Průvodce státem
Brazílie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Brazílii

Městská turistika

Kromě notoricky známého Rio de Janeira je v Brazílii ještě mnoho měst, které stojí za návštěvu. Jmenujme například Salvador de Bahia zapsaný na seznamu UNESCO nebo pulzující Sao Paulo, jedno z největších měst světa, které si sice asi nezamilujete na první pohled, ale pokud v něm strávíte více času, možná ho přeci jen vezmete na milost.

Pláže

Brazílie možná nepatří mezi top plážové destinace, ale rozhodně neprávem. Ikonická Copacabana v Riu je jen zlomkem z toho, co můžeme navštívit. Na samém jihu Brazílie se nachází Praia do Cassino soupeřící s délkou 250 km s bangladéšskou Cox’s Bazar o nejdelší pláž světa. V Brazílii najdeme i zákoutí, která by člověk řadil spíš někam do Karibiku, jen tu bude o poznání méně lidí. 

Dobrodružné výpravy

Největší deštný prales na světě je ideálním místem pro adrenalinové povahy. Vydat se můžete na plavbu po několika stovkách řekách, pěší túry za zvířaty i domorodci. Ideálními body pro pořádání výprav budou velká města na okraji džungle, především Manaus, Santarém, Porto Velho nebo Rio Branco.

Přírodní divy

Kromě již zmíněného amazonského pralesa se cestovatelé vydávají k úžasným vodopádům Iguacú na hranicích s Argentinou nebo k nejdelší řece na světě, Amazonce.

Amazonka

Karneval v Riu

Každoročně pořádaná týdenní událost je „must see“ každého milovníka tance, erotiky, energie a strhující atmosféry.

Architektura

Projekt umělého hlavního města vybudovaného v 60. letech na „zelené louce“ je architektonickým i urbanistickým experimentem, o kterém se píše v učebnicích. A stačí autem popojet o pár desítek kilometrů dál a rázem si budeme připadat, že jsme jeli i o pár desítek let zpět. Koloniální architektura, bílé nízké domky a kostelíky, tak vypadá velká část brazilského venkova.

Ve znamení samby, nekonečných pláží i pralesů

Zdaleka největší země celé Latinské Ameriky a jižní polokoule sousedí se všemi jihoamerickými státy kromě Chile a Ekvádoru.

Brazílie jakožto pátý největší stát na Zemi je vyhledávána turisty z celého světa pro svůj temperamentní a exotický nádech, celoročně příjemné počasí, nekonečné atlantické pláže, husté deštné amazonské pralesy, ale především kvůli ikonickému Riu de Janeiru, kde se člověk ani po týdnu nebude nudit. 

Snad kromě vysokohorské turistiky si v Brazílii přijde na své úplně každý. Milovník měst, kultury a historie, koupací typ, který si rád užívá slunečné dny na upravených plážích, nebo dobrodruh vydávající se do hloubi deštného pralesa.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Nejsnesitelněji od května do října, více deště a horka během léta.
Více o počasí
Letenky od
15 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 44 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu