Londýn

Londýn v kostce

Památky, historii, nákupy, sportovní zápasy i nejzářivější hvězdy své kategorie. A je toho ještě mnohem víc. Londýn je místo střetu mnoha kultur, ať jsou to exotické ulice a čtvrti, kde se dá ochutnat pravý orient anebo velké komunity lidí napříč Evropou, kteří přišli za životními zkušenostmi či přivýdělkem. Dechberoucích 8,3 milionů obyvatel je na evropské poměry opravdu velkolepé číslo a i z hlediska etnického tu na vás čeká doslova celý svět.

Pro všechny obdivovatele památek a muzeí je centrum Londýna rájem na zemi. Znovu je zde na pořadu dne různorodost spojující moderní architekturu a mrakodrapy s nádherným historickým jádrem, a to vše lze vidět jako na dlani třeba z Londýnského oka. K tomu připočítejte bezpočet muzeí, nádherně udržované parky a sídla britské šlechty a o nekonečné procházky máte postaráno.

Jako milovníky sportu vás přitáhne jedna z nejkvalitnějších fotbalových lig světa se svými proslulými kluby, jako je Arsenal, Chelsea nebo Tottenham. I přesto, že na některé zápasy je téměř nemožné se dostat, vždy je možnost zavítat alespoň do útrob stadionu na komentovanou prohlídku. A i když vás netáhne zrovna fotbal, pravidelně tu pořádá turné NBA nebo je možné navštívit i pro nás exotičtější sporty, jako je rugby nebo kriket.

  • Stát: Velká Británie
  • Počet obyvatel: 9 000 000 (3. největší v Evropě, 37. na světě), s aglomerací skoro 10 milionů
  • Název anglicky: London
IATA Kód
LON
Aktuální počasí
25.8 °C
Místní čas
15:18 (-1)
Vzdálenost z ČR
1021 km

Jedinečné cestopisy z Velké Británie

Opravdové zážitky z cest psané cestovateli jako jsi ty

❤️ Oblíbené
Avatar uživatele
Míša Peterková
2024-05-20T22:26:55+02:00
Evropa 2024
Irsko 2024

Mohli by tě zajímat i tito průvodci

Podívejte se i na další místa v Londýně, která stojí za to vidět a navštívit