má hlavní prázdniny a Jihoafričani vyráží na výlety do sousedních zemí).

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu