Země zeber a fantastického safari

Romantická, drsná, divoká, krásná, rozmanitá, malebná, dobrodružná s fantastickým safari – tak by se dala ve zkratce popsat jedna z nejkrásnějších zemí Afriky. 

Vnitrozemský stát sousedí se Zambií, Zimbabwe, JAR a Namibií. Leží na jihu černého kontinentu na obratníku Kozoroha. Svou krajinou se od sousedních zemí liší, a tak je zajímavým okořeněním overland cesty ze západního na východní pobřeží. Botswana je lákavá především pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, požitek z jízdy v hlubokém písku či po škvárových pistách. Divoké národní parky, neoplocené kempy, volně se pohybující exotická zvěř a unikátní přírodní krásy pohltí každou duši. 

Neváhejte a vydejte se zažít nezapomenutelné safari, slony promenádující se kolem vašeho auta, lvy očuchávající váš stan postavený kdesi uprostřed africké buše nebo se zkuste na kánoích mokoro doplavit daleko do unikátního ekosystému delty řeky Okavango či se toulat v solných pánvích mezi gigantickými stromy baobaby. V zemi, kde žijí pouhé 2 miliony obyvatel, nehledejte moc kulturně etnického vyžití, zato svobody v dechberoucí krajině si užijete víc než dost a na půdu diamantové země se budete chtít kdykoli vrátit.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
duben – září
Rozmanité počasí v průběhu roku dopřeje různým aktivitám.
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 5x do roka a ušetříš cca 43 %. Akční letenky do Botswany
Průvodce pro tebe napsal Andrea Kaucká

Praktické tipy před cestou do Botswany

Chobe NP
Co vidět v Botswaně

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Botswaně

Mapa s místy co vidět a navštívit v Botswaně

Okavango z letadla
Co dělat v Botswaně

Co dělat v Botswaně a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Botswana.

Počasí v Botswaně

Přehledně o počasí v Botswaně a teploty během roku. Kdy jet do Botswany na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Letadlem na safari
Doprava v Botswaně

Jak se dopravovat a cestovat v Botswaně? Cestování v Botswaně letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Botswanské peníze
Peníze a ceny v Botswaně

Čím platit v Botswaně a jaké jsou ceny? Místní měna je Botswanská pula. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Botswaně?
Aktuální kurz 1 P = 1.93 Kč

Kaše
Jídlo v Botswaně

Co ochutnat v Botswaně a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Botswaně a kde se stravovat.

Safari turismus
Kultura a lidé v Botswaně

Jak se mluví v Botswaně? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Botswana a jakou má rozlohu?

Safari v Botswaně
Bezpečnost v Botswaně

Je Botswana bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Botswaně + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Botswany

Je potřeba vízum a pas do Botswany? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Botswany?

Další průvodce v Botswaně a okolí

Jižní Afrika
We are looking forward to you!
Těšíme se na tebe!
Jihoafrická republika
Průvodce zemí
Lesotho
Hi!
Ahoj!
Lesotho
Průvodce zemí
Zimbabwe
You will like it here!
Tady se ti bude líbit!
Zimbabwe
Průvodce zemí
Svazijsko
We are already waiting for you!
Už na tebe čekáme!
Svazijsko
Průvodce zemí
Mosambik
Estamos esperando por você!
Už na tebe čekáme!
Mosambik
Průvodce zemí

Cestopisy z Botswany od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 15 minut
Pět týdnů v Africe - část první
Avatar uživatele
Kateřina Piskačová 2019-11-06T00:25:45+01:00 0 komentářů
Botswana 2019

Botswana, země oslíků, krav, koz a nezkrocené divoké přírody. Země usměvavých a přátelských lidí, kde jsme si i pod stanem připadali jako doma. Všechno to začalo po našem loňském návratu z Jihoafrické republiky.  Myslela jsem si, že to je maximum, co z Afriky s přítelem uvidíme a začínala jsem se smiřovat s tím, že se můj velký dětský sen…

❤️ Oblíbené
Čtení na 5 minut
EXPEDICE NAMIBIA & BOTSWANA 2019
Avatar uživatele
Nikesss 2019-01-17T13:34:18+01:00 13 komentářů
Afrika 2019

Přípravy před cestou aneb už abychom tam byli. Všechno to začalo jako většina cestovatelských nápadů - v hospodě u piva :-). Vlastně mi bylo jen oznámeno, že jedu taky :-). Namibie byla můj velký sen, a tak mě ani nenapadlo, že bych nejela.…

📖 Inspirující
Čtení na 17 minut
Z JAR k Viktoriiným vodopádům přes Svazijsko, Botswanu, Zimbabwe a Zambii.
Avatar uživatele
rodik 2018-11-11T11:48:01+01:00 1 komentář
Afrika 2018

Měl to být roadtrip po Jihoafrické republice. Když jsem ale mrkl na mapu a pár cestopisů, neodolal jsem a cesta se protáhla přes Svazijsko, Botswanu, Zimbabwe a Zambii až k Viktoriiným vodopádům. . PřípravaNa svém "must see" cestovatelském seznamu jsem měl řadu pro mě doposud atraktivnějších zemí než JAR. To se změnilo, když se objevila akce na letenky za 3500 Kč do Johannesburgu s trasou přes…

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu