Cestování Covid-19

Návrat do ČR bude od 15.6. možný bez omezení z těchto zemí: Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švýcarsko.

Vycestovat ze země lze bez omezení, návrat bez omezení pouze s negativní testem na koronavirus ne starším než 4 dny. V opačném případě povinná 14-denní karanténa. Test na koronavirus je možné absolvovat až po návratu do ČR, nejpozději však do 72 hodin. Do té doby je třeba být v karanténě.

Česká kuchyně

Z nápojů stojí za vyzkoušení tradiční české pivo. Každá značka má něco do sebe, takže začněte třeba tou, která se vám jeví podle loga nejsympatičtěji. V ČR lze alkohol konzumovat od 18 let. Ale pozor! Za volant po konzumaci alkoholu nesedejte, v ČR platí nulová tolerance alkoholu. Nabídka tradičních jídel se pak region od regionu mírně liší, ale pivo zůstává.

Svíčková na smetaně s houskovými knedlíky a brusinkovým terčíkem, knedlo-vepřo-zelo, smažený sýr, bramboráky, bramboračka, kyselo, chodské koláče, španělský ptáček, žemlovka, buchtičky se šodó, rajská omáčka a tradiční vánoční pokrm: smažený kapr s bramborovým salátem.

Jak se stravovat jako místní

Využívejte obědová menu v restauracích. Vyjdou vás výhodněji.

Obvyklé ceny v restauracích

V průměru se dá obědové menu zakoupit za 100 Kč (polévka + hlavní jídlo). Pivo stojí od 20 až po 50 Kč za půl litru. Ceny se samozřejmě liší podle toho, zda se chcete najíst v úplném centru Prahy nebo někde v menším městě na náměstí.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu