Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Jihovýchod
Městská turistika v Riu, Sao Paulu nebo koupačka na Ilha Grande

30 °C

30 °C

29 °C

28 °C

26 °C

25 °C

25 °C

25 °C

25 °C

26 °C

27 °C

29 °C
Východ (Bahía, Ceará a spol.)
Ideální plážové destinace pro koupání v Atlantiku

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

29 °C

28 °C

27 °C

28 °C

28 °C

29 °C

30 °C

30 °C
Amazonie
Pro dobrodruhy - cesty do džungle a plavby po Amazonce

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

33 °C

33 °C

33 °C

32 °C

31 °C

Počasí v Brazílii

I když prakticky celou oblast Brazílie zasahuje teplé a vlhké tropické podnebí, mezi jednotlivými regiony a biotopy se najdou značné rozdíly. Obecně lze říct, že léto trvá od listopadu do března. 

Například oblast Bahia, Ceara nebo Pernambuco, kde se nachází hlavní plážové resorty, má příjemné podnebí po celý rok s teplotami v rozmezí 24–30 °C a žádným výrazným obdobím dešťů. 

Na úplném jihu Brazílie okolo města Porto Alegre jsou zimní teploty okolo 15 °C a může zde dokonce nasněžit. Naopak v Manausu, hlavním městě Amazonie, se teploty celoročně pohybují nad 30 °C a vlhkost zřídkakdy dosahuje hodnot nižších než 80 %. Deště jsou typické tropické. Mohutné a krátké srážky několikrát denně. Nejvhodnějším obdobím k návštěvě je červen až září, kdy prší o trochu méně, stejně alespoň jednou zmoknete.

Vnitrozemí Brazílie je sušší než zbytek země, teploty se ale pohybují pouze okolo 15–26 °C kvůli vyšší nadmořské výšce.

Kdy jet do Brazílie

Nejlepším obdobím k návštěvě Brazílie bude zima, tedy období od května do října. I když jsou teploty po celý den příjemné, je vhodné přibalit teplejší oblečení, noci bývají velmi chladné a teploty můžou klesnout i pod 10 °C. Pro cesty na samý jih Brazílie je naopak určitě vhodnější naše zima, tedy období zhruba od listopadu do února. Obecně je kvůli obrovské rozloze Brazílie značně obtížné určit jednu hlavní sezónu, skutečně záleží na konkrétním místě.

Naopak pokud vyrazíme v létě, tedy od listopadu do března, teplejší oblečení téměř jistě potřebovat nebudeme ani jednou. Pro návštěvu plážových destinací na severovýchodě je vhodný celý rok.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu