Cestování Covid-19

Od 29.7. lze cestovat do Brazílie i za účelem turismu. Nutností je cestovní pojištění po celou dobu pobytu platné na území Brazílie.

Vzhledem k vysokému počtu nakažených nemocí Covid–19 nedoporučujeme cesty do Brazílie ani po rozvolnění podmínek.

Při návratu do ČR je nutná karanténa nebo podstoupení testu PCR. Aktuální informace na webu MZV.

Městská turistika

Kromě notoricky známého Rio de Janeira je v Brazílii ještě mnoho měst, které stojí za návštěvu. Jmenujme například Salvador de Bahia zapsaný na seznamu UNESCO nebo pulzující Sao Paulo, jedno z největších měst světa, které si sice asi nezamilujete na první pohled, ale pokud v něm strávíte více času, možná ho přeci jen vezmete na milost.

Pláže

Brazílie možná nepatří mezi top plážové destinace, ale rozhodně neprávem. Ikonická Copacabana v Riu je jen zlomkem z toho, co můžeme navštívit. Na samém jihu Brazílie se nachází Praia do Cassino soupeřící s délkou 250 km s bangladéšskou Cox’s Bazar o nejdelší pláž světa. V Brazílii najdeme i zákoutí, která by člověk řadil spíš někam do Karibiku, jen tu bude o poznání méně lidí. 

Dobrodružné výpravy

Největší deštný prales na světě je ideálním místem pro adrenalinové povahy. Vydat se můžete na plavbu po několika stovkách řekách, pěší túry za zvířaty i domorodci. Ideálními body pro pořádání výprav budou velká města na okraji džungle, především Manaus, Santarém, Porto Velho nebo Rio Branco.

Přírodní divy

Kromě již zmíněného amazonského pralesa se cestovatelé vydávají k úžasným vodopádům Iguacú na hranicích s Argentinou nebo k nejdelší řece na světě, Amazonce.

Karneval v Riu

Každoročně pořádaná týdenní událost je „must see“ každého milovníka tance, erotiky, energie a strhující atmosféry.

Architektura

Projekt umělého hlavního města vybudovaného v 60. letech na „zelené louce“ je architektonickým i urbanistickým experimentem, o kterém se píše v učebnicích. A stačí autem popojet o pár desítek kilometrů dál a rázem si budeme připadat, že jsme jeli i o pár desítek let zpět. Koloniální architektura, bílé nízké domky a kostelíky, tak vypadá velká část brazilského venkova.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu