Výhled na Brno

Jak se dostat do Brna

Brno má velmi dobře rozvinutou dopravní infrastrukturu, a proto je snadné se do něj dostat v podstatě odkudkoli. 

Letadlem

Mezinárodní letiště Brno – Tuřany se nachází 7,5 km jihovýchodně od centra Brna. Mimo charterové lety jsou z Brna odbavovány i pravidelné lety společnosti Ryanair, která odtud létá do Londýna a Milána. Veřejnou dopravou se z centra Brna dostanete na letiště autobusovou linkou E76 a noční linkou N89. Oba spoje odjíždí od hlavního nádraží a cesta trvá asi 20 minut.

Autobusem

Pokud pojedete do Brna autobusem, pravděpodobně přijedete na Ústřední autobusové nádraží Zvonařka nebo na autobusové nádraží naproti hotelu Grand (občas označováno jako staré autobusové nádraží). Na obě nádraží přijíždí spoje skoro z celé Evropy.

Vlakem

Brno hlavní nádraží je důležitým dopravním uzlem a zároveň největší osobní železniční stanicí v Brně. Přímo před nádražím se nachází terminál městské hromadné dopravy, jímž projíždí většina brněnských tramvajových linek. Z nádraží se dostanete do centra Brna pěšky nebo tramvají.

Autem

Pokud překonáte nástrahy D1, můžete se do Brna dostat i autem. Samozřejmě tam vedou i jiné cesty než jen zmiňovaná dálnice.

Chystáš se do Brna?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.