Černá Hora
Černá Hora

Co dělat v Černé Hoře

Pláže

Za koupáním v moři míří do Černé Hory většina cestovatelů. Pláží zde najdeme navzdory členitému pobřeží opravdu hodně a jsou překvapivě rozlehlé. Nejhezčí pláže jsou v Kotorské zátoce (boka Kotorská) nebo mezi městy Budva a Sutomore. Méně lidí pak bude směrem k albánským hranicím u města Ulcinj.

Horská turistika

O Černé Hoře se říká, že se zde horské túry provozují nejlépe z celého Balkánu. Na rozdíl od ostatních zemí je tady totiž poměrně hodně značených tras a docela dobrá infrastruktura. Pořád se ale místní horská turistika rozhodně nedá označit za masovou, takže pokud se vydáte do pohoří Durmitor nebo Prokletije, můžete si být jistí, že si užijete divokých horských scenerií a pustých oblastí bez hustého osídlení.

Rafting

Na úplném severu Černé Hory nedaleko hranic s Bosnou a Hercegovinou se nachází jeden z nejkrásnějších, nejdelších a nejhlubších kaňonů v Evropě, na jehož dně teče divoká řeka Tara. Pokud jste začátečníci a nikdy jste na raftu nebyli, nemusíte se obávat. V oblasti je několik firem specializujících se právě na vás, všechno vám vysvětlí, ukážou, naučí a s průvodcem se vydáte objevovat jeden z nejhezčích koutů Evropy vůbec.

Historie

I když je Černá Hora malá země, nachází se zde mnoho historických měst v čele s Kotorem, který je zapsaný na seznamu UNESCO nebo století staré město Cetinje.

Plane-spotting

Pro milovníky letadel se v Černé Hoře nachází jedno z nejznámějších letišť v Evropě – Tivat. Letadla tady přistávají podél vysokého horského masivu a navíc těsně kolem letiště vede silnice, kterou od dráhy odděluje jen velmi nízký plot. Hned vedle se nachází také malá restaurace a pláž. Můžete tak při koupání pozorovat letadla, která vám budou prolétat jen pár metrů nad hlavou.

Lyžování

V centru turistiky v pohoří Durmitor, Žabljaku, se nachází i několik vleků a sjezdovek. Pokud vás tedy nebaví neustále jezdit do Špindlu nebo Saalbachu, proč jednou nezkusit něco jiného?

Chystáš se do Černé Hory?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mandre
před 7 měs

Neměl by nekdo odkazy na firmy zajistujici rafting na Tare? Chystame se di ČH s detma, tenhle vylet bysme radi absolvovali.