Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Černé Hoře

Vízum

Do Černé Hory není potřeba pro české ani slovenské občany vízum. Při turistických cestách do 90 dnů stačí cestovní pas, při cestách do 30 dnů stačí občanský průkaz se strojově čitelnými údaji.

Očkování

Žádné není potřeba.

Celní předpisy

Do Černé Hory je zakázáno dovážet jídlo s výjimkou potravin určených pro přímou osobní potřebu, které nevyžadují žádnou další tepelnou úpravu. 

Smíte dovážet 1l alkoholu na jednu dospělou osobu a 2l nealkoholických nápojů na jednu osobu. Vodu v lahvích maximálně 5l na jednu osobu. 

Lze dovézt 200 cigaret, 250 g tabáku.

Pokud chcete cestovat se svým domácím mazlíčkem, musíte mít s sebou mezinárodní očkovací průkaz, veterinární potvrzení o zdraví zvířete a potvrzení, že v místě, v němž se zvíře vyskytuje, není vzteklina. Toto nesmí být starší 90 dnů.

Balkánská přírodní perla

Černá Hora je po Kosovu druhou nejmenší zemí bývalé Jugoslávie a leží na jihovýchodním cípu Jadranského moře. Jejími sousedy jsou (bráno po směru hodinových ručiček) Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Kosovo a Albánie. Celý jih Černé Hory vyplňuje pobřeží Jadranu.

Přestože je Černá Hora jen o málo větší než Jihočeský kraj, přírodních i kulturních zajímavostí se zde nachází opravdu požehnaně. Od téměř neobydlených horských masivů přes krásná historická města až po klasickou plážovou dovolenou.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Víza
Na občanku
Do Černé hory můžeš na pas i občanku s platností 90 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
červen - září
Vykoupeš se hlavně o prázdninách, treky po horách jaro/podzim.
Více o počasí
Letenky od
5 500 Kč
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu