Cestování Covid-19

Návrat do ČR bude od 15.6. možný bez omezení z těchto zemí: Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švýcarsko.

Vycestovat ze země lze bez omezení, návrat bez omezení pouze s negativní testem na koronavirus ne starším než 4 dny. V opačném případě povinná 14-denní karanténa. Test na koronavirus je možné absolvovat až po návratu do ČR, nejpozději však do 72 hodin. Do té doby je třeba být v karanténě.

Zpět na seznam míst co vidět v České republice
Brno

Brno

Druhé největší město v Česku, které je klidnější než Praha a dokonce v něm potkáte i draka!

Při toulkách Brnem si určitě nenechte ujít hrad Špilberk, z něhož je krásný výhled na celé město, a také se zajděte podívat na již zmíněného brněnské draka. Podle pověsti žil kdysi na území Brna a terorizoval jeho obyvatele, dokud jeden odvážný muž draka neošálil a následně zabil. Jeho vycpané tělo je dodnes k vidění na Staré radnici.

Pokud se zajímáte o historii, můžete si prohlédnout i funkcionalistickou vilu Tugendhat. Ale pozor, prohlídku je potřeba si zajistit dopředu, neboť je o její prohlídku obrovský zájem!

Večer zajděte do jednoho z místních barů, nejlépe do Baru, který neexistuje, Super Panda Cirkusu či 4 pokojů. Všechny spadají pod stejné majitele a jejich návštěva vám utkví v paměti.

  • Naviguj: 49.1934, 16.6106

Další místa v České republice

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu