Pohled na Rio de Janeiro
Brazílie

Co dělat v Brazílii

Městská turistika

Kromě notoricky známého Rio de Janeira je v Brazílii ještě mnoho měst, které stojí za návštěvu. Jmenujme například Salvador de Bahia zapsaný na seznamu UNESCO nebo pulzující Sao Paulo, jedno z největších měst světa, které si sice asi nezamilujete na první pohled, ale pokud v něm strávíte více času, možná ho přeci jen vezmete na milost.

Pláže

Brazílie možná nepatří mezi top plážové destinace, ale rozhodně neprávem. Ikonická Copacabana v Riu je jen zlomkem z toho, co můžeme navštívit. Na samém jihu Brazílie se nachází Praia do Cassino soupeřící s délkou 250 km s bangladéšskou Cox’s Bazar o nejdelší pláž světa. V Brazílii najdeme i zákoutí, která by člověk řadil spíš někam do Karibiku, jen tu bude o poznání méně lidí. 

Dobrodružné výpravy

Největší deštný prales na světě je ideálním místem pro adrenalinové povahy. Vydat se můžete na plavbu po několika stovkách řekách, pěší túry za zvířaty i domorodci. Ideálními body pro pořádání výprav budou velká města na okraji džungle, především Manaus, Santarém, Porto Velho nebo Rio Branco.

Přírodní divy

Kromě již zmíněného amazonského pralesa se cestovatelé vydávají k úžasným vodopádům Iguacú na hranicích s Argentinou nebo k nejdelší řece na světě, Amazonce.

Karneval v Riu

Každoročně pořádaná týdenní událost je „must see“ každého milovníka tance, erotiky, energie a strhující atmosféry.

Architektura

Projekt umělého hlavního města vybudovaného v 60. letech na „zelené louce“ je architektonickým i urbanistickým experimentem, o kterém se píše v učebnicích. A stačí autem popojet o pár desítek kilometrů dál a rázem si budeme připadat, že jsme jeli i o pár desítek let zpět. Koloniální architektura, bílé nízké domky a kostelíky, tak vypadá velká část brazilského venkova.

Chystáš se do Brazílie?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.