Cestování Covid-19

Od 29.7. lze cestovat do Brazílie i za účelem turismu. Nutností je cestovní pojištění po celou dobu pobytu platné na území Brazílie. Test ani karanténa není nutná.

Vzhledem k vysokému počtu nakažených nemocí Covid–19 nedoporučujeme cesty do Brazílie ani po rozvolnění podmínek.

Při návratu do ČR je nutná karanténa nebo podstoupení testu PCR. Aktuální informace na webu MZV.

Brazilská kuchyně 

Jídlo v Brazílii je rozmanité a vynikající. Vyplatí se sem jet jenom kvůli němu. Hlavní ingredience typické brazilské kuchyně jsou hovězí, mořské plody, mnoho ovoce a hodně zeleniny. 

Národním jídlem je tzv. feijoada, což je dušené hovězí a vepřové maso většinou podávané s fazolemi a rýží.

Zůstaňme u první položky, a to hovězího masa. To je totiž velice kvalitní a taky neuvěřitelně dobré a je hlavní položkou tzv. churrasca. To je styl vaření, při němž se na vidlici napíchne kus masa a při grilování se postupně odkrajuje. Tento způsob určitě známe i z mnoha restaurací v Česku, v Praze například z Ambiente Brasileiro poblíž Staroměstského náměstí. 

Při pohledu na mapu nám musí být jasné, že jednou z hlavních položek místní kuchyně budou zcela jistě mořské a říční plody. Brazilci milují především krevety a mořské lososy.

Levnější a chudší kuchyně především na venkově obsahuje hodně kuřecího masa, zeleniny a manioku. Buďte si jistí, že i tato „chudší“ kuchyně rozhodně stojí za ochutnání. 

Brazilským národním nápojem je caipirinha připravovaná z třtinového rumu, limetek a cukru.

Pro milovníky piva se bude hodit informace, že klasické „jedno točené“ v Brazílii skoro nenajdete. Pivo se servíruje lahvové a mnohdy vychlazené tak, že v něm plavou kousky ledu. Je ale jednoduché si na chuť místního piva zvyknout a oblíbit si ji.

V Brazílii nepijte Coca-Colu, ale Guaranu! Tento nápoj se prodává pouze v Brazílii a Portugalsku a dá se přirovnat k peruánské Inka cole. 

Jak se stravovat jako místní 

Po celé Brazílii nalezneme restaurace zvané „churrascarias“, které jsou velmi oblíbené a rozšířené po celé zemi. Jsou to de facto místní fast foody, kde se připravují steaky na grilu a většinou fungují stylem „zaplať a sněz, co můžeš“. 

Oblíbené jsou také pouliční stánky s ovocem a zeleninou, kde připravují čerstvé džusy, nebo početné prodejny kokosů. 

Obvyklé ceny v restauracích 

Ceny jsou na obdobné úrovni jako v ČR, v některých oblastech výrazně vyšší, v některých naopak. 

V běžné restauraci zaplatíme za jídlo od 100 do 200 Kč, v churrascarii za „sněz, co můžeš“ maximálně 300 Kč, ale v méně turistických oblastech máme neomezené jídlo klidně za stovku. 

Ve stáncích rychlého občerstvení s místními produkty se dosyta najíme už za 70 Kč.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 21 dny
Navrhni úpravu