Cestování Covid-19

Turistické cesty pro cizince jsou do Brazílie zakázané a všechny mezinárodní lety zrušené. Aktuální informace na webu MZV.

Ve znamení samby, nekonečných pláží i pralesů

Zdaleka největší země celé Latinské Ameriky a jižní polokoule sousedí se všemi jihoamerickými státy kromě Chile a Ekvádoru.

Brazílie jakožto pátý největší stát na Zemi je vyhledávána turisty z celého světa pro svůj temperamentní a exotický nádech, celoročně příjemné počasí, nekonečné atlantické pláže, husté deštné amazonské pralesy, ale především kvůli ikonickému Riu de Janeiru, kde se člověk ani po týdnu nebude nudit. 

Snad kromě vysokohorské turistiky si v Brazílii přijde na své úplně každý. Milovník měst, kultury a historie, koupací typ, který si rád užívá slunečné dny na upravených plážích, nebo dobrodruh vydávající se do hloubi deštného pralesa.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
celoročně
Nejsnesitelněji od května do října, více deště a horka během léta.
Letenky od
15 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 44 %. Akční letenky do Brazílie
Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Praktické tipy před cestou do Brazílie

Rio de Janeiro
Co vidět v Brazílii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Brazílii

Mapa s místy co vidět a navštívit v Brazílii

Ipanema
Co dělat v Brazílii

Co dělat v Brazílii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Brazílie.

Počasí v Brazílii

Přehledně o počasí v Brazílii a teploty během roku. Kdy jet do Brazílie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Tramvaj v Rio de Janeiru
Doprava v Brazílii

Jak se dopravovat a cestovat v Brazílii? Cestování v Brazílii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Brazilský reál
Peníze a ceny v Brazílii

Čím platit v Brazílii a jaké jsou ceny? Místní měna je Brazilský real. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Brazílii?
Aktuální kurz 1 R$ = 4.43 Kč

Feijoada
Jídlo v Brazílii

Co ochutnat v Brazílii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Brazílii a kde se stravovat.

Pohled na Amazonii
Kultura a lidé v Brazílii

Jak se mluví v Brazílii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Brazílie a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Brazílii

Je Brazílie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Brazílii + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Brazílie

Je potřeba vízum a pas do Brazílie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Brazílie?

Další průvodce v Brazílii a okolí

Argentina
Hola!
Ahoj!
Argentina
Průvodce zemí
Paraguay
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Paraguay
Průvodce zemí
Uruguay
Hola!
Ahoj!
Uruguay
Průvodce zemí
Bolívie
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Bolívie
Průvodce zemí
Chile
Ya la espera de usted!
Už na tebe čekáme!
Chile
Průvodce zemí

Cestopisy z Brazílie od cestovatelů jako ty

Čtení na 1 minutu
Pěšky lesem na Corcovado (Socha Krista Vykupitele), Rio de Janeiro, Brazílie
Tomáš Urbaník 2020-06-25T18:56:17+02:00 0 komentářů
Brazílie 2018

Cestou přes les už lidi většinou nepřepadávají. Nejvyšší čas si cestu projít, dokud je to bezpečné. . Pokud jste v Riu, tak tam musíte. Řeč je o soše Krista, ikoně Ria de Janeira, jednom z nejznámějších míst Jižní Ameriky. Dostat se nahoru lze různě: autem, vlakem, nebo třeba pěšky. Ta poslední…

❤️ Oblíbené
Čtení na 11 minut
Autem po krásách Brazílie
Avatar uživatele
Anet.N. 2019-08-18T23:04:14+02:00 26 komentářů
Brazílie 2019

Přes národní parky až po pobřeží do Ria a zpět.... Proč právě Brazílie? Neměli jsme plán, jen pouze třítýdenní dovolenou a chuť poznat další zajímavou destinaci. Z Jižní Ameriky nás velmi okouzlila Kolumbie, tak jsme si řekli, že vyzkoušíme tentokrát…

😂 Vtipné
Čtení na 23 minut
Do nitra brazilského pralesa
Avatar uživatele
Duše 2019-01-01T22:37:35+01:00 15 komentářů
Jižní Amerika 2016

Sao Paulo, Intervales Park, Rio de Janeiro, vodopády Iguazu a romantický ostrov Ilha Grande na jeden zátah. S kamarády provozujeme rekreačně geocaching a na jednom srazu někdy zkraje roku 2015 jsme se rozhodli, že odlovíme poslední aktivní kešku typu APE, která se nachází v brazilském pralese nedaleko Sao…

Čtení na 17 minut
Brazílie 2014
Avatar uživatele
David Hosl 2018-10-06T12:46:23+02:00 0 komentářů
Brazílie 2014

Latino Americo... ve zkratce - nikam nespěchat, věřit, slavit, hrát fotbal, slunit se v tangách, tančit a nemluvit engliš. . ÚvodemZačátkem roku 2014 se obvyklí scénář s plánováním tripu jaksi přetočil. Tentokrát bylo jasné, kdo jede, ale nebylo jasné kam. Já měl v hlavě už pár let návštěvu Brazílie a dokonce už něco…

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu