Zavřít boční panel

Aktivity v Černé Hoře

Pláže

Za koupáním v moři míří do Černé Hory většina cestovatelů. Pláží zde najdeme navzdory členitému pobřeží opravdu hodně a jsou překvapivě rozlehlé. Nejhezčí pláže jsou v Kotorské zátoce (boka Kotorská) nebo mezi městy Budva a Sutomore. Méně lidí pak bude směrem k albánským hranicím u města Ulcinj.

Horská turistika

O Černé Hoře se říká, že se zde horské túry provozují nejlépe z celého Balkánu. Na rozdíl od ostatních zemí je tady totiž poměrně hodně značených tras a docela dobrá infrastruktura. Pořád se ale místní horská turistika rozhodně nedá označit za masovou, takže pokud se vydáte do pohoří Durmitor nebo Prokletije, můžete si být jistí, že si užijete divokých horských scenerií a pustých oblastí bez hustého osídlení.

Rafting

Na úplném severu Černé Hory nedaleko hranic s Bosnou a Hercegovinou se nachází jeden z nejkrásnějších, nejdelších a nejhlubších kaňonů v Evropě, na jehož dně teče divoká řeka Tara. Pokud jste začátečníci a nikdy jste na raftu nebyli, nemusíte se obávat. V oblasti je několik firem specializujících se právě na vás, všechno vám vysvětlí, ukážou, naučí a s průvodcem se vydáte objevovat jeden z nejhezčích koutů Evropy vůbec.

Rafting Tara, Černá Hora

Historie

I když je Černá Hora malá země, nachází se zde mnoho historických měst v čele s Kotorem, který je zapsaný na seznamu UNESCO nebo století staré město Cetinje.

Plane-spotting

Pro milovníky letadel se v Černé Hoře nachází jedno z nejznámějších letišť v Evropě – Tivat. Letadla tady přistávají podél vysokého horského masivu a navíc těsně kolem letiště vede silnice, kterou od dráhy odděluje jen velmi nízký plot. Hned vedle se nachází také malá restaurace a pláž. Můžete tak při koupání pozorovat letadla, která vám budou prolétat jen pár metrů nad hlavou.

Letiště Tivat

Lyžování

V centru turistiky v pohoří Durmitor, Žabljaku, se nachází i několik vleků a sjezdovek. Pokud vás tedy nebaví neustále jezdit do Špindlu nebo Saalbachu, proč jednou nezkusit něco jiného?

Balkánská přírodní perla

Černá Hora je po Kosovu druhou nejmenší zemí bývalé Jugoslávie a leží na jihovýchodním cípu Jadranského moře. Jejími sousedy jsou (bráno po směru hodinových ručiček) Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Kosovo a Albánie. Celý jih Černé Hory vyplňuje pobřeží Jadranu.

Přestože je Černá Hora jen o málo větší než Jihočeský kraj, přírodních i kulturních zajímavostí se zde nachází opravdu požehnaně. Od téměř neobydlených horských masivů přes krásná historická města až po klasickou plážovou dovolenou.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Víza
Na občanku
Do Černé hory můžeš na pas i občanku s platností 90 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
červen - září
Vykoupeš se hlavně o prázdninách, treky po horách jaro/podzim.
Více o počasí
Letenky od
5 500 Kč
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu